Zavrieť

Porady

KACHLOVA PEC

Dobry den, prosim o radu. Po rekonstrukcii v starom dome nam ostala "kachlova pec". Ma jednu chybu, ze nie je oblozena klasickymi kachlovymi keramickymi obkladackami, ale storocnym obycajnym obkladom aky mal asi kazdy v kupelni. Je nam ju luto ju zburat, rozmyslali sme aspon oblozit obycajnymi obkladackami nech sa zanecha jej tvar,(pritom musim podotknut, ze za normalnych okolnosti aky je na nej obklad kuri a ide ako nic)
Ako ju ako tak zachranit??? Existuje vobec nejaky sposob? Rozmyslali sme , ked doteraz vydrzala s klasickymi obkladackami, ci sa to neda nahradit nejakymi podobnymi ale novsimi.. a ked sa v nej pripadne zakuri, ci nepopadaju dole? prosim o nazor odbornikov.. velka vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    dobry den,
    kachlova pec sa vola preto kachlova lebo je postavena z kachlic a nie je postavena z tehal a potom oblozena obkladackami.ak uz bola oblozena napr. nejakymi obkladackami ktore boli prilepene lepidlom tu uz niet pomoci a myslim ze najjednoduchsie bude ju zburat ak s nou chcte nieco robit.kachlice sa lepia na hlinu a preto je kachlova pec rozoberatelna.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Máte skúsenosť s nedávno /pred niekoľkými rokmi/ postavenou kachľovou pecou /keramická, porcelánová/ moderného, resp. nadčasového typu? Chceli sme pôvodne krb, rozhodujeme sa pre pec /kvôli jej vlastnostiam/. Hľadáme doporučenie na kachliara /peciara na Slovensku/. Webovú stránku cechu kachliarov mi prosím neodporúčajte, viem, čo na jej je, zaujímajú ma osobné skúsenosti a aspoň orientačné cenové relácie, resp. čo by ste dnes urobili inak, keby ste tú pec stavali... Jeden peciar u nás už bol, no špecializuje sa na tirolské pece a materiály, a vyzerá to tak, že aj ceny. Boli sme si pozrieť jeho práce, no pre porovnanie hľadáme ďalej... Ďakujem za odpovede, dosť to súri.
    Naposledy upravil Oliwa : 16.09.11 at 14:33

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Oliwa Pozri príspevok
    Máte skúsenosť s nedávno /pred niekoľkými rokmi/ postavenou kachľovou pecou /keramická, porcelánová/ moderného, resp. nadčasového typu? Chceli sme pôvodne krb, rozhodujeme sa pre pec /kvôli jej vlastnostiam/. Hľadáme doporučenie na kachliara /peciara na Slovensku/. Webovú stránku mi prosím neodporúčajte, viem, čo na jej je, zaujímajú ma osobné skúsenosti a aspoň orientačné cenové relácie, resp. čo by ste dnes urobili inak, keby ste tú pec stavali... Ďakujem. Jeden peciar u nás už bol, no špecializuje sa na tirolské pece a materiály, a vyzerá to tak, že aj ceny...

    http://vadisbb.sk/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.