Zavrieť

Porady

záloha na auto a DPH

Dobrý deň, prosím o radu. Obdržala som od SZČO objednávku na automobil Seat Leon zo dňa 29.5. termín dodávky je 12.08.2010 a PPD na zálohu 1000.- EUR s rozpisom DPH. Ako mám postupovať - čo s DPH?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sztracena Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. Obdržala som od SZČO objednávku na automobil Seat Leon zo dňa 29.5. termín dodávky je 12.08.2010 a PPD na zálohu 1000.- EUR s rozpisom DPH. Ako mám postupovať - čo s DPH?
Z príspevku nie je jasné, či zálohu zaplatil, alebo prijal. Skús to doplniť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
SZČO objednal auto, zaplatil 1000 EUR zálohu, predajca je platiteľ DPH, kedže na PPD rozpísal ZD a DPH - treba overiť.
DPH si môžeš odpočítať, ale vyžiadaj si /resp.SZČO/ faktúru od dodávateľa na prijatú platbu - je povinný na požiadanie ju vystaviť.
0 0
sztracena sztracena

sztracena je offline (nepripojený) sztracena

tú zálohu zaplatil. Takže ak mi tú fa zašle môžem si do mesiaca 05/2010 uplatniť odpočet na DPH?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sztracena Pozri príspevok
tú zálohu zaplatil. Takže ak mi tú fa zašle môžem si do mesiaca 05/2010 uplatniť odpočet na DPH?
Ak Ti pošle faktúru k prijatej platbe, z nej vzniká nárok na uplatnenie odpočtu dph, skôr nie.
0 0
sztracena sztracena

sztracena je offline (nepripojený) sztracena

ďakujem pekne za rady
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

KEJKA Pozri príspevok
SZČO objednal auto, zaplatil 1000 EUR zálohu, predajca je platiteľ DPH, kedže na PPD rozpísal ZD a DPH - treba overiť.
DPH si môžeš odpočítať, ale vyžiadaj si /resp.SZČO/ faktúru od dodávateľa na prijatú platbu - je povinný na požiadanie ju vystaviť.
Dobrý večer. Potrebovala by som sa uistiť, či je nejaký dôvod, aby nám predajca nevystavil faktúru k zaplatenej zálohovej platbe? Sme platcami DPH, on je takisto platcom DPH, záloha na nový osobný automobil bola zaplatená 31.3.2011, auto bude až v júni a bude sa kupovať na leasing. Za pomoc vopred ďakujem. Adriana
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

posúvam. prosím, keby mi niekto vedel poradiť.ďakujem
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Už ste podpísali leasingovú zmluvu? Ak áno, čo sa v nej hovorí o vopred zaplatenej zálohe? Ako je dohodnutá 1.zvýšená splátka leasingu? Bude sa započítavať s touto zálohou dodávateľovi?
Ak ste nepodpísali ešte leasing.zmluvu, tak dodávateľ auta je povinný dať Vám faktúru na vopred prijatú platbu v marci. Ak ste ju už podpísali, je možné, že faktúru dostala leasingovka.
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Ďakujem, Lubka, už je to vyriešené. Napíslala som im mail a hneď mi ju poslali, pán sa ospravedlňoval, že mal veľa roboty okolo autosalónu v Nitre. Leasingovú zmluvu ešte podpísanú nemáme. Ešte raz ďakujem za radu. Adriana
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Štvrťročný plátca DPH v 02/2011 zaplatil zálohu na nákup nového automobilu M1 /len na podnikanie/ - má došlú zálohovú faktúru /daňový doklad/ = rozpísaná DPH, v 04/2011 konečná faktúra spolu s dodávkou automobilu...
Zo zálohy si uplatní DPH za 1.Q
Z konečnej fa rozdiel DPH v 2.Q. ???

Zároveň vloží do majetku firmy a odpisuje 4 roky ?! Všetky poplatky, ako ŠPZ, zákonná, havarijná poistka ide priamo do nákladov ?, alebo sa navýši OC ? Do 30tich dní treba nahlásiť na DÚ vznik daň. povinnosti k dani z MV, platiť bude až v 01/2012 ?!

Je to tak ? Vďaka
Naposledy upravil evuš : 18.05.11 at 06:37
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ak myslíš tou došlou zálohovou faktúrou faktúru na prijatú platbu, tak DPH odpočíta tak ako píšeš - zo zálohy v 1.Q a zostatok v 2.Q.

Ano aj ohľadom dani z MV je to tak - v 01/2012 bude podávať DP aj platiť za rok 2011.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ďakujem, chcela som si to utvrdiť.... Čo sa týka poplatkov /ŠPZ, poistky../ môže to dať priamo do nákladov ? Dík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ŠPZ k OC, poistky do nákladov - 548
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

ĎAKUJÉÉÉM !
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Len doplním, ak sa napr. havarijné poistenie týka aj r.2012, tak to treba časovo rozlíšiť a do nákladu r.2011 dať len časť prislúchajúcu k tomuto roku
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

áno, to je samozrejmé, že poistné prislúchajúce do roku 2012 nejde do nákladov roku 2011...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ako účtujete príplatok za predĺženú záruku na HM, keď je to na osobitnej faktúre ??? Priamo do nákladov, alebo ako zvýšenie OC ? Myslím, že je to zvýšenie OC a treba odpisovať .... Ďakujem
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

evuš Pozri príspevok
Ako účtujete príplatok za predĺženú záruku na HM, keď je to na osobitnej faktúre ??? Priamo do nákladov, alebo ako zvýšenie OC ? Myslím, že je to zvýšenie OC a treba odpisovať .... Ďakujem
... nemá s tým niekto skúsenosť ?... vďaka
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

evuš Pozri príspevok
Ako účtujete príplatok za predĺženú záruku na HM, keď je to na osobitnej faktúre ??? Priamo do nákladov, alebo ako zvýšenie OC ? Myslím, že je to zvýšenie OC a treba odpisovať .... Ďakujem
ako to účtujete vy ? vďaka
0 0
ramarkN ramarkN

ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

Ahojte, ja mam takyto pripad: zakaznik (platca DPH) si objednal u nas (my sme dodavatel, platca DPH) stroj, zaplatil nam zalohu, napr. 12600€. Ku kupe vsak nedoslo, pretoze sa rozhodol, ze sa to bude riesit prostrednictvom financneho leasingu. Faktura za stroj bola vystavena v plnej sume na leasingovku. Dostali sme Dohodu o postupeni a zapocitani pohladavok, v ktorej je uvedene, ze leasingovka ma pohladavku voci leasingovemu najomcovi (zakaznik) z titulu zaplatenia 1. zvys. splatky 12600€ a na druhej strane, leasingovy najomca ma pohladavku voci dodavatelovi (nam) z titulu vratenia zalohy. A ja teraz vobec neviem, komu mam aky doklad vystavit, ako DPH. Ci mam k tej prijatej zalohe vystavit danovy doklad alebo dobropis?? Prosim poradte.
0 0
Načítať ďalšie