Zavrieť

Porady

Výpis

Poradte,

výpis z účtu vytlačený cez internet banking, je doklad pre DU
alebo musí byť original z banky priložený v prípade Danovej kontroly?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Gabriela 19 Pozri príspevok
    Poradte,

    výpis z účtu vytlačený cez internet banking, je doklad pre DU
    alebo musí byť original z banky priložený v prípade Danovej kontroly?

    Dakujem
    Ako postupuje kontrolór daňového úradu

    Pri kontrole daňových subjektov, ktoré predložia ku kontrole elektronické bankové výpisy alebo elektronické faktúry, sa kontrola vykonáva takým spôsobom, že podnikateľ ako daňový subjekt poskytne daňovému kontrolórovi prístupové heslo do systému daňového subjektu a elektronické bankové výpisy a faktúry si prezerá v jeho počítači v jeho priestoroch. Tie bankové výpisy a faktúry, ktoré si zamestnanec správcu dane vyberie, daňový subjekt vytlačí a poskytne v písomnej forme.

    fem je offline (nepripojený) fem

    fem
    Môj názor a aj tak robím v praxi : je nutný originál výpisu, myslím že na vytlačenej kópii z internet bankingu je aj poznámka, že slúži na informačné účely....

    fem je offline (nepripojený) fem

    fem
    poštovné raz za mesiac nie je taký vysoký náklad a neviem z akej banky máš svoju kópiu výpisu, ale kópia výpisu mojej banky je dosť " skromná" čo sa týka detailov, obratov, či vrátených platieb...
    tak ja zostávam pri originály...

    fem je offline (nepripojený) fem

    fem
    ešte doplním, že archivácia bank. výpisov je 10 rokov, ak ich nechceš achivovať v tlačenej forme,tak je potrebné zistiť si, ako dlho sú zálohované data daň. subjektu v archíve internet bankingu tvojej banky, aby sa nestalo, že informácie " zmiznú"...

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    napr. tatrabanka na základe dohody s klientom zasiela výpisy z účtu na mail, podľa mňa je to doklad použiteľný aj do účtovníctva

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    optimistka Pozri príspevok
    napr. tatrabanka na základe dohody s klientom zasiela výpisy z účtu na mail, podľa mňa je to doklad použiteľný aj do účtovníctva
    Aj my máme takto zasielaný výpis, v Tatre nás ubezpečili, že mailom poslaný výpis je rovnocenný papierovej forme. Ale neviem, či vytlačený výpis z Telebankingu je rovnocenný mailom posielanému výpisu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.