Zavrieť

Porady

salatove uhorky-spracovanie

Mam velku urodu salatovych uhoriek a neviem co s nimi.Daju sa neako spracovat?Ked ich zavarim ako nakladacky,bude to jedle.Alebo postruhat a dat do mrazu?Ma s tym niekto skusenosti? Poradte ...
Usporiadat
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

a práve dosterilizovávam uhorkovú čalamádu
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ajka-26 Pozri príspevok
Pri zmrazovani mam len obavu ze po rozmrazeni z toho ostane iba akasi kasa.Bude sa to dat jest.Struhas to na kolecka,alebo na slize?
ak dávaš mraziť tak na kolieska, aby si to mohla použiť na klasika šalát uhorkový v zime, len tie kolieska urob o tretinu hrubšie ako keď pripravuješ šalát z čerstvých uhoriek, určite to bude dobré.
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

prikladám recept na čalamádu, ktorá je výborná k jaterniciam, fučke, fazuľovej kaši a pod.
3 kg uhorky
1 deko / ja preosievam/ ak vám nevadia zrniečka z deka nemusíte
šálka octu
šálka cukru
3 veľké cibule

všetko nakrájať najemno, pridať ingrediencie, nechať odstáť aspoň tri hodiny, a dať do pohárov, šťavu dobre vytlačiť a sterilizovať asi do 5 minút, aby chytilo viečko.
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Americký šalát

2,5 kg uhoriek a 6 cibúľ nakrájame na kolieska, zmiešame s 3 PL soli a necháme ostát 2 hodiny. Po odstáti z nich vyžmýkame vodu a pridáme nálev, plníme do fliaš. Sterilizujeme 20 min.
Nálev: 6 dcl octu, 4 dcl cukru, 1 KL mletého č. korenia, 1 KL kari, 1 KL chilli, 1 KL kôpru – uvaríme okrem kôpru, ten pridáme po uvarení.
Priznávám, ešte som nezavárala ale chystám sa, počula som totiž o ňom básniť.

Od času, keď som vyskúšala šalát p. Blažkovej od dari1 http://www.porada.sk/283126-post4.html, iný už ani nerobím. Pridávam aj drobné ružičky karfiolu. Pri prvom pokuse kvôli farbe som pridala aj kápiu, teraz to však už nerobím, nie kvôli chuti, ale šťava od nej trošku zhnedne.
Naposledy upravil Marína : 16.07.10 at 21:56
10 0
ajka-26 ajka-26

ajka-26 je offline (nepripojený) ajka-26

pavol54 Pozri príspevok
Koľko bolo nad 90oC? Ak bolo 20 minút, tak na malý pohár to musí stačiť.
Robila som do velkych poharov a serilizujem tak,ze dam flasky do velkeho pekaca a podlejem vodou asi do vysky 3-5 cm.Dam na plyn a necham slabo vriet.
2 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Marína Pozri príspevok
Od času, keď som vyskúšala šalát p. Blažkovej od dari1 http://www.porada.sk/283126-post4.html, iný už ani nerobím. Pridávam aj drobné ružičky karfiólu. Pri prvom pokuse kvôli farbe som pridala aj kápiu, teraz to však už nerobím, nie kvôli chuti, ale šťava od nej trošku zhnedne.
Tento šalát s vegetou robím aj ja a je fakt výborný.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ajka-26 Pozri príspevok
Pri zmrazovani mam len obavu ze po rozmrazeni z toho ostane iba akasi kasa.Bude sa to dat jest.Struhas to na kolecka,alebo na slize?
Tiež dávame uhorky do mrazáka. Strúhame ich na trochu hrubšie kolieska (na WS strúhadle (planžeta otočená na strúhanie tenších plátkov), nie na tom klasickom "uhorkovom", ktoré má čepeľ na oboch stranách noža - takto nastrúhané uhorky sú príliš tenké a po rozmrazení je z nich kaša).
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ajka-26 Pozri príspevok
Robila som do velkych poharov a serilizujem tak,ze dam flasky do velkeho pekaca a podlejem vodou asi do vysky 3-5 cm.Dam na plyn a necham slabo vriet.
Ak myslíš veľké 4 litrové tak tie musia byť aspoň 30 min na 90 , ak je taká rezaná zmes, tak by som pridal, myslím že to neprehreješ na plynových horákoch, alebo to daj do rúry tam sa aj okolie prehrieva.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať