Zavrieť

Porady

Pijem zdravú vodu...

aj keď nechcem stále musím niečo riešiť a kde sa to dá lepšie??? ...viac
Neviem ci niekto z vas o tom pocul ale citala som ze je zdrave vypit hned po prebudeni 1, 5 litra vody... samozrejme zdravej z vodovodu ... Ale bolo pisane ze by to malo mat iba pozitivne ucinky... ano mozem potvrdit, ze plet mam krajsiu, ale po vypiti mavam zimnicu a hnacky.. Tak teda neviem...
Ja len ze sa spytam, ci mi nevie niekto povedat ze ci je to vobec zdrave vypit tolko vody naraz... A ci s tym ma niekto dlhodobejsie skusenosti, zle, dobre vysledky...
Vopred dakujem...
Naposledy upravil Dav : 22.06.10 at 19:35
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jeden a pol litra sa mi zda straaaasne vela. Nemalo to byt jeden a pol deci?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Vypitie veľkého množstva vody naraz (viac než 3 litre) môže viesť k poškodeniu obličiek a až k smrti. To nie je žart!
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
podľa mňa nie nepomýlil si sa v objeme? nebolo to 1,5 dcl?
ja vodu z vodovodu piť nemôžem nerobí mi dobre...
0 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Ja si myslim,ze pol litra hned na rano staci.Tiez som pocul,ze je dobre pit 1l az 1,5l hned rano,ale zo zaciatku to clovek tazko zvladne.Celkovo sa snazim pit 3,5l denne.Mna ista osoba nevidela 3 tyzdne a tiez mi bolo od nej povedane po stretnuti,ze mladnem.Mam viac farby a citim sa super.A to som 3-4 tyzdne dodrziaval ten pitny rezim.A stale ho dodrzujem.Co sa tyka hnacky,je to prejav detoxikacie organizmu,kde dehydrovane telo sa po dlhu dobu nemalo ako cistit.To prejde,pokial sa telo dostatocne vycisti.Dlhorocne dehydrovane bunky v tele sa mozu obnovit az o 3 mesiace.
1 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Silvernola Pozri príspevok
Vypitie veľkého množstva vody naraz (viac než 3 litre) môže viesť k poškodeniu obličiek a až k smrti. To nie je žart!
Vypijes naraz 3litre vody?

Kolko ludi umrelo na cistu vodu?nepoznam ,ani som o tom nepocul.
Kolko ludi umrie na dehydrataciu?vela.Dehydratacia sposobuje vazne zdravotne problemy vseliakych druhov,ze za tym je len nedostatok vody a zlej stravy malo koho napadne.Len pre zaujimavost,pocit smedu patri uz do vysokej dehydratacie.Normalnu dlhodobu dehydrataciu clovek nevnima.Starsi ludia uz ani necitia smed,zabudaju pit.A preco vyzeraju starsie?Mozno ze je to vekom a mozno ze maju len scvrknutu zvraskavenu pokozku dlhodobou dehydrataciou,tak ako ked vyschne ovocie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mám zaužívané už dlhé roky: večer si načapujem šálku vody, ktorú ráno takú odstátu nalačno vypijem.
Je to taký starý "babkovský recept" na dodanie tekutín a ranné prečistenie organizmu.
Mne sa to osvedčilo

1a1/2 L sa mi zdá ozaj moc. A hlavne ak sa pije taká studená priamo z kohútika na lačný žalúdok, môže narobiť problémy ...
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://zdravie.pravda.sk/ako-dodrzat...sk-zvyziva_p31
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Habbs Pozri príspevok
Vypijes naraz 3litre vody?

Kolko ludi umrelo na cistu vodu?nepoznam ,ani som o tom nepocul.
Kolko ludi umrie na dehydrataciu?vela.Dehydratacia sposobuje vazne zdravotne problemy vseliakych druhov,ze za tym je len nedostatok vody a zlej stravy malo koho napadne.Len pre zaujimavost,pocit smedu patri uz do vysokej dehydratacie.Normalnu dlhodobu dehydrataciu clovek nevnima.Starsi ludia uz ani necitia smed,zabudaju pit.A preco vyzeraju starsie?Mozno ze je to vekom a mozno ze maju len scvrknutu zvraskavenu pokozku dlhodobou dehydrataciou,tak ako ked vyschne ovocie.
Ja o voze, ty o koze, ako vraví ľudová múdrosť. Ak si o niečom nepočul, to neznamená, že to neexistuje!
0 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Silvernola Pozri príspevok
Ja o voze, ty o koze, ako vraví ľudová múdrosť. Ak si o niečom nepočul, to neznamená, že to neexistuje!

Strasis tu ludi ,ze mozu umriet od cistej vody.Absurdne.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Habbs Pozri príspevok
Strasis tu ludi ,ze mozu umriet od cistej vody.Absurdne.
http://vat.pravda.sk/extremne-pitie-...sk_vclovek_p17
Jedno staroveké príslovie tvrdí, že najviac je o svojej pravde presvedčený ten, kto vie najmenej
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
.. ale naozaj zas pri nadmernom zavodnení hrozí poškodenie obličiek, veď práve preto sa musí presne počítať aj celkový príjem tekutín ńa oddelení , aby si pacienta príliš nezavodnil a u detí to môže mať ešte skôr fatálne následky.
Určite naraz to dobré nie je, malo by sa piť priebežne a pomenej.
Voda aspoň v okolí NR je podľa mňa dosť tvrdá , takže práve povedať, že zdravá... nuž neviem....
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Pred niekolkymi rokmi som tiez zistila, ze ranajsie pitie 1,5 litra vody z vodovodu by malo precistovat organizmus a pomahat pri redukcii nadvahy. Zacala som s pol litrom vody a potom som na ranajsie zvysovanie zabudla, takze zvysnu cast doplnam pocas dna. Pravdu povediac, trochu som sa obavala tej cistej vody z vodovodu - pretoze, aj ked na Slovensku mame dost cistu vodu, voda je dobry nosic a roznasa rozne necistoty zo zastaralych potrubi. Casom som vyriesila aj tento problem pomocou asi 15 centimetrovej dvojpolovej magnetickej palicky, ktorou staci vodu premiesat a pod vplyvom magnetizovanej vody sa vapnik ionizuje a jednoduchsie sa vylucuje z obliciek - prevencia pri osteroporoze.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
A to máme šťastie, lebo v čoraz viac krajinách (Ázia, Afrika, zčasti aj Amerika a pod.), majú už aj deti čoraz obmedzenejší prístup k pitnej vode.

Myslím že tak 2dl do pol ltr. je na ráno tak akurát, ako pre koho (50kg alebo 120kg osoba je tiež rozdiel).
Naposledy upravil bettylou : 25.08.10 at 18:15 Dôvod: gram
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez pijem narano min. 0,7 litra vody alebo vlazneho nesladeneho bylinkoveho, ci zeleneho caju, alebo studeneho vyluhu z tychto bylin. 1,5 litra vody mam stale v chladnicke, teplotu si doladim doliatim studenej z vodovodu. Vodu pouzivam hlavne na zriedenie ranneho stakana slivovice. Vyborna je studena voda s kolieskom citronu. Najvacsi problem je, ze tento rok sa neurodili slivky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no tak tento rok na výrobu "lahodného" moku použiješ ovocie, ktoré sa ti urodilo
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
arizona Pozri príspevok
Ja mám zaužívané už dlhé roky: večer si načapujem šálku vody, ktorú ráno takú odstátu nalačno vypijem.
Je to taký starý "babkovský recept" na dodanie tekutín a ranné prečistenie organizmu.
Mne sa to osvedčilo

1a1/2 L sa mi zdá ozaj moc. A hlavne ak sa pije taká studená priamo z kohútika na lačný žalúdok, môže narobiť problémy ...
S mojou mladšou dcérkou si takto nechávame odstáť rovno liter a pol vody v keramickej kanvici a to pravidelne ráno aj celú, alebo takmer celú, vypijeme. Aby bola voda živá (z vodovodu tečie mŕtva, bez energie), tak si ju priebežne nabíjame, je potom aj kvalitnejšia.
Najlepšia by bola voda zo studničky, no ale čo už, keď je tak ďaleko
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmm, zaujimave, ako si ju nabijete, ak to nie je rodinne tajomstvo?
1 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Habbs Pozri príspevok
Ja si myslim,ze pol litra hned na rano staci.Tiez som pocul,ze je dobre pit 1l az 1,5l hned rano,ale zo zaciatku to clovek tazko zvladne.Celkovo sa snazim pit 3,5l denne.Mna ista osoba nevidela 3 tyzdne a tiez mi bolo od nej povedane po stretnuti,ze mladnem.Mam viac farby a citim sa super.A to som 3-4 tyzdne dodrziaval ten pitny rezim.A stale ho dodrzujem.Co sa tyka hnacky,je to prejav detoxikacie organizmu,kde dehydrovane telo sa po dlhu dobu nemalo ako cistit.To prejde,pokial sa telo dostatocne vycisti.Dlhorocne dehydrovane bunky v tele sa mozu obnovit az o 3 mesiace.
Tak na toto si, kde prišiel? Pýtala som sa dvoch gastroenterológov a jedného internistu a jednej dietnej sestri a povedali, že to je nezmysel - hnačka prejav detoxikácie.
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Habbs Pozri príspevok
Strasis tu ludi ,ze mozu umriet od cistej vody.Absurdne.
Podľa mňa nikto nikoho nestraší, že môže umrieť od čistej vody, ale Upozorňuje, že môže umrieť od vypitia naraz (ale aj v priebehu dňa)veľkého množstva akejkoľvek tekutiny. Všetkého veľa škodí a s ničím to netreba preháňať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať