Zavrieť

Porady

dan z prenajmu nehnutelnosti

Nezaregistroval som sa na dan z prenajmu nehnutelnosti v domneni, ze ked som zivnostnik uz som registrovany automaticky a ked nevytvaram zisk tak som ani ziaden prijem neuvadzal od r. 2006.Teraz som dostal predvolanie z DU na predlozenie dokladov suvisiacich z prenajmom nehnutelnosti pre potreby danovej kontroly za roky 2006-2007. DU vie presne od kedy som prenajimal nehnutelnost, asi z policie lebo podnajomnik bol zatknuty a vsetky listiny mu zhabali a policia zmluvu o prenajme pravdepodobne posunula na DU. Moja otazka znie, ci mam teraz dat na DU oznam o prijme z prenajmu a za ake obdobie a ci mam dat opravne dan. priznanie a za ake danove obdobie, ked uz mam vytycenu danovu kontrolu. Za kazdu radu srdecne dakujem. Dako
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    pozri tu :

    http://www.investujeme.sk/clanky/dan...denie-od-dane/

    v tejto chvíli by som už asi nič nerobila až do výkonu kontroly - samozrejme sankcie ťa neminú ani keby si ihneď vykonal nápravu

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Dakosk Pozri príspevok
    Nezaregistroval som sa na dan z prenajmu nehnutelnosti v domneni, ze ked som zivnostnik uz som registrovany automaticky a ked nevytvaram zisk tak som ani ziaden prijem neuvadzal od r. 2006.Teraz som dostal predvolanie z DU na predlozenie dokladov suvisiacich z prenajmom nehnutelnosti pre potreby danovej kontroly za roky 2006-2007. DU vie presne od kedy som prenajimal nehnutelnost, asi z policie lebo podnajomnik bol zatknuty a vsetky listiny mu zhabali a policia zmluvu o prenajme pravdepodobne posunula na DU. Moja otazka znie, ci mam teraz dat na DU oznam o prijme z prenajmu a za ake obdobie a ci mam dat opravne dan. priznanie a za ake danove obdobie, ked uz mam vytycenu danovu kontrolu. Za kazdu radu srdecne dakujem. Dako
    Povinnosť registrácie v roku 2006 nebola.

    Keď ste prestali prenajímať, mali ste oznamovaciu povinnosť, že ste prestali nehnuteľnosť prenajímať, bližšie par. 31 Správa daní a poplatkov.
    Boli zmeny ohľadom prenajímania nehnuteľnosti asi v roku 2007? a ešte prechodné ustanovenia par. 110, ale je tu zase ale.... boli ste registrovaný ako živnostník ...

    onical je offline (nepripojený) onical

    onical
    To nezaregistrovanie je najmenší problém.Keď prišla povinnosť registrovať sa zobral som na DÚ ženu,syna a dcéru, pretože mám nájomné nehnuteľnosti z dôvodu "daň.optimalizácie" podelené na celú rodinu a zaregistrovali sa.Mne daňováčka povedala,že ked som živnostník tak už zaregistrovaný som. Preto myslím,že u teba bude iný problém.

    Dakosk je offline (nepripojený) Dakosk

    Dakosk
    No ano, nic nerobim a to sa mi zda najhorsie, danovu kontrolu budem mat za roky 2006,2007 a za roky 2008 a 2009 tiez nemam nic robit?

    kačura je offline (nepripojený) kačura

    kačura
    Ak ako podnikateľ máš v živnostenskom liste zahrnutý aj prenájom objektu, teda okrem inej činnosti, tak nebolo treba nahlasovať na DÚ že prenajímaš priestory, aspoň tak to bolo poradené mne.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dakosk Pozri príspevok
    Nezaregistroval som sa na dan z prenajmu nehnutelnosti v domneni, ze ked som zivnostnik uz som registrovany automaticky a ked nevytvaram zisk tak som ani ziaden prijem neuvadzal od r. 2006.Teraz som dostal predvolanie z DU na predlozenie dokladov suvisiacich z prenajmom nehnutelnosti pre potreby danovej kontroly za roky 2006-2007. DU vie presne od kedy som prenajimal nehnutelnost, asi z policie lebo podnajomnik bol zatknuty a vsetky listiny mu zhabali a policia zmluvu o prenajme pravdepodobne posunula na DU. Moja otazka znie, ci mam teraz dat na DU oznam o prijme z prenajmu a za ake obdobie a ci mam dat opravne dan. priznanie a za ake danove obdobie, ked uz mam vytycenu danovu kontrolu. Za kazdu radu srdecne dakujem. Dako
    Prichystaj si všetky doklady, čo sa týka prenájmu (príjmy výdavky....) - a basta. čo už teraz chceš iné robiť - normálna kontrola - či?
    Však ak je všetko OK - napr príjem bol v jednotlivých rokoch pod hranicou oslobodeného príjmu - tak "nema problema"
    jedine kôli tomu "neoznámeniu" by mohla byť sankcia

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Dobrý deň, občan prenajímal nehnuteľnosť s.r.o. do roku 31.12.2010 ( bol zaregistrovaný). Firma prešla v likvidácii do iného okresu, prenájom skončil k 31.12.2010 ale nájomné vyplatené nebolo ( cca 3 400 eur). Občan zrušil registráciu, urobil daňové priznanie za rok 2010 len z tej čiastky, ktorá mu bola vyplatená - predpokladal, že zostávajúce eur už neuvidí. Teraz v decembri 2012 mu prišla čiastka 2 700 eur a vo februári 700 eur. Čo teraz spraviť? Urobiť dodatočné daňové priznanie za rok 2010 a dodaniť, alebo urobiť DP za rok 2012 a následne aj 2013 ?, ale už nemá registráciu na DU. Ďakujem za vaše názory a váš čas. Gabi

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    gabi2 Pozri príspevok
    Dobrý deň, občan prenajímal nehnuteľnosť s.r.o. do roku 31.12.2010 ( bol zaregistrovaný). Firma prešla v likvidácii do iného okresu, prenájom skončil k 31.12.2010 ale nájomné vyplatené nebolo ( cca 3 400 eur). Občan zrušil registráciu, urobil daňové priznanie za rok 2010 len z tej čiastky, ktorá mu bola vyplatená - predpokladal, že zostávajúce eur už neuvidí. Teraz v decembri 2012 mu prišla čiastka 2 700 eur a vo februári 700 eur. Čo teraz spraviť? Urobiť dodatočné daňové priznanie za rok 2010 a dodaniť, alebo urobiť DP za rok 2012 a následne aj 2013 ?, ale už nemá registráciu na DU. Ďakujem za vaše názory a váš čas. Gabi
    v súlade so zákonom je podanie DDP

    dan z prenajmu nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.