Zavrieť

Porady

55%

Dobrý deň, mám na Vás poraďákov dotaz,týka sa školskej jedálne :
Cena jedla je 2,05€ z toho 1,06€ je finančný limit na potraviny a 0,99€ sú režijné náklady. Môžete mi prosím Vás vypočítať koľko má prispievať zamestnávateľ a koľko zamestnanec. Pýtam sa Vás to preto lebo máme rozdielne názory. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V zmysle ZP prispieva zamestnávateľ najmenej 55 % z ceny jedla, najviac však za každé jedlo do sumy 55 % výšky stravného pri pracovnej ceste trvajúcej 5-12 hodín. Tu je hodnota stravného 3,60 €.
    Čiže max príspevok zamestnávateľa a tým aj max. uznateľný daňový výdavok je 1,98 €.
    odkaz na § : http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...009-a.html#152

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    ALBINA Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám na Vás poraďákov dotaz,týka sa školskej jedálne :
    Cena jedla je 2,05€ z toho 1,06€ je finančný limit na potraviny a 0,99€ sú režijné náklady. Môžete mi prosím Vás vypočítať koľko má prispievať zamestnávateľ a koľko zamestnanec. Pýtam sa Vás to preto lebo máme rozdielne názory. Ďakujem
    Zamestnávateľ: 2,05€ * 0,55 = 1,1275€ (zaokr. 1,13€) (minámálny príspevok) + príspevok zo SF
    Zamestnanec prispieva zostatok.
    Maximálny je v ďalšom príspevku.
    Naposledy upravil Martin Mocko : 07.07.10 at 12:08

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    ALBINA Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám na Vás poraďákov dotaz,týka sa školskej jedálne :
    Cena jedla je 2,05€ z toho 1,06€ je finančný limit na potraviny a 0,99€ sú režijné náklady. Môžete mi prosím Vás vypočítať koľko má prispievať zamestnávateľ a koľko zamestnanec. Pýtam sa Vás to preto lebo máme rozdielne názory. Ďakujem
    V RO, ktoré majú vlastnú stravovaciu prevádzku a zvlášť účet na potraviny, vznikajú rozdielne názory z dôvodu, že vyrátaná suma na potraviny za jeden obed, sa nerovná sume, ktorú hradí zamestnanec za stravu na tento účet. To znamená, že rozdiel sa musí dostať na potravinový účet, lebo by postupom času chýbali peniaze na potraviny. Výpočet príspevku je rovnaký pre všetky organizácie a je uvedený v predchádzajúcich príspevkoch.

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Sme MŠ s práv. subj. pod obcou. Naša stravná jednotka je 1,13 na potraviny a 0,85 réžie, t. j. cena jedla je 1,98. 55 % je 1,09 - zamestnávateľ, 0,07 SF, 0,82 zamestnanec. Ja prevádzam na potravinový účet 0,24; na príjmový 0,85; a zo SF na potravinový 0,07. Zamestnanec platí na potravinový 0,82. Čiže potraviny 0,24+0,82+0,07=1,13 a réžie 0,85

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.