Zavrieť

Porady

nárok na daňový bonus

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu ohľadom nároku na daňový bonus. Ide o zamestnanca, ktorého dcéra ukončila školu (maturovala) a momentálne je prihlásená na úrade práce. Je nezamestnaná a nepoberá žiadne dávky. Chcela by som som sa spýtať, či má zamestnanec nárok na vyplatenie daňového bonusu za mesiace júl a august, teda ak sa dovtedy jeho dcéra nezamestná. Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u maturanta sa vypláca DB do konca augusta za predpokladu, že sa nezaevidoval na ÚP a nezamestnal
6 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nie nemá nárok na DB , nakoľko jeho dieťa je evidované na UP.
Otázka znie, čo si to dieťa myslelo, že získa zaevidovaním sa tam.
7 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

A ešte príde aj o prídavok na dieťa. Keby sa nezaevidovala, má bonus aj prídavok do konca prázdnin.
7 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fitbella Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu ohľadom nároku na daňový bonus. Ide o zamestnanca, ktorého dcéra ukončila školu (maturovala) a momentálne je prihlásená na úrade práce. Je nezamestnaná a nepoberá žiadne dávky. Chcela by som som sa spýtať, či má zamestnanec nárok na vyplatenie daňového bonusu za mesiace júl a august, teda ak sa dovtedy jeho dcéra nezamestná. Ďakujem za pomoc.
Naozaj je evidovaná na UP ? UP to cez prázdniny robiť nechcú ...
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Pri uplatnení DB musí zamestnanec doložiť rodný list-stačí jeho kópia? Ďakujem za odpovede.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Daniela12345 Pozri príspevok
Pri uplatnení DB musí zamestnanec doložiť rodný list-stačí jeho kópia? Ďakujem za odpovede.
-stačí kópia, ktorú si overíš s originálom - a to aj tam poznačíš, že je overené a podpíšeš
-ak dieťa skončilo základnú dochádzku, doloží z-c aj potvrdenie o návšteve školy
5 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Máme zamestnancov, ktorí na firmu neprídu.Komunikujeme s nimi listom alebo telefonicky. Kópie RL a potvrdenia o návšteve školy- originály posielajú poštou. Takže RL nemáme overené s originálom. Bola som na jednom školení, kde lektorka hovorila, že stačí kópia.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Dobrý deň, chcela by som radu v nasledovnom:

Zamestnankyňa v riadnom PP je od 3.6. PN (rizikové tehotenstvo), predpokladáme že bude na PN až do októbra kedy nastúpi na materskú dovolenku. Uplatňovala si DB na jedno dieťa, tento jej bol vyplatený za mesiace 1-5, v júni už nie. Jej hrubý príjem doteraz je 2856,81. Mňa by zaujímalo ako ďalej s daňovým bonusom.

Navrhla som jej, aby si ho dal manžel na seba (je SZČO) t.z. uplatnil si ho za druhý polrok v daňovom priznaní. Aká je tam hranica minimálnych príjmov?

Alebo mi viete poradiť lepšie riešenie? Takýto prípad som ešte nemala.

Ďakujem.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tak isto jej môžeš doplatiť aj ty v ročnom vyučtovaní veď predsa bude v pracovnom pomere. Na SZČO by som to nedávala lebo to je také klamlivé. Čo ak vyjde SZČO platiť daň za rok 2010, započíta si to s daňovým bonusom a vlastne ho nikdy neuvidí .
1 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

ďakujem za rýchlu reakciu. A môže si ho ona uplatniť aj za mesiace 10-12/2010, keď už bude na materskej dovolenke?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucinka23 Pozri príspevok
ďakujem za rýchlu reakciu. A môže si ho ona uplatniť aj za mesiace 10-12/2010, keď už bude na materskej dovolenke?
Áno, uplatní si ho v RZD, alebo v DP.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lucinka23 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som radu v nasledovnom:

Zamestnankyňa v riadnom PP je od 3.6. PN (rizikové tehotenstvo), predpokladáme že bude na PN až do októbra kedy nastúpi na materskú dovolenku. Uplatňovala si DB na jedno dieťa, tento jej bol vyplatený za mesiace 1-5, v júni už nie. Jej hrubý príjem doteraz je 2856,81. Mňa by zaujímalo ako ďalej s daňovým bonusom.

Navrhla som jej, aby si ho dal manžel na seba (je SZČO) t.z. uplatnil si ho za druhý polrok v daňovom priznaní. Aká je tam hranica minimálnych príjmov?

Alebo mi viete poradiť lepšie riešenie? Takýto prípad som ešte nemala.

Ďakujem.
Podmienkou pre priznanie DB u živnostníka je príjem=tržby min. vo výške 6-násobku min. mzdy a kladný základ dane (nesmie byť v strate). Menšie riziko je ak si uplatni doplatenie DB cez RZD zamestnankyňa priamo u vás. Podmienku splňa.
1 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

má zamestnankyna na DB ak jej dcéra má 25 rokov ale este studuje denne na VŠ? čo od nej potrebujem vypýtať aby som je j mohla uplatniť DB?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
má zamestnankyna na DB ak jej dcéra má 25 rokov ale este studuje denne na VŠ? čo od nej potrebujem vypýtať aby som je j mohla uplatniť DB?
V zmysle § 3 odst. 1 Zákona o Prídavku na dieťa sa za nezaopatrené dieťa považuje dieťa najdlhšie do 25. roku veku, ak sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom ...

DB jej naposledy vyplatíš v mesiaci, v ktorom dieťa dovrši vek 25 rokov.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

čize ked táto pani nastupila 01.06.2010 už jej môzem spätne uplatniť DB? a aké doklady od nej potrebujem?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
čize ked táto pani nastupila 01.06.2010 už jej môzem spätne uplatniť DB? a aké doklady od nej potrebujem?
kedy mala dcéra zamestnankyne 25 rokov ?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

este len v oktobri bude mat ..neviem lebo ta pani len teraz nastupila este mi nedala ziadne doklady ze dcera studuje len mi v ravela!!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
este len v oktobri bude mat ..neviem lebo ta pani len teraz nastupila este mi nedala ziadne doklady ze dcera studuje len mi v ravela!!
Musí ti predložiť potvrdenie o návšteve školy za akad.rok 2009/2010 a po zápise aj na rok 2010/2011 + rodný list dieťaťa a vo vyhlásení k zdaňovaniu príjmov si uplatniť daňový bonus.

Ak nebola do 1.6.nikde zamestnaná a jej ročný príjem dosiahne aspoň 6-násobok min. mzdy, v ročnom zúčtovaní dane môže požiadať o doplatenie DB za obdobie 01-05/10.
1 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem , čiže pýtať od nej potvrdenie o návšteve školy za rok 2009/2010 + potvrdenie 2010/11 a ked mi donesie to potvrdenie mlen vtedy jej môzem uplatniť DB? napr ak ho donesie v septembri tak danovy bonus dostane len od septembra a za zvyšne mesiac si uplatni v ročnom zúčtovaní dane?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať