Zavrieť

Porady

Exekúcia do nákladov?

Ahojte,volal mi kamarát že nech mu poradím a tak mám jednu blbú otázku do pléna- kamarátovi poslala sociálna poisťovňa návštevu-exekútora a samozrejme zaplatil hneď ako mu to prišlo,aj istinu aj poplatky exekútorovi - tie poplatky za exekúciu sa dajú dať do nákladov? Ja si myslím že nie...

A druhá otázka- ako sa asi píše list o vyučtovanie nákladov exe? - to sa vzťahuje aj na tých 10% plus predpokladané náklady? alebo tých 10% je pevných a može si dať vyučtovať iba tie náklady?

Thanks
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ja myslím, že áno. určite áno.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Podľa § 19 ods. 2 písm. a) zákona o dani z príjmov sú daňovými výdavkami aj výdavky (náklady), ktoré je daňovník povinný uhradiť podľa osobitných predpisov.
Ide o exekučné náklady platené exekútorovi podľa zákona č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) v znení neskorších predpisov. Podľa § 196 Exekučného poriadku za výkon exekučnej činnosti patrí exekútorovi odmena, náhrada hotových výdavkov a náhrada za stratu času. Podľa § 197 Exekučného poriadku tieto náklady (trovy exekúcie) je povinná uhradiť povinná osoba. Trovy exekúcie u povinnej osoby sú daňovo uznaným výdavkom.
V súlade s § 17 vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR č. 288/1995 Z. z. o odmenách a náhradách súdnych exekútorov môže exekútor dohodnúť odmenu aj s oprávnenou osobou. Túto odmenu uhrádza oprávnená osoba. Zmluvná odmena nie je náhradou trov exekúcie, ale v prípade, že bude dohodnutá, je daňovo uznaným výdavkom.

zdroj: www.epi.sk
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Aha to je dobrý štát,keď to uznáva do nákladov , a ako to je stým vyúčtovaním? Ma napísať exe že nech mu pošle nejakú faktúru a nech mu dá nejakú zľavu???- ide mi o to, či tých 10% je pevná suma alebo aj tam sa dá zjednávať...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nedohodol sa s exekútorom? Nemá ešte papier o začatí exekúcie? U nás jeden zamestnanec sa dohodol, hneď mu to zaplatil, ten mu už poslal len papier s ukončení exek. konania a tam bolo všetko rozpísané.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Aha to je dobrý štát,keď to uznáva do nákladov , a ako to je stým vyúčtovaním? Ma napísať exe že nech mu pošle nejakú faktúru a nech mu dá nejakú zľavu???- ide mi o to, či tých 10% je pevná suma alebo aj tam sa dá zjednávať...
Vyúčtovanie nech si určite žiada .Stačí klasický list exekútorovi, že žiada o zaslanie vyúčtovania trov exekúcie a oznámenie o ukončení exekúcie .Veľmi nerada tieto vyúčtovania a oznámenia zasielajú .

Neviem či sa mu podarí zjednať zľavu. Možno v prípade ,že by ešte pred prevzatím upovedomenia o exekúcii dlžnú čiastku voči SP zaplatil,
čiže platba odvodov by predchádzala exekúcii .Aj v tomto prípade má nárok exekútor si vyúčtovať exe trovy, ale viem, že sa dá aj dohodnúť .
Záleží asi aj od osoby a jeho cítenia exekútora voči povinnému .Je to ich dobrý biznis
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Vyúčtovanie nech si určite žiada .Stačí klasický list exekútorovi, že žiada o zaslanie vyúčtovania trov exekúcie a oznámenie o ukončení exekúcie .Veľmi nerada tieto vyúčtovania a oznámenia zasielajú .

Neviem či sa mu podarí zjednať zľavu. Možno v prípade ,že by ešte pred prevzatím upovedomenia o exekúcii dlžnú čiastku voči SP zaplatil,
čiže platba odvodov by predchádzala exekúcii .Aj v tomto prípade má nárok exekútor si vyúčtovať exe trovy, ale viem, že sa dá aj dohodnúť .
Záleží asi aj od osoby a jeho cítenia exekútora voči povinnému .Je to ich dobrý biznis
No minule som čítal, že ako exe sú chudobní, že keď poplatia odvody a pod.,že im veľa neostane...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
No minule som čítal, že ako exe sú chudobní, že keď poplatia odvody a pod.,že im veľa neostane...
Chudáci
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A ako to je? on zaplatil exe na účet jeho trovy,čo mu poslal v úvodnom liste a socialnej na jej účet- teraz socialna oznámi exekútorovi že je to vyrovnané?Ako často to tým exekútorom hlásia? Neviete náhodou?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Aha to je dobrý štát,keď to uznáva do nákladov , a ako to je stým vyúčtovaním? Ma napísať exe že nech mu pošle nejakú faktúru a nech mu dá nejakú zľavu???- ide mi o to, či tých 10% je pevná suma alebo aj tam sa dá zjednávať...
Fantastický , nádhera ....vraždil by som pri takýchto informáciách ...

A že " zjednávať "...???

Iný , expresívny výraz by sa skôr hodil miesto uvedeného ...iný veru ...

Som , ale nemohol som si pomôcť ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
A ako to je? on zaplatil exe na účet jeho trovy,čo mu poslal v úvodnom liste a socialnej na jej účet- teraz socialna oznámi exekútorovi že je to vyrovnané?Ako často to tým exekútorom hlásia? Neviete náhodou?
neviem, ale nech preukáže on, že to zaplatil priamo SP.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
A ako to je? on zaplatil exe na účet jeho trovy,čo mu poslal v úvodnom liste a socialnej na jej účet- teraz socialna oznámi exekútorovi že je to vyrovnané?Ako často to tým exekútorom hlásia? Neviete náhodou?
No tak neviem presne ako dlho to trvá , ale vybavovala som to klientovi a bola som vééééľmi prekvapená z hľadiska sociálnej poisťovne .

Postup bol taký, že som zavolala na exekútorský úrad ,predstavila som sa , že tomu a tomu klientovi spracovávam účtovníctvo a mám v rukách potvrdenia o platbách .Pani bola so mnou ochotná hovoriť a povedala , aby som jej to poslala faxom .Na základe našej dohody som faxom poslala doklady o zaplatení + žiadosť , ktorú som mu písala o vyučtovaní exe .
Potom som im nechala asi tri dni na spojenie sa so sociálnou poisťovňou .Po troch dňoch som telefonovala a tu je moje prekvapenie .....Sociálna poisťovňa ešte nemala spárovanú platbu k poistencovi .Nejadnalo sa o vysokú sumu , ale i napriek tomu som bola zhrozená z ich systému .Jedna budova , v budove jedna pokladňa a pri prijatí platby to ešte kde kade blúdi .

A to zdôrazňujem , že platba bola platená v pokladni sociálnej poisťovne a za tri dni nebola ešte spárovaná a priradená
k platbám poistenca .


Potom exe poslal aj vyúčtovanie aj oznámenie o ukončení exekúcie , ale to Ti presne nenapíšem , len odhadom tak cca 3 týždne.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Takže ďakujem za rady, exe mu niečo odpustil,aj ked nie veľa lebo to bol taký dobrý exekútor-lebo mu ani účet nezablokoval,takže si tie trovy vyúčtoval tak v rámci normy- chcem sa opýtať poslednú vec- ako ste ma už poučili , ide to do nákladov,už mu došla aj faktúra od exe , len teraz neviem, može to dať potom do položky medzi odvody a ísť na paušál,alebo musí kvoli tomu účtovať v Jú???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Takže ďakujem za rady, exe mu niečo odpustil,aj ked nie veľa lebo to bol taký dobrý exekútor-lebo mu ani účet nezablokoval,takže si tie trovy vyúčtoval tak v rámci normy- chcem sa opýtať poslednú vec- ako ste ma už poučili , ide to do nákladov,už mu došla aj faktúra od exe , len teraz neviem, može to dať potom do položky medzi odvody a ísť na paušál,alebo musí kvoli tomu účtovať v Jú???
Zasa sa tak všetci netrhajte mi odpovedať...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Takže ďakujem za rady, exe mu niečo odpustil,aj ked nie veľa lebo to bol taký dobrý exekútor-lebo mu ani účet nezablokoval,takže si tie trovy vyúčtoval tak v rámci normy- chcem sa opýtať poslednú vec- ako ste ma už poučili , ide to do nákladov,už mu došla aj faktúra od exe , len teraz neviem, može to dať potom do položky medzi odvody a ísť na paušál,alebo musí kvoli tomu účtovať v Jú???
trovy exekučného konania sú pri paušálnych výdavkoch už v sume 40 resp. 60%.
platby do fondov (pohľadávka - istina) si k paušálnym výdavkom môžeš pripočítať
2 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň poraďáci
mám podobný problém-1 známy ,paušalista,tiez platil exekútorovi za vymoženie nedoplatkov do Soc.poisťovne
máme 2 faktúry od exekútora,úplne chaotické to je pre mňa,vo faktúre sú aj trovy exekútora,dole je uvedená suma pohladávky-a poznámka "pohladávka uhradená povinným priamo oprávnenému"
a ešte máme k tomu všetkému potvrdenia zo Soc.poistovne-účel platby: rozhodnutie, úhrada exekútorov..
tak ja tomu rozumiem tak,ze potvrdenia zo Soc.poistovne-rozhodnutie a úhrada exekútorov-toto budú nedoplatky,ktoré vymáhal exekútor? (po nasčítaní no nie úplne presne sedí
no všetky potvrdenky zo Soc.poisťovne môžem teda zaúčtovať do výdavkov
myslím že mu Sociálka dala potvrdenie o úhrade tých nedoplatkov,ked to tak je uvedené aj vo faktúre..

ďakujem vopred moc za radu
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci
mám podobný problém-1 známy ,paušalista,tiez platil exekútorovi za vymoženie nedoplatkov do Soc.poisťovne
máme 2 faktúry od exekútora,úplne chaotické to je pre mňa,vo faktúre sú aj trovy exekútora,dole je uvedená suma pohladávky-a poznámka "pohladávka uhradená povinným priamo oprávnenému"
a ešte máme k tomu všetkému potvrdenia zo Soc.poistovne-účel platby: rozhodnutie, úhrada exekútorov..
tak ja tomu rozumiem tak,ze potvrdenia zo Soc.poistovne-rozhodnutie a úhrada exekútorov-toto budú nedoplatky,ktoré vymáhal exekútor? (po nasčítaní no nie úplne presne sedí
no všetky potvrdenky zo Soc.poisťovne môžem teda zaúčtovať do výdavkov
myslím že mu Sociálka dala potvrdenie o úhrade tých nedoplatkov,ked to tak je uvedené aj vo faktúre..

ďakujem vopred moc za radu
posúvam
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň poraďáci
prosím Vás,máme nárok na odpočet DPH z exekučného poplatku?
samozrejme že exekútor nám faktúru s vyčíslenou dph nedal
ale na rozpise je uvedená pohľadávka,a trovy exekúcie,aj dph (len k 1 platbe,a my máme rovnaké platby každý mesiac)
takže z toho by sme DPH vedeli vypočítať

a iná exekúcia - iba vidím,že exekútor je platca DPH,tzn. on z tejto sumy dph odvádza,môžem si ju teda odpočítať?


ďakujem velmi moc vopred za radu
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nie, pri dph z exekučných trov nie je nárok na odpočítanie dane
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...ata/exepov.pdf
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem moc Monika
ale do prev.réžie si teda môžeme zaúčtovať iba základ dane
a dph bude nedaňový výdavok,správne?

ďakujem velmi pekne
krásne a pohodové sviatky prajem všetkým
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať