Zavrieť

Porady

Výpočet PN

Ahojte.
Chcem sa spýtať ako si vypočítam výšku PN pri priemernom plate 420€?A ako to vlastne funguje?Co vsetko treba zaniest zamestnavatelovi a kde este mam co zaniest?Dakujem
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
http://www.porada.sk/t106047-p2-vypocet-pn.html
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

xxxpower2 Pozri príspevok
Ahojte.
Chcem sa spýtať ako si vypočítam výšku PN pri priemernom plate 420€?A ako to vlastne funguje?Co vsetko treba zaniest zamestnavatelovi a kde este mam co zaniest?Dakujem
A odkedy Ti trvá prac. pomer ?
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

V septembri to budu 3 roky....Dakujem

No aj tak stale nechapem ako to vypocitat.....
Naposledy upravil xxxpower2 : 10.07.10 at 13:47
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

xxxpower2 Pozri príspevok
V septembri to budu 3 roky....Dakujem
PN si vypočítaš tak, že súčet vym. základov na nemoc. poistenie za r. 2009 vydelíš kalend. dňami/365 - kalend. dni PN a OČR, ak si mala v r.2009/. Dostaneš denný vym. základ. Podľa toho koľko dní si bola PN, tak prvých 10 dní platí zamestnávateľ náhradu príjmu, a to:prvé 3 dni 25% z den.vym.základu, ktorý Ti vyšiel a ďalších 7 dní 55% z den.vym.základu. Ak PN trvala dlhšie - od 11. dňa platí PN Soc.poisťovňa vo výške 55% z den.vym.základu.
4 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

xxxpower2 Pozri príspevok
Ahojte.
Chcem sa spýtať ako si vypočítam výšku PN pri priemernom plate 420€?A ako to vlastne funguje?Co vsetko treba zaniest zamestnavatelovi a kde este mam co zaniest?Dakujem
Výšku PN-ky si ako zamestnanec len ťažko vyrátaš, lebo asi nemáš k dispozícii vymeriavacie základy za minulý rok.
Ty ako zamestnanec si tlačivo na PN-ku od lekára na druhej strane podpíšeš, uvedieš číslo účtu, kam Ti bude SP poukazovať nemocenské, ak bude trvať viac ako 10 kal. dní a pvé dve tlačivá - "žiadosť o náhradu príjmu" a "žiadosť o nemocenské" ododovzdáš, alebo zašleš čím skôr zamestnávateľovi.
O všetko ostatné sa postará zamestnávateľ, ktorý Ti aj vyplatí prvých 10 dní náhradu príjmu.
9 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Aha a tie vymeravacie zaklady na nemoc.poistenie zistim ako?
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

xxxpower2 Pozri príspevok
Aha a tie vymeravacie zaklady na nemoc.poistenie zistim ako?
Tie má mzdová účtovníčka.
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

xxxpower2 Pozri príspevok
Aha a tie vymeravacie zaklady na nemoc.poistenie zistim ako?
pri príjme, ktorý uvádzaš, je to spravidla hrubá mzda z výplatnej pásky (príjem neprekračuje max. vymer. základ).
Spočítaš si za 12 mesiacov r. 2009 a vydelíš 365 (ak si bol na PN, kal. dni PN-ky odpočítaš z 365).
6 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

veronikasad:cize mam si dat hrubu mzdu deleno 365...cize napr 550x12/365....?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

xxxpower2 Pozri príspevok
veronikasad:cize mam si dat hrubu mzdu deleno 365...cize napr 550x12/365....?
Každý mesiac ju asi uplne rovnaku nemáš. Vypýtaj si mzdový list, alebo nasčítaj z výplatných pások.

Týmto výpočtom dostaneš denný vymer.základ. Z toho náhradu príjmu (platí zamestnávatel), je prvé 3 dni 25 %, 4-10 deň 55 %. Od 11. dňa vypláca nemocenské SP vo výške 55 %.

Nemocenské aj náhrada príjmu sa vypláca za kal. dni
Naposledy upravil veronikasad : 10.07.10 at 17:08
3 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Hm...no bohvieco to neni....rozmyslam ci sa dam vobec vypisat alebo kaslem na to a budem trpiet dalej

Inak dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

xxxpower2 Pozri príspevok
Hm...no bohvieco to neni....rozmyslam ci sa dam vobec vypisat alebo kaslem na to a budem trpiet dalej

Inak dakujem
od 4. dňa je to cca 10€/kal. deň. To musíš zvážiť sám ...
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Vsak ja viem.Dakujem.Inak je to divne,ze 5-6 rokovo clovek pracuje bez PN a ked chce ist tak zisti,ze by vlastne nemal pomaly s coho zit....robi to rozdiel cca 140€ oprroti vyplate co je uz dost myslim
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

xxxpower2 Pozri príspevok
Vsak ja viem.Dakujem.Inak je to divne,ze 5-6 rokovo clovek pracuje bez PN a ked chce ist tak zisti,ze by vlastne nemal pomaly s coho zit....robi to rozdiel cca 140€ oprroti vyplate co je uz dost myslim
Bohužial - ak nová vláda schváli odvodový bonus, bude ešte menej.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Hm.....takze na PN musim byt minimalne 61 dni,aby mi poistovna preplatila to co ma.....a aj to neviem do kolkych dni/tyzdnov to zaplati.....super.Asi pridem k doktorke a poviem prosim,vypiste ma n 61 dni..dakujem

A cize ked pojdem na PN a nova vlada schvali te bonus tak mozem mat este menej?Aj keby idem na PN zajtra?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

xxxpower2 Pozri príspevok
Hm.....takze na PN musim byt minimalne 61 dni,aby mi poistovna preplatila to co ma.....a aj to neviem do kolkych dni/tyzdnov to zaplati.....super.Asi pridem k doktorke a poviem prosim,vypiste ma n 61 dni..dakujem

A cize ked pojdem na PN a nova vlada schvali te bonus tak mozem mat este menej?Aj keby idem na PN zajtra?
Ale nie, tak rýchlo to platiť nebude - od r. 2013 ...

Inak neviem ako si vypočítal tých 61 dní. SP poukazuje nem. dávky okolo 15 kal. dňa nasl. mesiaca, za predpokladu, že bolo načas odovzdané ukončenie PN-ky, alebo tzv. prechodka, ak PN-ka trvá aj v ďalšom mesiaci.
2 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Tych 61 dni musis mat aby ti poistovna preplatilamsplatky uveru pocas pn.Takze prave cakam na doktorku,ktora meska a pride az o 9 hod,tak ak povie ze ma vypise aj na 61 a viqc dni dam pn a ak nie idem zajtra do prace a radsej tam odpadnem od unavy a bolesti.Na hale krasnych 30 stupnov a este prestavba takze uplne super
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

xxxpower2 Pozri príspevok
Tych 61 dni musis mat aby ti poistovna preplatilamsplatky uveru pocas pn.Takze prave cakam na doktorku,ktora meska a pride az o 9 hod,tak ak povie ze ma vypise aj na 61 a viqc dni dam pn a ak nie idem zajtra do prace a radsej tam odpadnem od unavy a bolesti.Na hale krasnych 30 stupnov a este prestavba takze uplne super
No asi si sa poisťoval priamo cez banku a na úver. Mal si si túto časť poistky urobiť zvlášť. A poisťovňa by Ti PN preplatila ak by bola dlhšia ako 28 dní, alebo 21 dní alebo 14 dní v závislosti od karenčnej doby dohodnutej medzi tebou a poisťovňou.
Max. na deň bez dokladovania výšky mzdy by bolo 10 eur ( mesačne 300 čo by stačilo na doplnenie straty mzdy pri dlhodobej PN ).
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zo Soc. poisťovne mi prišiel výmer, ktorým pri priznávajú "nemocenské". PN bola ukončená v priebehu júna, kedy môžem očakávať výplatu nemocenského zo Sociálnej poisťovne na účet?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zo stránky SP :

Výplata dávky
mesačne pozadu v lehotách určených Sociálnou poisťovňou, spravidla okolo 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa nemocenské vypláca
doklady musia byť pobočke predložené spravidla do 3. až 5. dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca

U nás dávky spracovávajú 10-ho a 15-ho v mesiaci, takže dávka sa na účte objaví spravidla už 13-ho. Záleží od toho, kedy odovzdáš podklady.
Naposledy upravil Melnick : 12.07.10 at 23:45
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať