Zavrieť

Porady

rabat pri dodržaní doby splatnosti

Dobrý deň,

mám otázku ohľadne rabatu, ktorý firma poskytuje v prípade, že faktúra sa uhradí napr do 2 mesiacov. Ako to naúčtovať?

Ide o faktúru za materiál a na konci je uvedená položka pohyblivý rabat a hodnota.

Keby sa naúčtovala celá hodnota faktúry 111,343/321 a firma by zaplatila do dohodnutej doby ako potom s odúčtovaním toho rabatu a DPH?? Mám v tom chaos. Prosím poraďťe. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    na konci - to je poznámka s jednou sumou?
    ten rabat ja volám skonto, ktoré v súlade s obchdonými podmienkami účtujem pri včasnej úhrade na osobitný účet 604 - firma takto predáva tovar.
    U teba je to došlá faktúra, takže účtuješ plnú sumu, lebo pri obstarní nevieš, či budú dodržané podmienky. Pri úhrade sa rozdiel zaúčtuje na cenové rozdiely 112.CR/321, pripúšťa sa aj možnosť - treba ošetriť smernicou - ak je preukázané, že materiál bol už spotrebovaný, tak sa dá zúčtovať do nákladov.

    reni123 je offline (nepripojený) reni123

    reni123
    Prosím vás, ako je to ak sa zahraničnému odb.poskytne skonto napr.3%? Treba vystaviť dobropis a o tú sumu sa upravuje aj súhrnný výkaz?

    Ajenka je offline (nepripojený) Ajenka

    úpne obyčajná žena Ajenka
    KEJKA Pozri príspevok
    na konci - to je poznámka s jednou sumou?
    ten rabat ja volám skonto, ktoré v súlade s obchdonými podmienkami účtujem pri včasnej úhrade na osobitný účet 604 - firma takto predáva tovar.
    Vidím, že s týmto máte skúsenosti, preto sa Vás pýtam:
    Aj naša firma začne pravdepodobne uzatvárať dohody s odberateľmi, kde bude dohodnuté skonto. Zatiaľ som to nerobila, preto by som si chcela overiť, či ešte platí, že ak máme uzavetú dohodu s odberateľom, kde sú uvedené platobné podmienky napr. splatnosť 30 dní: 5 % skonto, 60 dní: netto a to isté je uvedené na faktúre, pri úrade faktúry do 30 dní nie je potrebné vystavovať dobropisa opravovať základ dane a DPH. Stačí si to len interným dokladom vysporiadať?

    Ďakujem za odpoveď!
    Naposledy upravil Ajenka : 28.10.10 at 12:04

    rabat pri dodržaní doby splatnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.