Zavrieť

Porady

Elektronický zabezpečovací systém

Príjemný deň všetkým,

toto je môj prvý príspevok.
Chcem sa uistiť v jednej veci. Technické zhodnotenie budovy - elektronický zabezpečovací systém /poplašné zariadenie/ obstarané v prvom roku zaradenia budovy - odpisujem ako súčasť budovy, alebo samostatne v inej odpisovej skupine. Nemáte niekto takúto vec?
Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Ja to účtujem samostatne, aj odpisujem . EZS sa dá demontovať v prípade, že potrebujem, viem ho premiestniť aj inde.

    Norča je offline (nepripojený) Norča

    Norča
    Ďakujem,

    uistila som sa vo svojom názore. Myslíte, že by som sa mohla odvolať na Pokyn
    MF SR z Finančného spravodaja 3/1998 Čl. I. bod 2.5 /samotné zariadenia na prenos informácií pripojené na rozvodné siete/, nakoľko sa jedná o pripojenie na telekomunikačnú sieť?
    Je správne použiť odpisovú skupinu 2 KP 31.61.24 Bezpečnostné zariadenia svetelné a zvukové?

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    31.61.24 Časti a súčasti k ostatným elektrickým zariadeniam, i. n., pre motory a vozidlá - toto som našla v klasifikácii produkcie. Ty máš odkiaľ, že sú to bezpečnostné zariadenia?

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    31.62.11 Elektrické akustické alebo vizuálne signalizačné prístroje, (okrem prístrojov určených pre bicykle a motorové vozidlá)

    Z: Elektrické signalizačné zariadenia na zabezpečenie bezpečnej cestnej, riečnej, železničnej prevádzky, prevádzky prístavov alebo letísk (trojfarebné svetlá, plavebná signalizácia atď.), elektrické poplašné zariadenia (sirény, zvony a pod.) a rôzne elektrické informačné tabule (vrátane tabúľ s tekutými kryštálmi)
    nepáči sa ti toto viac?

    Elektronický zabezpečovací systém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.