Zavrieť

Porady

Nový telefón.

Remeselník,stavbár.
Pokazil sa mi mob.telefon idem vyberať nový.Viete poradiť ?máte niekto niektorý z týchto Nokií https://www.orange.sk/eshop/telefony...Type1=POSTPAID
Skúsenosti s nimi hlavne tie zlé.Jednoduchosť ovládania, výdrž batérie,odolnosť voči prachu, a pod.
Moje požiadavky ,odolný voči mechanickému poškodeniu,Nokia,.Nepotrebujem nič cool ,nie som puberťák.
Ďakujem za všetky postrehy .
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Treba zagoogliť napr." NOKIA 6700 recenzia"

a tam sa dozvieš všetky potrebné informácie o parametroch daného telefonu.

Práve spomínanú Nokiu 6700 by som doporučoval,hlavne pre možnosť 5 Mpx

foťaku , pre rýchle a kvalitné fotenie.

Dnes sa už mobily s dlhou výdržou baterie nevyrábajú,lebo majú veĺký displej a ten konzumuje spústy energie,
takže výdrž baterie max. 4 dni
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Presne to ma zaujíma.Nájdem akú výdrž má v pohotovostnom režime ,600 a neviem koľko hodín...ale reál je iný,najmä ak sa používa veľký displai .
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

..no je možné mať poruke rezervnú nabitú bateriu, ja som tak robil pri N 95
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ťažko poradiť, nepoznáme tvoj vkus
Ja pred kúpou telefónu vždy čítam na nete recenzie, zatiaľ ma to nikdy nesklamalo. Napr. http://www.google.sk/search?q=%22nok...ient=firefox-a
( syn má Nokiu E72, vydržala ozaj nešetrné zaobchádzanie, je výhodou, že nemusíš so sebou nosiť NB, máš kanceláriu so sebou a voľnú wi-fi nie je problém nájsť hocikde . )
Čím viac funkcií a čím väčšia obrazovka, tým je kratšia výdrž batérie.
Niekedy telefony vydržali aj týždeń, dnešné, modernejšie vydržia cca 3 dni.
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Presne to ma zaujíma.Nájdem akú výdrž má v pohotovostnom režime ,600 a neviem koľko hodín...ale reál je iný,najmä ak sa používa veľký displai .
Práve preto je dobré čítať recenzie, tam sa dozvieš konkrétne info, lebo tie od výrobcu bývajú často klamlivé.
Ak ti záleží na výdrži, tak potom nejaký starší typ. (menšia obrazovka, menej funkcií)
Ale pri lion batériách nie je problém hodiť na nabíjačku vopred, aj ked nie je ešte komplet vybitá
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
arizona Pozri príspevok
Ťažko poradiť, nepoznáme tvoj vkus
Ja pred kúpou telefónu vždy čítam na nete recenzie, zatiaľ ma to nikdy nesklamalo. Napr. http://www.google.sk/search?q=%22nok...ient=firefox-a
( syn má Nokiu E72, vydržala ozaj nešetrné zaobchádzanie, je výhodou, že nemusíš so sebou nosiť NB, máš kanceláriu so sebou a voľnú wi-fi nie je problém nájsť hocikde . )
Čím viac funkcií a čím väčšia obrazovka, tým je kratšia výdrž batérie.
Niekedy telefony vydržali aj týždeń, dnešné, modernejšie vydržia cca 3 dni.
Nešetrné zobchádzaniekeby ste vedely čo si užil ten môj telefón po stavbách to ani puberťák nepochpí.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
220870 Pozri príspevok
Pokazil sa mi mob.telefon idem vyberať nový.Viete poradiť ?máte niekto niektorý z týchto Nokií https://www.orange.sk/eshop/telefony...Type1=POSTPAID
Skúsenosti s nimi hlavne tie zlé.Jednoduchosť ovládania, výdrž batérie,odolnosť voči prachu, a pod.
Moje požiadavky ,odolný voči mechanickému poškodeniu,Nokia,.Nepotrebujem nič cool ,nie som puberťák.
Ďakujem za všetky postrehy .
Ahoj, nenapísal si, ktorý paušál si berieš, pretože nie všetky telefóny sú dostupné ku každému paušálu a koľko € si ochotný zaplatiť. Prečo si sa zameral na značku Nokia? Tvojim požiadavkam / odolnosť, výdrž..../ vyhovuje
Sony Ericsson Elm


Elm spadá medzi telefóny klasickej konštrukcie
  • odolný voči prachu a striekajúcej vode
  • 5 Mpix kamera, rýchle dáta

.Interná pamäť má veľkosť do 280 MB, pričom pamäť sa dá rozširovať cez microSD pamäťový slot. Výrobca deklaruje výdrž do 10 hodín pri hovoroch v pásmach GSM, resp. pohotovosť do 430 hodín. / do 240 min. v 3G, do 600 min v 2G. /
https://www.orange.sk/eshop/detailte...l?phoneId=9293
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

arizona Pozri príspevok
Ťažko poradiť, nepoznáme tvoj vkus
Ja pred kúpou telefónu vždy čítam na nete recenzie, zatiaľ ma to nikdy nesklamalo. Napr. http://www.google.sk/search?q=%22nok...ient=firefox-a
( syn má Nokiu E72, vydržala ozaj nešetrné zaobchádzanie, je výhodou, že nemusíš so sebou nosiť NB, máš kanceláriu so sebou a voľnú wi-fi nie je problém nájsť hocikde . )
Čím viac funkcií a čím väčšia obrazovka, tým je kratšia výdrž batérie.
Niekedy telefony vydržali aj týždeń, dnešné, modernejšie vydržia cca 3 dni.
Nikdy by som si nekupil telefon s OS Symbian, tie sa daju velmi lahko odpocuvat a este za to budes navyse ja platit. Nie je to iba teoreticka hrozba, par ludi s tym realne malo problemy.
1 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ak ti môžem odporučiť z vlastnej skúsenosti tak Nokiu 6303i. Ale v Orange je asi len pre firmu, ako som sa dočítala. Je to vynikajúci telefón, výborný foťák a výdrž batérie 7 - 10 dní podľa používania.
To isté som riešila pred necelým rokom - viac v téme Nokia versus Sony ericson
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Som dlhoročný zákazník orange paušál mám tuším 100-ku a som "firma".Cena tel. ma moc netrápi ale vyhdzovať peniaze za niečo čo nevyužijem tiež nemusím.Máte niekto skúsenosti s GPS v tel ,funguje to a ako, dá sa to vôbec reálne využiť v praxi (malý displej).
Naposledy upravil 220870 : 05.07.10 at 21:28
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
bikam Pozri príspevok
Ak ti môžem odporučiť z vlastnej skúsenosti tak Nokiu 6303i. Ale v Orange je asi len pre firmu, ako som sa dočítala. Je to vynikajúci telefón, výborný foťák a výdrž batérie 7 - 10 dní podľa používania.
To isté som riešila pred necelým rokom - viac v téme Nokia versus Sony ericson
Nokia 6303 potichu zvoní i keď má zvolený najvyšší stupeň hlasitosti
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alla66 Pozri príspevok
Nokia 6303 potichu zvoní i keď má zvolený najvyšší stupeň hlasitosti
To je pre mňa super info.Som hluchý ako peň ,a často v hlučnom prostredí.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
220870 Pozri príspevok
To je pre mňa super info.Som hluchý ako peň ,a často v hlučnom prostredí.
nepošuškal si.... čo si myslíš o SE
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Budemo videli zatiaľ zháňam informácie.Nevyzerá zle.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Pozri http://mobile.itek.cz/mobilni-telefony-outdoor
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter


Telefony outdoor su dobre tak pre vojakov, či drevorubačov.

tu ide prevažne o fotenie telefonom , nie o tom, či telefon vydrži 2 týždne bez nabíjania

alebo či nepukne pod kolesom auta.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja mam Nokiu E52 - vid Orange (https://www.orange.sk/eshop/detailte...l?phoneId=6798), kupoval som ju ale cash vo velkosklade a mam v nej O2. Je trochu vacsi, ale ma velmi dobry displej, dlhu vydrz akumulatora (kludne aj 5-6 dni), vdaka OS Symbian sa tam da doplnit vela aplikacii, ma WiFi vo vybave, aj GPS na celkom slusnej urovni a ZADARMO.

EDIT:

Nokia 6120c - starsi model, kupis asi skor v bazare, maly, sikovny, slusna odolnost a vydrz, oproti E52 nema GPS a WiFi, ale ak to nepotrebujes...
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dnes po návšteve v plesnivom pomaranči som myslel že trafí.Oni tý žabožrúti zrušili nízke paušály.Najnižší 100-ka + je v tom orange world a internet.Čo je pre mňa po skúsenosti z orange podvodníkmi absolútne neprijateľné.Tak som im tam zamával a lúčim sa už s zrejme dokonale prehnitým pomarančom.To bola posledná kvapka mojej trpezlivosti a ústupkov.
Zrejme skončím v O2.Tomas HC ako to tam u nich funguje zaujíma ma hlavne ich sieť či je to dostupné nepadá to?Dik.
1 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
Dnes po návšteve v plesnivom pomaranči som myslel že trafí.Oni tý žabožrúti zrušili nízke paušály.Najnižší 100-ka + je v tom orange world a internet.Čo je pre mňa po skúsenosti z orange podvodníkmi absolútne neprijateľné.Tak som im tam zamával a lúčim sa už s zrejme dokonale prehnitým pomarančom.To bola posledná kvapka mojej trpezlivosti a ústupkov.
Zrejme skončím v O2.Tomas HC ako to tam u nich funguje zaujíma ma hlavne ich sieť či je to dostupné nepadá to?Dik.
O2 ma signal vsade kde ho ma aj T-mobile. O2 ma aj vlastnu siet, a kde nema, tam funguje "narodny roaming", t.j. volanie cez siet T-mobile, ale je to samozrejme zdarma, resp. platene ako v O2. Vypadky zatial ziadne. Mam O2 fer, faktury mam rovnake ako v Orange, ale prevolam 2x tolko ako predtym a nemusim sa obmedzovat, a to mam v tom este aj mobilny internet... V cene mas napr. aj podrobny vypis hovorov.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja mam O2 a neviem si vynachvalit, presla som sukromnym T-mobilom a firemnym Orange, takze skusenosti mam zo vsetkych 3 operatorov.

To, ze vyuzivaju stiet T-mobile, to ani nepostrehnes, a tebe ako zakaznikovi je to jedno, akurat ze mi obcas na displeji svieti - T-mobile / O2.
Z mojho pohladu to bola bezkonkurencna financna politika. Tiez mam O2 Fer s platbou pozadu (na fakturu), moje faktury klesli z mesiaca na mesiac o viac ako polovicu.

Nedaj sa odradit, myslim ze to este vyzaduju, nejaky inicializacny poplatok 20 eur (len velmi tazko sa o nom docitas niekde v cenniku). Vracia sa tusim po 13-tich mesiacoch.
S prenosom telefonneho cisla som nemala tiez ziaden problem. Bola som vselikde na SR a ani raz som nepostrehla nedostatocnost siete (ved je to predsa len siet TMO), takisto aj v zahranici na roaming.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať