Zavrieť

Porady

salatove uhorky-spracovanie

Mam velku urodu salatovych uhoriek a neviem co s nimi.Daju sa neako spracovat?Ked ich zavarim ako nakladacky,bude to jedle.Alebo postruhat a dat do mrazu?Ma s tym niekto skusenosti? Poradte ...
Usporiadat
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Ajka jasne, nakrajaj na kolieska a normalne zavar, ako nakladacky... u nas sa to tak bezne robi... chut sice neni ta ista, ale je to vynikajuca priloha... alebo babka ich miesa s cukinou alebo kapustou, ako calamadu...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja bežne zamrazujem.
Alebo jeden recept na sterilizáciu. Na kolieska nakrajané uhorky, nakrajaná cibuľa (približne v pomere 1:1, alebo uhoriek viac), feferónky, povegetit, nechať odstáť a zasterlizovať.
Ale nepamätám si, či tam nemá ísť ešte niečo (soľ,cukor,ocot,...?). Ak bude treba, doma pozriem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tiež som už zamrazovala postrúhané uhorky. Boli dobré.
2 0
ajka-26 ajka-26

ajka-26 je offline (nepripojený) ajka-26

Tamila Pozri príspevok
Tiež som už zamrazovala postrúhané uhorky. Boli dobré.
Pri zmrazovani mam len obavu ze po rozmrazeni z toho ostane iba akasi kasa.Bude sa to dat jest.Struhas to na kolecka,alebo na slize?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Strúhala som na drobno. Zamrazila som to aj so šťavou a boli po rozmrazení dobré.
1 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ajka-26 Pozri príspevok
Pri zmrazovani mam len obavu ze po rozmrazeni z toho ostane iba akasi kasa.Bude sa to dat jest.Struhas to na kolecka,alebo na slize?
Ja na koliečka. Po rozmrazení "šťavu" zlejem a spravým normálnu zálievku.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

ajka-26 Pozri príspevok
Pri zmrazovani mam len obavu ze po rozmrazeni z toho ostane iba akasi kasa.Bude sa to dat jest.Struhas to na kolecka,alebo na slize?
...hm, mne z mrazáku nechutia, majú chuť ako "vecheť".... Ale mama robí fantastickú čalamádu, zistím Ti recept ??!
0 0
ajka-26 ajka-26

ajka-26 je offline (nepripojený) ajka-26

evus ak mas dobry recept,sem s nim.Budem vdacna za akykolvek dobry typ.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zo šalátových uhoriek robím tento recept:
3 kg šalátových uhoriek, neolúpané postrúhať na kolieska, 3 kg hlávkovej kapusty nakrájať, 1,5 kg papriky, 1 kg cibule nakrájať, uvariť v náleve 1 Deko, 4 dl octu, 25 dag cukru (alebo 15 tabletiek Spolarinu), ešte horúce precediť na zeleninu a nechať chvíľu postáť. Potom natlačiť do fliaš a dať zasterilizovať len kým voda začne vrieť, prípadne v rúre. Dajú sa urobiť aj tak, že na zeleninu sa vysype sáčok Deka, nasype sa cukor a zaleje octom, dobre premiešať a postupovať ako predtým. Ale mne sa viac páči prevarené, nie sú tam guličky z Deka.
5 0
ajka-26 ajka-26

ajka-26 je offline (nepripojený) ajka-26

Dakujem vam za typy.Asi skusim to s tou cibulou a vegetou.Potom dam vediet ako to dopadlo.
0 0
ajka-26 ajka-26

