Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru počas PN a nevyplatená dovolenka

Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o názor, radu.
Od 1/2004 som bola zamestanná na plný úvaäzok, od 12.4.2010 doteraz som PN a 30.6. mi skončil pracovný pomer ppodla paragrafu 60 (v hlavičke) ale v texte je už 63-ka. Z dôvodu zrušenia prevádzky. Zamestnávateľ mi povedal rovno, že mi nevyplatí dovolenku, hoci ako pedag.zamestancovi mi patrí najmenej 40 dní (k30.6. polovička-20). Mám vyčerpaných od januára 8 dní. Ako mám postupovať? Viem, že obce nemajú peňazí nazvyš, ale zdá sa mi to nekorektné a navyše bude vyplatené na 3x v mesiacoch 07/2010,08/2010,09/2010....
Ako som už spomínala, som na PN-ke a predpokladám, že ešte dlhšie budem. Vyplýva mi nejaká povinnosť zo zákona sa prihlásiť na úrade práce alebo sa tam mám íst prihlásiť až po skončení PN.
Ďakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Katy a R Pozri príspevok
    ... na ja ti neviem ... mne to vychádza, že do tvojho nástupu na PNku bolo len 67 pracovných dní ... a ak si mala z toho 8 dní dovolenky.... ... tak je to v keli ...či?

    ... možno ak sa ešte mzdárky k tomu vyjadria

    Dovolenka sa riadne pocita medzi odpracovane dni, rovnako ako sviatky v po az Pia takze 60 dni ma odpracovanych urcite do 12.4. - tych dni je tam az 71.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nevycerpanu dovolenku ti musia preplatit - predpisuje to zakon.
    ak ti ju nevyplatia, budes ic musiet na to vyzvat ... a v najhorsom sa sudit o svoj narok.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na UP sa hlasis az po ukonceni PP.
    Ale otazka - par. 60 je ukoncenie PP dohodou -s tym si musela suhlasit. To vasu skolu zrusili, ci ako?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Na UPSVaR sa síce treba hlásiť po skončení PP, ale v tvojom prípade by to bolo zbytočné - ak DPN trvá, tak ťa nezaregistrujú. Až po jej skončení. Dobre by bolo zastaviť sa aj v zdravotnej poisťovni a doložiť, že si DPN .... aby si nemusela platiť poistné.

    a k tej dovolenke (treba spočítať odpracované dni)... si si istá, že ti vznikol nárok na pomernú časť dovolenky? Možno že máš nárok len na dovolenku za odpracované dni

    Dovolenka za kalendárny rok
    § 101

    Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú.

    Dovolenka za odpracované dni

    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
    Naposledy upravil Katy a R : 30.06.10 at 20:19

    edu21 je offline (nepripojený) edu21

    edu21
    Áno, dohodou, čo iné mi ostávalo...Mám v kalendárnom roku odpracovaných nepretržite viac ako 60 dní. Ukončila sa prevádzka materskej školy, definitívne k 30.6.2010.
    Ďakujem za odpovede

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    edu21 Pozri príspevok
    Áno, dohodou, čo iné mi ostávalo...Mám v kalendárnom roku odpracovaných nepretržite viac ako 60 dní. Ukončila sa prevádzka materskej školy, definitívne k 30.6.2010.
    Ďakujem za odpovede
    ... na ja ti neviem ... mne to vychádza, že do tvojho nástupu na PNku bolo len 67 pracovných dní ... a ak si mala z toho 8 dní dovolenky.... ... tak je to v keli ...či?

    ... možno ak sa ešte mzdárky k tomu vyjadria

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ivka70 Pozri príspevok
    Dovolenka sa riadne pocita medzi odpracovane dni, rovnako ako sviatky v po az Pia takze 60 dni ma odpracovanych urcite do 12.4. - tych dni je tam az 71.
    ... vďaka (tak je to potom v poriadku)
    .... myslela som, že sviatky sa nepočítajú pre posúdenie tých 60 tich dní .... že platí striktne len ... "Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny"

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    Ahojte, chcela som Vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa na materskej dovolenke, ktorá pracovala vo firme od 24.10.08, od 20.08.09 bola na materskej, kde po ukončení materskej k 03.03.2010 bol ukončený pracovný pomer, tam bol dodatok na dobu určitú k 03.03.10. V 2008 si dovolenku vyčerpala, v 2009 odpracovala v 1/09 - 11 dní+2 sviatky+2 dovolenka + 2 dni P, potom už celý 2009 len PN a materská. Návšteva lekára sa nepočíta do dovolenky, však? Mala som jej preplatiť nejakú dovolenku? Program počíta za 2009 18 dní a za 2010 4 dni. Nemala som tento problém a neviem ako ďalej. Ďakujem.

    Ukončenie pracovného pomeru počas PN a nevyplatená dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.