Zavrieť

Porady

digi TV, kde je problem?

Mame digi tv, pred nejakym casom sa obrazovka tv nejako cudne roztiahla, proste nevidno prve pismena slova, alebo polovicu hlavy. Robi to hlavne na Markize a CT, ked napr. ide telerano alebo noviny, tak nevidno v rohu obrazovky logo a cas a prve pismena slova nevidiet.
Mysleli sme si, ze mame stary Tv, no vcera sme kupili novy a furt to tak je.
Tak je problem s digi prijmom alebo? Pripadne ako ste to vyriesili?
Usporiadat
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Pred časom som si chcela dať zaviesť aj ja DIGI. Ale samotný zamestnanec ma upozornil, že najlepší príjem je mať anténu na severnej strane príp. ak to dovoľuje poschodie tak na streche. Záver-nedala som si na ich doporučenie aby som sa vraj nesťažovala.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

V nastaveni satelitneho prijimaca je potrebne nastavit, v akom formate bude obraz. Ci sa bude menit automaticky, alebo bude mat 4:3, alebo 16:9........pretoze satelitny prijimac sam nevie, s akym TV prijimacom pracuje .... Co sa tyka anteny, na severe je dobra, este lepsie je na vychod, aspon zachyti vychod slnka ......
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Erika686 Pozri príspevok
Mame digi tv, pred nejakym casom sa obrazovka tv nejako cudne roztiahla, proste nevidno prve pismena slova, alebo polovicu hlavy. Robi to hlavne na Markize a CT, ked napr. ide telerano alebo noviny, tak nevidno v rohu obrazovky logo a cas a prve pismena slova nevidiet.
Mysleli sme si, ze mame stary Tv, no vcera sme kupili novy a furt to tak je.
Tak je problem s digi prijmom alebo? Pripadne ako ste to vyriesili?
my sme mali pred časom tento istý problém, nevedeli sme si rady, čo s tým, napokon sused niečo poradil manželovi, na ovládači k digi stlačil nejaké tlačítko, teraz nviem presne čo, a odvtedy je to ok. eď prídem domov, spýtam sa, a napíšem, čo treba stlačiť.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

O.K. Jana, pockam na tvoju odpoved. myslim, ze s antenou to nema vobec nic spolocne.
A skusali sme aj to nastavenie satelitu...
0 0
andrejrakus andrejrakus

andrejrakus je offline (nepripojený) andrejrakus

To tlacidlo na ovladaci ma napis WIDE. Par krat treba postlacat, az kym nenaskoci cely obraz /uvedene plati iba pre prijmace typu HUMAX/... co sa tyka paraboly.. tak jednoznacne na juh...
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

andrejrakus Pozri príspevok
... co sa tyka paraboly.. tak jednoznacne na juh...
Jednoznacne nejednoznacne... Intelsat predsa nie je na juhu.....
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Telekomunikacne druzice su umiestnene cca 36000 km nad ROVNIKOM takze vsetci co byvaju na severnej pologuly si paraboly smeruju na juh.
Mozno ten predavac co ti radil dat parabolu na sever bol z juznej afriky
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Out of topic: Fero - Mozno chceli chytat signal z odrazu od ionosfery, preto to nastavenie paraboly na sever...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
my sme mali pred časom tento istý problém, nevedeli sme si rady, čo s tým, napokon sused niečo poradil manželovi, na ovládači k digi stlačil nejaké tlačítko, teraz nviem presne čo, a odvtedy je to ok. eď prídem domov, spýtam sa, a napíšem, čo treba stlačiť.