ajka-26 je offline (nepripojený) ajka-26

Gabi03 Pozri príspevok
Ja bežne zamrazujem.
Alebo jeden recept na sterilizáciu. Na kolieska nakrajané uhorky, nakrajaná cibuľa (približne v pomere 1:1, alebo uhoriek viac), feferónky, povegetit, nechať odstáť a zasterlizovať.
Ale nepamätám si, či tam nemá ísť ešte niečo (soľ,cukor,ocot,...?). Ak bude treba, doma pozriem.
Gabi ,skus mi upresnit ten recept.Coho kolko tam ide a tak.Dakujem.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ja som mrazila pokrájané na drobné kocky. Vždy som však nechala pásik šupky aby neboli také vechťové. A vodu nevylievam, ale do tej istej ešte keď je zmrznutá pridám soľ, cukor, ocot, cesnak a kvapnem oleja a potom len dochucujem. Môže sa samozrejme ešte pridať podľa chuti: feferónka, kôpor, cibuľka, alebo kapusta..... prípadne aj všetko vymenované - proste čo v zime doma nájdeš. Je to jedno, a šalát má vždy inú chuť. Takto som mrazila aj cukinu. Ušetrila som si čas a v zime kupované v hypermarketoch tiež nie sú o nič menej "vechťové".
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
A čo takto "rusle". Ošúpané uhorky rozkrojiť pozdĺžne, ak majú už veľké jadierka, odkrojiť ich a naložiť do pohárov s cibuľou a zaliať nálevom. Kto má rád pikantné, môže priložiť feferónku.
Je to super. Ja tento rok nerobím, lebo nič v záhrade okrem buriny a bezdomovcov /slimákov/ nemám.
2 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Ja mám tiež rada rusle a do niektorých mám rada pridanú i feferónku. - pre tých, čo majú radi pikantné. Ale mala som ich v mrazničke už aj na kolieska. Je to OK, no keď strúham čerstvé uhorky na šalát, tak mám tie koliečka rada také tenučké. Keď ich dávam do mrazničky, tak mám také strúhadlo, ktoré strúha hrubšie kolieska. To používam na mrazenie. Nie je to potom také kašovité ako píšeš.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Ja robim takto šalatové uhorky:
3kg uhoriek nastruhať na kolečká,2 väčšie cibule,1-2 feferónky(nemusia byť),
25 dkg cukru kryš.,1/2 lyžice polievkovej soli,3 polievkove lyžice vegety,2 dcl octu, zamiešať,nechať pol hodiny stať a sterilizovať 15 min.na 80 stupňov.
Doporučujem,je fantastická.Dobrú chuť!
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

ajka-26 Pozri príspevok
evus ak mas dobry recept,sem s nim.Budem vdacna za akykolvek dobry typ.
Ospravedlňujem sa, ale nebola som za PC...
Takže tu je : 2 kg hlávkovej kapusty, 2 kg papriky, 2 kg uhoriek, 2 kg cibule - nakrájať, nasypať tam 1 deko, 80 dkg cukru /stači i o niečo menej/, 1 l octu - premiešať, do rána nechať odstáť, potom naplniť poháre a sterilizovať /stačí 15 min, aby chytil vrchnák/
Niečo podobné Ti už písali, ale táto pre mňa je bezkonkurenčná a vôbec mi tam ani nevadia zrniečka z deka - ale koľko ľudí, toľko chutí....

Inak svokra robieva i mix "čo naraz vyrastie v záhradke" ,... takže napr. šalátové uhorky nakrája na hranolčeky, cukinu, patizón na kúsky, karfiol na ružičky + sladkokyslý nálev a je to super... mám pocit, že čím väčší mix - tým lepšia chuť
Naposledy upravil evuš : 12.07.10 at 10:56
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ondrejvla Pozri príspevok
Zo šalátových uhoriek robím tento recept:
3 kg šalátových uhoriek, neolúpané postrúhať na kolieska, 3 kg hlávkovej kapusty nakrájať, 1,5 kg papriky, 1 kg cibule nakrájať, uvariť v náleve 1 Deko, 4 dl octu, 25 dag cukru (alebo 15 tabletiek Spolarinu), ešte horúce precediť na zeleninu a nechať chvíľu postáť. Potom natlačiť do fliaš a dať zasterilizovať len kým voda začne vrieť, prípadne v rúre. Dajú sa urobiť aj tak, že na zeleninu sa vysype sáčok Deka, nasype sa cukor a zaleje octom, dobre premiešať a postupovať ako predtým. Ale mne sa viac páči prevarené, nie sú tam guličky z Deka.
Toto som už vyskúšala, a bola to veru mňamka. Šalát dlho nevydržal, rýchlo sa zjedol. Aj samotný, len tak na osvieženie.
2 0
ajka-26 ajka-26

ajka-26 je offline (nepripojený) ajka-26

Baby.Skusila som ten recept s vegetou a octom,ale neviem ci sa mi to nepokazi.Sterilizovala som viac ako pol hodinu,aby dobre chytili viecka,ale mam pocit,ze to zacina kvasit.Som z toho nestastna((
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ajka-26 Pozri príspevok
Baby.Skusila som ten recept s vegetou a octom,ale neviem ci sa mi to nepokazi.Sterilizovala som viac ako pol hodinu,aby dobre chytili viecka,ale mam pocit,ze to zacina kvasit.Som z toho nestastna((
Koľko bolo nad 90oC? Ak bolo 20 minút, tak na malý pohár to musí stačiť.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ajka-26 Pozri príspevok
Baby.Skusila som ten recept s vegetou a octom,ale neviem ci sa mi to nepokazi.Sterilizovala som viac ako pol hodinu,aby dobre chytili viecka,ale mam pocit,ze to zacina kvasit.Som z toho nestastna((
kvasiť by ti začali len ak by nechytilo dobre viečko
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať