Zavrieť

Porady

Výpočet PN

Ahojte.
Chcem sa spýtať ako si vypočítam výšku PN pri priemernom plate 420€?A ako to vlastne funguje?Co vsetko treba zaniest zamestnavatelovi a kde este mam co zaniest?Dakujem
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

xxxpower2 Pozri príspevok
A to ako?
... nuž podľa Kolektívnej zmluvy... ... treba pozrieť.. (napr. ja som mala 55% a 80% )
0 0
standa82 standa82

standa82 je offline (nepripojený) standa82

Neviem či píšem do správnej témy.
Ale chcem sa opýtať. Som do 26.8. na RD, od 27.8.nastupujem do práce a od 28.8. na PN. Chcem sa opýtať, či tlačivo na PN si treba dať vypísať dvojmo, alebo ako to funguje, keď jedno potrebujem pre zamestnávateľa a druhé do SP lebo som aj DNPo.
A druhá otázka: ako mi budú počítať výšku PN? Zo zamestnania predpokladám z predpokl.VZ a ako DNP som prihlásená od 23.9.2010 z VZ 789 eur. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

standa82 Pozri príspevok
Neviem či píšem do správnej témy.
Ale chcem sa opýtať. Som do 26.8. na RD, od 27.8.nastupujem do práce a od 28.8. na PN. Chcem sa opýtať, či tlačivo na PN si treba dať vypísať dvojmo, alebo ako to funguje, keď jedno potrebujem pre zamestnávateľa a druhé do SP lebo som aj DNPo.
A druhá otázka: ako mi budú počítať výšku PN? Zo zamestnania predpokladám z predpokl.VZ a ako DNP som prihlásená od 23.9.2010 z VZ 789 eur. Ďakujem
PN-ku ti vypíše lekár 2x - 1x ako zamestnanec, 2x ako DNPO.

V dátume začiatku DNP máš zrejme preklep
0 0
standa82 standa82

standa82 je offline (nepripojený) standa82

Ospravedlňujem sa, áno, na DNP som prihlásená od 23.10.2009. A viete mi povedať predpokl.výšku PN a materskej? VZ v zamestnaní mám 600 eur (no do 26.8. som na RD a od 27.8.nastupujem do práce a tento deň je dňom dovolenky) a VZ ako DNPo mám 789 eur. Ďakujem
Naposledy upravil standa82 : 10.08.10 at 12:41 Dôvod: dátum
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

standa82 Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa, áno, na DNP som prihlásená od 23.10.2009. A viete mi povedať predpokl.výšku PN a materskej? VZ v zamestnaní mám 600 eur a VZ ako DNPo mám 789 eur. Ďakujem
DNP trvá viac ako 26 týždňov, denný vymeriavacízáklad bude počítaný z obdobia od 23.10.-31.12.2009 (nemocenské od 4. dňa + materské 55 % zo súčtu vymeriavacích základov: počet kal. dní)
0 0
standa82 standa82

standa82 je offline (nepripojený) standa82

veronikasad Pozri príspevok
DNP trvá viac ako 26 týždňov, denný vymeriavacízáklad bude počítaný z obdobia od 23.10.-31.12.2009 (nemocenské od 4. dňa + materské 55 % zo súčtu vymeriavacích základov: počet kal. dní)
Ak tomu teda rozumie, výšku PN mi vypočítajú tak ako materskú.
Čiže z predpokl. VZ v zamestnaní + z VZ z DNP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

standa82 Pozri príspevok
Ak tomu teda rozumie, výšku PN mi vypočítajú tak ako materskú.
Čiže z predpokl. VZ v zamestnaní + z VZ z DNP.
ano, len prvé tri dni bude 25 %, od 4. dňa 55 %.
Prvých 10 dní z poistenia zamestnanca platí zamestnávatel ako náhradu príjmu pri DPN. Od 11. dňa vypláca nemocenské SP.

Pri dobr. nem. poistení vypláca nemocenské od 1. dňa sociálna poisťovňa
0 0
standa82 standa82

standa82 je offline (nepripojený) standa82

Ďakujem, poslala som ti správu.
0 0
standa82 standa82

standa82 je offline (nepripojený) standa82

veronikasad Pozri príspevok
ano, len prvé tri dni bude 25 %, od 4. dňa 55 %.
Prvých 10 dní z poistenia zamestnanca platí zamestnávatel ako náhradu príjmu pri DPN. Od 11. dňa vypláca nemocenské SP.