takže je to tlačítko WIDE, určite vyskúšaj, nám sa týmto problém vyriešil
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Apropo, prepocitane na konkretnu zemepisnu polohu.......podla toho aj azimut a elevaciu.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Velmi dobra stranka, ktora pomoze pri nastaveni paraboly je http://www.dishpointer.com/ Do okienka "Your location: e.g. streetname, zip code, (lat, lon):" napises mesto kde byvas a v druhom okienku si vyhladas "1.0W Intelsat 10-02" a potom stlacis Go!
Potom este presne vyhladas svoj dom a uvidis, kde ti ma smerovat parabola
Dajme tomu, ze by si dal namontovat digi Gasparovic, tak by jeho parabola smerovala vid obr.
gaspar.JPG  
0 0
snúbenica snúbenica

snúbenica je offline (nepripojený) snúbenica

A tie stupne čo tabuľka vychŕli, tak tie sa ako nastavujú?
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Ked prekoduju nepomoze ani tlacitko ani dobry smer. Co uz dlho trvat nebude
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
snúbenica Pozri príspevok
A tie stupne čo tabuľka vychŕli, tak tie sa ako nastavujú?
Nijako. To Ti udá len smer kde má smerovať parabola, ale tá Ti funguje, kedže máš obraz, takže s ňou nehýb.

Ten čo radí dať parabolu na sever je bud blbec alebo juhoafričan - takže to nerieš.
Zober návod od prijímača a tam musí byť nastavenie obrazu - obvykle veľa možností - jednu z nich vyber. Inak poradiť neviem, Digi nemám, ja mám na satelite navolených 16:9 a v TV automaticky.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

comodo Pozri príspevok
Ked prekoduju nepomoze ani tlacitko ani dobry smer. Co uz dlho trvat nebude
Je biedne, ked niekto nema uz ani 10€ na mesacny poplatok DigiTV a musi byt zlodejom. Ked nie v obchode, tak aspon doma satelitom.Ved ho nikto nevidi.Ale zlodej je iba zlodej. Niekto vo velkom, niekto zase v malom.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
najag Pozri príspevok
Je biedne, ked niekto nema uz ani 10€ na mesacny poplatok DigiTV a musi byt zlodejom. Ked nie v obchode, tak aspon doma satelitom.Ved ho nikto nevidi.Ale zlodej je iba zlodej. Niekto vo velkom, niekto zase v malom.
Mám dojem, že riešime oficiálne Digi a nie neoficiálny. Btw. len blbec môže nasadiť kódovanie o ktorom vie, že je systém prelomený. Neobhajujem pirátov, sám mám zatiaľ UPC, ale s tým kódovaním to Digi prepísklo samé, tak nech si trpí.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

najag Pozri príspevok
Je biedne, ked niekto nema uz ani 10€ na mesacny poplatok DigiTV a musi byt zlodejom. Ked nie v obchode, tak aspon doma satelitom.Ved ho nikto nevidi.Ale zlodej je iba zlodej. Niekto vo velkom, niekto zase v malom.
mam sky link. Brali sme 6 kariet po 52 eur !!! , co je podla mna satarmo a vobec nie som odkazany na "zlodejinu" ale druhu antenu som si nechal ako hracku just , ked je niekto tak obmedzeny, ze sa nevie zorientovat v konkurencii a pyta 10E za pretazeny dieravy signal s chraplavym zvukom.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

snúbenica Pozri príspevok
A tie stupne čo tabuľka vychŕli, tak tie sa ako nastavujú?
Latitude - zem. sirka
Longitude - vych. dlzka
Tieto parametre sa nastavaju pre usals (motor)
elevation - elevacia, to je sklon paraboly
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

lubko6394 Pozri príspevok
Mám dojem, že riešime oficiálne Digi a nie neoficiálny. Btw. len blbec môže nasadiť kódovanie o ktorom vie, že je systém prelomený. Neobhajujem pirátov, sám mám zatiaľ UPC, ale s tým kódovaním to Digi prepísklo samé, tak nech si trpí.
Ked ono by to nemalo byt o technickej stranke, ale o moralke, mravnosti a etike cloveka. Predsa to, ze predajna nie je dobre strazena pri predaji, este neznamena, ze mozeme kradnut v nej .......
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pre tých, ktorí nevedia, čo znamenajú pojmy: Latitude, Longitude, Elevation (Zem. šírka, Zem. dĺžka, Sklon), je to trochu polopatisticky a s nákresmi vysvetlené tu: http://www.zidek.sk/vypocet-nastavenia-paraboly
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať