Zavrieť

Porady

Potvrdenie podania SV

Minulý kvartál keď som podávala SV, bol zmätok čo mi má vlastne daňový úrad potvrdiť ak som na základe dohody odoslala elektronicky SV. Dnes beriem so sebou na daňový úrad 1.stranu SV a vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou. Kde mi má daňový úrad potvrdiť podanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Dávam si overovať na prvú stranu. Vytlačím si vždy i potvrdenie, keď vyplňuješ SV, teda to, čo sú v ňom uvedené ako krycie listy.

    No, neviem, či by som tam išla, lebo prvú stranu súhrnného výkazu bolo treba doručiť do 5 dní od podania SV elektronicky v súlade s dohodou...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ester, prihlás sa na www.drsr.sk, keď urobíš SV, máš tam tušímže vľavo, keď vyplňaš prvú stranu, tzv. krycie listy. Tlačím si ich obojstranne (jedna strana je prvá strana SV, druhá strana je vyhláseni). Nezabudnite dať podpísať obe strany zodpovednej osobe

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ďakujem. A daňový úrad mal minule problém, čo mi má potvrdiť, takže ja som si pripravila tlačivo o podaní SV ako bolo pred rokom 2010, lebo mi nechceli potvrdiť prvú stranu SV. Na ďalší deň som prišla opäť na DÚ nech mi potvrdia aj prvú stranu. Pani nevedela či mi vôbec môže niečo potvrdiť. Vám to ako potvrdzujú.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ester plus Pozri príspevok
    Ďakujem. A daňový úrad mal minule problém, čo mi má potvrdiť, takže ja som si pripravila tlačivo o podaní SV ako bolo pred rokom 2010, lebo mi nechceli potvrdiť prvú stranu SV. Na ďalší deň som prišla opäť na DÚ nech mi potvrdia aj prvú stranu. Pani nevedela či mi vôbec môže niečo potvrdiť. Vám to ako potvrdzujú.
    JA som povedala polovičke, bez pečate mi to nenos. Asi ukáže prstom, tu potvrdiť.
    Tiež mám jeden (ja dávam mes.), a telef. som so správcom ..... ss píšem

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Aj my máme len dohodu a prvé tri mesiace som musela vypísať zvlášť potvrdenie o podaní SV, pretože na DÚ neboli usmernení, či môžu dať pečiatku o prijatí SV na tlačivo, ktoré dá systém po vytlačení krycích listov. Ale od apríla už potvrdia tlačivo "Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou".

    Potvrdenie podania SV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.