Zavrieť

Porady

Podobne / pomylitelne cisla faktur

Ahojte,

prijala som klienta, o ktorom som mala informacie ze zatial nevystavoval ziadne faktury. Hned v dany den som mala vystavit styri faktury. V domnienke ze su uplne prve, som ich ocislovala: 201001, 201002, 201003, 201004.

Na druhy den, pri prehrabavani dokumentov, som zistila ze klient uz vystavil 4 faktury za predchadzajuci mesiac v taktomto ocislovani: 2010001, 2010002, 2010003, 2010004... Skoro take iste ako som dala ja, len je tam jedna nula navyse.

Mam svoje faktury opravit a poslat ich nanovo odberatelom? Ako by ste to riesili vy?
A zrovna to vyslo tak ze jeden odberatel, ktory obdrzal fakturu 2010001 ma aj odo mna 201001. Takze to pre neho moze byt velmi zavadzajuci a zmatocne.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    4 faktúry nie je veľa. Vystavila by som nové a zaslala ich so sprievodným listom odberateľom. Prípadne by som telefonicky kontaktovala ich účtovníčky. Ak by im to nevadilo,alebo by si opravu neželali, pri uzávierke nezabudni na to, že boli použité dva číselné rady, a pri inventúre to uveď do zápisnice. Aby neboli pochybnosti pri daňovej kontrole. A interné číslovanie by som dala do poradia už vystavených faktúr.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja osobne by som začala číslovať od 2010005.Určite by som to opravila .

    PetoSk je offline (nepripojený) PetoSk

    PetoSk
    Tie cisla faktur su ine. Nie je potrebne to menit. Cisloradi mozes mat kolko chces. Pri 4 fakturach je to zbytocne menit. Ak na tych odberatelov mas kontakt, tak im to mozes neformalne oznamit.

    Podobne / pomylitelne cisla faktur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.