Zavrieť

Porady

Platobný rozkaz a následná exekúcia

Podnikateľ nezaplatil dodavateľovi faktúru včas. Dodávateľ to dal na súd a dostali sme platobný rozkaz na zaplatenie dlžnej sumy + 10% úrok z omeškania a trovy konania. Podnikateľ zaplatil iba dlžnú sumu. O dva mesiace mu prišlo upovedomenie o začatí exekúcie. Má zaplatiť :
trovy konania, 10% úrok z omeškania, súdny poplatok a trovy konania exekúcie. Ktoré výdavky sú daňovo uznateľné a ktoré nie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tu si odpoveď nájdeš :

    http://www.porada.sk/t18377-exekucia...vy-naklad.html

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Ja učtujem v jednoduchom učtovníctve. Vo výmere sa o žiadnej istine nehovorí, čo sa tým rozumie?
    Naposledy upravil jana007 : 13.02.07 at 11:33

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    jana007 Pozri príspevok
    Ja učtujem v jednoduchom učtovníctve. Vo výmere sa o žiadnej istine nehovorí, čo sa tým rozumie?

    Istina vlastne znamená, váš neuhradený závazok na ktorý bol neskôr podaný platobný rozkaz.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Záväzok je už uhradený aj všetky poplatky, len neviem ako to mám zaučtovať v JÚ.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    jana007 Pozri príspevok
    Záväzok je už uhradený aj všetky poplatky, len neviem ako to mám zaučtovať v JÚ.
    Účtovať sa bude v čase úhrady. Pozri si priložený link, tam sú rozpísané daňovo a nedaňovo uznané výdavky (náklady) . Ak niečomu nerozumieš, tak špecifikuj a rozpíš otázku dôkladnejšie, aby sme ti môhli poradiť.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Úrok z omeškania je DV alebo NDV ?
    Trovy konania ?
    Trovy exekúcie ?
    Súdny poplatok ?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    jana007 Pozri príspevok
    Úrok z omeškania je DV alebo NDV ? po zaplatení vstupuje do základu dane
    Trovy konania ? áno daňový
    Trovy exekúcie ? áno daňový
    Súdny poplatok ?áno daňový
    Príslušné odvolávky na § máš v pripnutom linku od Zita 5.
    Naposledy upravil renča1 : 14.03.07 at 06:54
    viete mi poradiť? boli zo mzdy strhnuty exekučny vymer vo vyške 2.000,-Sk, tieto peniaze sme poukazali z bankového účtu na účet exekútora! Ako zaučtovat, resp. zakontovať tento, výmer, strhnutie a následnú úhradu exekútorovi

    Dakujem

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Urok z omeskania na UZNESENI je VOZD alebo VNZD? trovy konania asi VOZD, ze?
    Trochu mimo. Sme prepravna firma a sofer dostal pokutu za zly technicky stav vozidla. Je to VNZD? Vdaka.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ciaaa Pozri príspevok
    Urok z omeskania na UZNESENI je VOZD alebo VNZD? trovy konania asi VOZD, ze?
    keby si čítala predchádzajúce príspevky v tejto téme, tak by si našla odpoveď. Zaplatený úrok z exekúcie je VOZD.

    ciaaa
    Trochu mimo. Sme prepravna firma a sofer dostal pokutu za zly technicky stav vozidla. Je to VNZD? Vdaka.
    Pokuta je VNZD.

    kvieta je offline (nepripojený) kvieta

    kvieta
    Zdraviiim..
    Aj urok z omeskania, ktory je uvedeny na rozsudku SR je VOZD?
    Informovala som sa o tom, a dostala som dve odpovede.
    Vraj je to VNZD - pretoze nejde o zmluvne dohodnuty urok a potom, ze od inej osoby som sadozvedela, ze je to tak, ci tak VOZD.
    Tak co s tym? Viem,ze ste pisali o exekuciach, ale neviem, ci sa to vztahuje aj na rozsudky SR.
    Dakujem

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    Tak to by zaujimalo aj mna.Teda na zaklade rozsudku sudu sme povinni zaplatit navrhovatelovi urok z omeskania.Je to danovy alebo nedanovy vydavok.Prosim vas velmi pekne,odpovedzte.Je to dolezite pre mna.Dakujem vsetkym.

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    Tak ako to je s tym urokom?? prosim.. preco nikto nereaguje.. je to VOZD??? tiez sa chcem opytat.. ked nam advokat poslal posledny pokus o zmier.. a narokuje si tam urok z omeskania nezaplatenej fa.. tento urok je tiez VOZD?? ako pri exekucii?? prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    lucika1 Pozri príspevok
    Tak ako to je s tym urokom?? prosim.. preco nikto nereaguje.. je to VOZD??? tiez sa chcem opytat.. ked nam advokat poslal posledny pokus o zmier.. a narokuje si tam urok z omeskania nezaplatenej fa.. tento urok je tiez VOZD?? ako pri exekucii?? prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte

    Úrok z omeškania bude daňovo uznaným výdavkom, ak preukázateľne vznikol v súvislosti s dosahovaním, zabezpečovaním a udržiavaním zdaniteľných príjmov podnikateľa. Z toho vyplýva, že za daňovo uznané výdavky sa budú považovať lenúroky z omeškania, ktoré vznikli z obchodných vzťahov podľa § 365-369 Obchodného zákonníka.

    Úrok z omeškania, tak ako penále a pokuty budú daňovo neuznaným výdavkom, ak úroky z omeškania, penále, pokuty sú predpísané správcom dane, orgánom sociálneho a zdravotného poistenia, colnými orgánmi a ostatnými štátnymi orgánmi, atď....

    PS: lucika1 Vás sa bude týkať prvý odstavec a to v tom prípade, ak výdavok pri zaplatení sa považuje za daňovo uznaným podľa § 2 písm.i) zákona o dani z príjmov a ak úrok z omeškania vznikol z obchodných vzťahov. Čo aj vznikol. Takže VOZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.