Zavrieť

Porady

DPH z bločkov

dobrý deň.
čítam tu ohľadom DPH po 1.1.2010 už dva dni,bola som aj na školení ale taký chaos som ešte v zákone nemala ako teraz....
sú tu faktúry od dodavateľa z iných ČŠ..EU,,,,,ale čo z bločkami z čiech nakup PHM,alebo dielcov,ktoré sa použiju hned na montaž v čechach na silo,ktore sa tam doviezlo a montuje /dovoz zo SR/....pracovne rukavice,čistiace prostriedky pre zamestnancov pracujucich na tej montaži,zakupene v čechach ale nie na fa ale iba pokladničny doklad z registračnej pokladne,,,,,
ma s tým niekto skusennosť? vie ma nejako usmerniť,poradiť?
vopred Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    DPH si samozrejme v SK nemôžeš uplatniť, ale ako tak čítam čo tam robíte, tak to vidím na registráciu v ČR.

    Viera3 je offline (nepripojený) Viera3

    žena Viera3
    tak to DPH som už pracne našla že nemožem uplatniť na SK,,,,,,dnes nič nerobim iba čitam zakon o DPH a hladam na porade nazory skusenejších....

    firma sro montuje sila v ČR.....tu ho vyrobia a zmontuje sa v ČR, SK živnostnikmi ktorí potom danej sro fakturuju svoje služby vykonane v ČR
    a ja mam s toho už taký guľaš,že by sa najedli aj bezdomovci dnes z neho :-((
    v zákone § 13odst.1 písm b je tento pripad.....neuvadzať do DPH ani do suhrneho vykazu evidovať iba podľa §70zákona....ale či to tak ma byť,už dnes neviem s čistym svedomim povedať..
    a tí živnostnici fakturuju služby v čechach bez DPH ale či je to §15 alebo 16 už dnes neviem povedať lebo tolko info naraz sa nedá vstrebať....keby sa niekto našiel čo by ma trochu vedel usmerniť v tom mojom bludnom kruhu,budem mu veľmi povdačna.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.