Zavrieť

Porady

Prenájom nehnuteľnosti

Dobrý deň, hľadám paragraf, podľa ktorého budova zaradená do majetku firmy a určená výhradne na prenájom, je príjmom podľa § 6 odsek 1 ( ako som sa dočítala v iných príspevkoch) a nie odsek 3 (ako by som chcela ja). Som živnostník, budovu som zaradila do majetku firmy, robím odpisy, opravy, ale stále je to len prenájom nehnuteľnosti. Nemám v živnosti túto činnosť ani neposkytujem služby spojené s prenájmom. Tak prečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Anairda Pozri príspevok
    Dobrý deň, hľadám paragraf, podľa ktorého budova zaradená do majetku firmy a určená výhradne na prenájom, je príjmom podľa § 6 odsek 1 ( ako som sa dočítala v iných príspevkoch) a nie odsek 3 (ako by som chcela ja). Som živnostník, budovu som zaradila do majetku firmy, robím odpisy, opravy, ale stále je to len prenájom nehnuteľnosti. Nemám v živnosti túto činnosť ani neposkytujem služby spojené s prenájmom. Tak prečo?
    §6
    Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
    Na začiatok

    (1) Príjmami z podnikania sú

    a) príjmy z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, 24)
    b) príjmy zo živnosti, 25)
    c) príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov26) neuvedené v písmenách a) a b),
    d) príjmy spoločníkov verejnej obchodnej spoločnosti a komplementárov komanditnej spoločnosti podľa odsekov 7 a 8.

    (2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

    a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
    b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
    c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
    d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)

    (3) Príjmami z prenájmu, ak nejde o príjmy uvedené v odseku 1 a v § 5, sú príjmy z prenájmu nehnuteľností.

    (4) Príjmami podľa odseku 3 sú aj príjmy z prenájmu hnuteľných vecí, ktoré sa prenajímajú ako príslušenstvo nehnuteľnosti.

    (5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj

    a) príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom daňovníka,

    b) úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,
    c) príjem z predaja podniku alebo jeho časti (§ 17 ods. 11) (§ 17a) na základe zmluvy o predaji podniku, 30)
    d) výška odpusteného dlhu alebo jeho časti u dlžníka, ktorá súvisí a je dôsledkom nakladania s jeho obchodným majetkom.


    Čo je to za budovu ? LV je na firmu ?Prečo otázka ...tak prečo ? No asi preto , lebo ste sa tak rozhodli
    Naposledy upravil Zita5 : 30.06.10 at 19:50

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Je to budova ktorej LV je napísaný na mňa ako na osobu, nie na firmu. Ale podnikala som v nej, tak som ju v r. 1993 zaradila do majetku a odpisovala. Dnes v nej nepodnikám, vydávam ju len na prenájom a iný príjem momentálne nemám a preto to nechcem ako príjem z podnikania. Je už takmer odpísaná takže ak by som ju chcela vyradiť neodpísaná časť ide do VOZD?
    Naposledy upravil Anairda : 01.07.10 at 04:43

    Prenájom nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.