Zavrieť

Porady

Prihláška platiteľa DzP zo závislej činnosti

Ahojte,

sro je nahlasena na DU pre DzP PO. Dodatocne sa ide prihlásit na dan zo zavislej cinnosti (zamestnanala zamestnancov). Staci vyplnit z prihlasky iba prve dve strany (po cestne prehlasenie) alebo musim vyplnit celu aj so vsetkymi prilohami? Kedze tie prilohy su vlastne tie iste ako ked sa podavala reigstracia k DzP PO.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    zk24 Pozri príspevok
    Jacekova:

    To je super ulahcenie...

    Mam ale potom nejake potvrdenie ze som sa registrovala? Ja mam najradsej zo vsetkeho kopie a vsetko tlacim dvojmo

    A oni vedia to prve tlacivo vyhladat len tak na pockanie? To v tom maju taky prehlad?

    Zuzi (včera som už išla spať tak reagujem až teraz):
    treba zájsť na register, nie na podateľňu. zamestnankyňa má pridelené PO dľa názvu (nájdeš tú svoju). ona má v kancli všetky zložky týchto PO. Keď prídeš, vyberie tú tvoju, zaškrtne pred tebou políčko platca zo závislej činnosti a nepotrebuješ z toho kopiu, lebo vidíš, že to tak krížikuje.

    a v tých ostatných prípadoch ako som písala vyššie si urobíš aj kopiu a dáš si ju potvrdiť na podateľni

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Zuzka, stačí zájsť na DÚ osobne a oni ti na tom tlačive zaškrtnú ďalšie políčko (platca dane zo závislej činnosti). keďže už je registrovaný, netreba ďalšie tlačivo.

    a keď prestane zamestnávať pracovníkov, treba sa odhlásiť (stačí poslať list, že kedy už nezamestnáva nikoho).

    ak začne znova zamestnávať, už nie je potrebná osobná návšteva, ale zas len poslať list vo Worde, odkedy začal zamestnávať...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    sro je nahlasena na DU pre DzP PO. Dodatocne sa ide prihlásit na dan zo zavislej cinnosti (zamestnanala zamestnancov). Staci vyplnit z prihlasky iba prve dve strany (po cestne prehlasenie) alebo musim vyplnit celu aj so vsetkymi prilohami? Kedze tie prilohy su vlastne tie iste ako ked sa podavala reigstracia k DzP PO.

    Dakujem.
    na našom DU maju na oznamovaciu povinnosť - doplnenie registrácie dane zo závislej činnosti samostatné tlačivo

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Jacekova:

    To je super ulahcenie...

    Mam ale potom nejake potvrdenie ze som sa registrovala? Ja mam najradsej zo vsetkeho kopie a vsetko tlacim dvojmo

    A oni vedia to prve tlacivo vyhladat len tak na pockanie? To v tom maju taky prehlad?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Majka, nestraš. Tá moja už skončila - bez nálezu ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zk24 Pozri príspevok
    Jacekova:

    To je super ulahcenie...

    Mam ale potom nejake potvrdenie ze som sa registrovala? Ja mam najradsej zo vsetkeho kopie a vsetko tlacim dvojmo

    A oni vedia to prve tlacivo vyhladat len tak na pockanie? To v tom maju taky prehlad?
    Zuzka, každý daňovník má u správcu dane založený spis. Sú v ňom všetky daňové priznania, prehlady, hlásenia, žiadosti.

    Ak doplnenie registrácie nebudeš niesť osobne, treba ho poslať doporučene poštou.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja som vzdy iba niesla, nikdy som ich nevidela nic vytahovat Tak to ze v tom maju poriadok je este horsie akoby v tom mali bordel

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zrejme si odovzdávala doklady len na podatelni a nebola si napr. opravovať nejaký výkaz alebo DP priamo u správcu dane.
    Ale doklady zasielané poštou sa sem-tam strácajú a potom aj keď máš podací lístok sa DU snaží presvedčiť, že prišla prázdna obálka.

    Preto, pokial mám cestu okolo DU, radšej si dám potvrdiť kopiu na podatelni.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Zuzka buď rada,že "nevytiahli" na Teba daňovú kontrolu.
    Naposledy upravil Melnick : 25.06.10 at 21:55

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nie nie este som nikdy nic neopravovala.... Ked som si nebola ista, tak som vyplnovala priamo s poradkynou... Kam to potom hodila to neviem. som myslela ze to smari niekam do suflika a ze to tam bude zabudnute

    Melnick: Preboha nestras... Ja som teraz prebrala viacerych klientov a snazim sa to dat do poriadku, napriklad zamestnavaju zamestnancov od marca, ale nie su ani prihlaseni na zavislu cinnost... preto si teraz vsetko vyskusam, ako sa opravuju a doplnaju vykazy ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od marca ? A prehlad za I. štvrťrok neposlali tiež ? Inak by ich boli už dávno vyzvali na doplnenie registrácie.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nie, neposlali... nic... ja som si zacala chysta podklady na najblizsi prehlad, triedim veci a vidim ze .... ze vlastne nevidim....nic hroza

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Veronika , Zuzka veď vás musím uprostred roka trocha vystrašiť bu bu bu , aby ste neupadli do letargie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.