Zavrieť

Porady

zamestnec PN

Dobrý den

chcem sa spýtať tých 10 dní čo prepláca zamestnaávateľ mám dobre poprosím o skontrolovanie.

zamestnanec je PN od 22.6.2010 takže do 2.7 bude platit zamestnávateľ tých 10 dní a potom sa posielala čast II, žiadosť o nemocenské na soc.poistovnu + tlačivo zo soc.poistovne vymeriavacie základy za rok 2009 je to tak dobre?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý den

    chcem sa spýtať tých 10 dní čo prepláca zamestnaávateľ mám dobre poprosím o skontrolovanie.

    zamestnanec je PN od 22.6.2010 takže do 2.7 bude platit zamestnávateľ tých 10 dní a potom sa posielala čast II, žiadosť o nemocenské na soc.poistovnu + tlačivo zo soc.poistovne vymeriavacie základy za rok 2009 je to tak dobre?
    náhrada príjmu je 10 kal. dní = do 1.7.2010. Od 2.7.2010 vypláca nemocenské SP.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ZV vyplatí 22.,23.,24.,25.,26.,27.,28.,29.,30., 1.7., a od 2.7. mu vypláca SP

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    polis1 Pozri príspevok
    a ešte Vas chcem požiadat v roku 2009 daný zamestnanec bol tak isto PN takže žiadny vymeriavaci základ tam nie je..takže tam dam az od februára 2009 a január 2010 do vymeriavacich základov?
    Ak bol celý január 2009 PN a jeho PP je pred 01.01.2009, potom jeho VZ sú za mesiace 02 až 12/2009.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    polis1 Pozri príspevok
    a ešte Vas chcem požiadat v roku 2009 daný zamestnanec bol tak isto PN takže žiadny vymeriavaci základ tam nie je..takže tam dam az od februára 2009 a január 2010 do vymeriavacich základov?
    vymer.základom je obdobie predch. kal. roka t.zn. 01-12/2009. Obdobie PN je vylučitelná doba (odpočítavaš aj z kal. dní poistenia).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý den

    chcem sa spýtať tých 10 dní čo prepláca zamestnaávateľ mám dobre poprosím o skontrolovanie.

    zamestnanec je PN od 22.6.2010 takže do 2.7 bude platit zamestnávateľ tých 10 dní a potom sa posielala čast II, žiadosť o nemocenské na soc.poistovnu + tlačivo zo soc.poistovne vymeriavacie základy za rok 2009 je to tak dobre?
    Áno. 10 KD má nárok na náhradu príjmu, potom platí nemocenské SP.
    Naposledy upravil Tweety : 02.07.10 at 05:02

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    dakujem už som ti to opravila a posiela sa teda len to tlačivo žiadosť II, a tlačivo zo SP

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    polis1 Pozri príspevok
    dakujem už som ti to opravila a posiela sa teda len to tlačivo žiadosť II, a tlačivo zo SP
    Nezabudni dať zamestnancovi podpísať žiadosť a napísať číslo účtu zamestnanca, kam majú nemocenské posielať.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    a ešte Vas chcem požiadat v roku 2009 daný zamestnanec bol tak isto PN takže žiadny vymeriavaci základ tam nie je..takže tam dam az od februára 2009 a január 2010 do vymeriavacich základov?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Poprosim o info.
    Ak je zamestnanec ma PP na dobu neurcitu na DPN, moze si v tomto obdobi DPN otvorit zivnost?

    Ak skonci napr. PP za par msiacov, tak nemusi platit odvody z tej zivnosti?

    Ako to je potom s DPN, ak by ochorel a mal uz len tu zivnost,

    Manzelovi hrozi vypoved, alebo sa stane zivnostnikom. Tak zistujem. dakujem.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    alaya1 Pozri príspevok
    Poprosim o info.
    Ak je zamestnanec ma PP na dobu neurcitu na DPN, moze si v tomto obdobi DPN otvorit zivnost?

    Ak skonci napr. PP za par msiacov, tak nemusi platit odvody z tej zivnosti?

    Ako to je potom s DPN, ak by ochorel a mal uz len tu zivnost,

    Manzelovi hrozi vypoved, alebo sa stane zivnostnikom. Tak zistujem. dakujem.
    posuvam...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.