Pri dobr. nem. poistení vypláca nemocenské od 1. dňa sociálna poisťovňa
Ďakujem, poslala som ti správu.
0 0
Kubica Kubica

Kubica je offline (nepripojený) Kubica

Ahojte!
Som od21.06.2010 na PN za mesiac jún som dostala výplatu, ale na júl už nie. Tie 10 dni, čo vypláca zamestnávateľ vyšlo akurát koncom júna. Učtovníčka vysvetlovala tak, že ja by som mala odvzdať papier na peniaze, čo vypísala p Dr. koncom júla a že za mesiac júl má vyplatiť SP, podľa vymeravacieho základu. Je to ozaj tak? Alebo zamestnávateľ normálne zaplatí dňa výplaty a potom SP pošle zamestnávatelovi peniaze?
Ďakujem za odpoveď Kubicová
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kubica Pozri príspevok
Ahojte!
Som od21.06.2010 na PN za mesiac jún som dostala výplatu, ale na júl už nie. Tie 10 dni, čo vypláca zamestnávateľ vyšlo akurát koncom júna. Učtovníčka vysvetlovala tak, že ja by som mala odvzdať papier na peniaze, čo vypísala p Dr. koncom júla a že za mesiac júl má vyplatiť SP, podľa vymeravacieho základu. Je to ozaj tak? Alebo zamestnávateľ normálne zaplatí dňa výplaty a potom SP pošle zamestnávatelovi peniaze?
Ďakujem za odpoveď Kubicová
Od 11. dňa PN vypláca nemocenské dávky sociálna poisťovňa (termín výplaty okolo 20. dňa nasl. mesiaca). Poslala si včas zamestnávatelovi doklad o trvaní DPN k 31.7. - tzv. prechodku ?
0 0
Kubica Kubica

Kubica je offline (nepripojený) Kubica

Keď som zamestnaná a som na PN , všetky papierovanie vybavuje učtovníčka, alebo okrem toho, že odovdám papiere na PN a papier na peniaze ? alebo sa už zmenili zákony?
0 0
Kubica Kubica

Kubica je offline (nepripojený) Kubica

Ano som dala učtovníčke včas.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kubica Pozri príspevok
Keď som zamestnaná a som na PN , všetky papierovanie vybavuje učtovníčka, alebo okrem toho, že odovdám papiere na PN a papier na peniaze ? alebo sa už zmenili zákony?
prechodka je papier na peniaze. Kedy si ju odovzdala zamestnávatelovi ?
0 0
Kubica Kubica

Kubica je offline (nepripojený) Kubica

Ano ja viem , že je to papier na peniaze. To som odovzdala včas učtovníčke, ale ona neposlala, alebo neskoro poslala do SP.
A ona by mala vypočítať vymeravací základ a poslať my výplatu za júl.
Alebo to už pošle SP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kubica Pozri príspevok
Ano ja viem , že je to papier na peniaze. To som odovzdala včas učtovníčke, ale ona neposlala, alebo neskoro poslala do SP.
A ona by mala vypočítať vymeravací základ a poslať my výplatu za júl.
Alebo to už pošle SP?
Ak si na PN od 21.6., za júl od zamestnávatela už žiadne dávky nedostaneš. SP vypláca nemocenské okolo 20,-teho.
1 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

Dobry den,

ak zamestnanec je na PN od 19.07.2010 a trvá mu to nadalej od 11 dňa platí sociálna poisťovna náhradu zamestnancovi t.j.nemocenské čiže zamestnávateľ neplatí nič?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

timejka200 Pozri príspevok
Dobry den,

ak zamestnanec je na PN od 19.07.2010 a trvá mu to nadalej od 11 dňa platí sociálna poisťovna náhradu zamestnancovi t.j.nemocenské čiže zamestnávateľ neplatí nič?
presne tak ako pises
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ok čize my mu začneme vyplácať ak nahlási že nastupuje do práce od toho dna...tak?
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

VERONIKA6 Pozri príspevok
Len doplním, že prvé tri dni platí zamestnávateľ 25% z vymeriavacieho základu a 7 dní 55%.
Podľa akého zákona a paragrafu takto platí. Neviem to nájsť .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať