Zavrieť

Porady

Prihláška poistenca na zdravotné poistenie

Potrebujem potvrdiť, alebo vyvrátiť názor: Ak poistenec-nezamestnaný sa zamestná, je povinný sa prihlásiť do 8 dní vo svojej zdravotnej poisťovni. Zamestnávateľ je povinný prihlásiť sa ako platiteľ. Je toto tvrdenie správne? Nemusí zamestnávateľ prihlasovať svojich zamestnancov v zdravotných poisťovniach???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zukana
    Potrebujem potvrdiť, alebo vyvrátiť názor: Ak poistenec-nezamestnaný sa zamestná, je povinný sa prihlásiť do 8 dní vo svojej zdravotnej poisťovni. Zamestnávateľ je povinný prihlásiť sa ako platiteľ. Je toto tvrdenie správne? Nemusí zamestnávateľ prihlasovať svojich zamestnancov v zdravotných poisťovniach???
    Všetky povinností zamestnávateľa sa vrátili ako bumerang naspäť. Takže, zamestnávateľ prihlási zamestnanca do poisťovne, ktorú uvedie .Urobí to na tlačivku , hromadné oznámenie....

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Po novom je už opäť zamestnávateľ povinný prihlasovať zamestnancov. Dotyčný by sa mal ale do osem dní odhlásiť ako dobrovoľne nezamestnaný.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A odkiaľ vieš, že bol dobrovoľne nezamestnaný? V otázke uviedla, že bol nezamestnaný a nič viac.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Neviem, odkiaľ viem že je dobrovoľne nezamestnaný. Ale ak by bol, tak platí čo som napísala. Nebuď na mňa zlá, som hrozne unavená!!!!!

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Ďakujem za odpovede. Takže som zas niečo zmeškala. Ešte otázočka. Prihlasujem ho na tlačive "Hromadné oznámenie...", alebo na nejakom inom tlačive? Veľmi pekne ďakujem za odpovede!

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Áno na hromadnom. Zuzka prosím Ťa, ak bol dobrovoľne nezamestnaný, napíš mi to, nech sa mi Tweety nesmeje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Luba2
    Neviem, odkiaľ viem že je dobrovoľne nezamestnaný. Ale ak by bol, tak platí čo som napísala. Nebuď na mňa zlá, som hrozne unavená!!!!!
    Nechcela som byť na Teba zlá, len som si ten článok viackrát prečítala a za nič som to tam nevidela, tak som si myslela, že už zle vidím. Nebolo to myslené v zlom, hoci to tak vyznelo.
    Prajem krásny slnečný deň

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Luba2
    napíš mi to, nech sa mi Tweety nesmeje.
    To nemyslíš vážne!?
    To by som si nedovolila.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zukana
    Ďakujem Vám všetkým za rady. A majte sa radi!!!!! Díky moc. )))))))
    Budeme sa mať. :p

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    zukana
    Ďakujem Vám všetkým za rady. A majte sa radi!!!!! Díky moc. )))))))
    Veď my sa máme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.