Zavrieť

Porady

Vrátená záloha -ako s DPH?

Čaute,
jedna rýchla otázka:

16.6.10 sme zaplatili zálohu, na ktorú som dostala daňový doklad za prijatú zálohu - takže si v júni uplatním DPH

zároveň som dostala dobropis k tejto zaplatenej zálohe s dátumom dodania 24.6.10 - ale peniaze sme dostali na účet až včera, teda 12.7.2010

takže, tento dobropis mám účtovať tiež v júni, teda uplatním DPH zo zálohy a hneď vrátim na základe dobropisu,
alebo sa mám držať dátumu úhrady, teda vrátenia peňazí a dobropis účtovať až v júli??? /dph za jún sa blíži, prosím/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    § 53
    Oprava odpočítanej dane

    (1) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zníženie základu dane, je platiteľ, ktorý odpočítal daň, povinný opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.

    Osobne ja, by som postupovala tak, že by som si urobila nulu v 6/2010 (nárok na odpočítanie, a opravu zároveň) nič sa tým nepokazí. Nepýtali ste si nič od správcu za 6/2010..

    Zvláštny príklad, len pre zaujímavosť. Nie ste závislé osoby??

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa by si dbp. mala vrátiť a nech ho prerobia na júlový dátum.
    Ja v tomto dbp. vidím zrkadlovo proforma faktúru - je to len avízo o finančnej transakcii. Tak ako sa neúčtuje proforma, nemal by sa zúčtovať ani tento dbp.
    Jednoduchšie však vidím postupovať tak, že si ten odpočet neuplatníš - je to tvoje právo, nie povinnosť. Tým pádom ani v júli nebudeš musieť túto DPH riešiť.

    Vrátená záloha -ako s DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.