Zavrieť

Porady

Čo s parapetnými doskami?

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dobrý deň, prosím vás o radu. Som bezradná, čo robiť s parapetnými doskami. Našu bytovku začali zatepľovať bez toho aby sme stihli vymeniť staré okná za nové - dátum zahájenia stavby nebol vopred oznámený. Hneď v ten deň, keď sa začalo stavať lešenie som urýchlene objednala nové okná (ktoré som plánovala meniť až v lete). Okná sú osadené, všetko je v poriadku, len čo s parapetnými doskami? Nebola som upozornená, že parapetné dosky sa dodávajú spolu so zatepľovaním. Schôdze som sa nemohla kvôli študijným povinnostiam zúčastniť a ani pri osobnom rozhovore s predsedníčkou spoločenstva som na túto skutočnosť nebola upozornená. Myslím, že mi vznikla škoda. za ktorú by predseda mal niesť zodpovednosť. Som z toho smutná. Viac bytov tak narýchlo menilo okná, no s upozornením, že osadiť okná ale bez dosiek - ako som sa dozvedela včera. ďakujem za každú radu.
Prajem pekný deň.
Usporiadat
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
V roku 2009 sa uvažovalo o zatepľovaní bytového domu na jeseň 2010 ako najbližší možný termín, to viem presne, zúčastňovala som sa každej schôdze nakoľko som bola 9 rokov predsedom a práve kvôli pasivite som až na 4-tý pokus zložila funkciu - samozrejme vďaka PORADE a cenným radám PORAĎÁKOV.

2 schôdze sa uskutočnili vo februári s nulovým rozhodnutím, pretože nakoľko som sa nemohla zúčastniť schôdzí, tak som sa vždy slušne opýtala, čo dialo, aj keď zo zákona má predseda oznámiť výsledok schôdze - myslím do 5-tich dní. Prepáč CHOBOT, ale takýto tón si si mohol odpustiť. Je mi ľúto, že sa mi dostalo takej nevraživej odpovede. Čítam tu skoro všetky príspevky, zvlášť pred tým, kým založím novú tému, no netušila som že sa mi dostane takej nemilej odpovede.
Kľudne stačilo napísať, že nemám na nič nárok. Nakoniec ja si svoje dosky predám, ľutujem len ostatných zvyšných, ktorým firma ich dosky zhabala bez toho aby im ich vrátila. Aj ostatní včera vyvalili oči nad tým, ako je to s doskami. Akurát dva byty sa nám presne tak vysmiali do očí ako teraz ty mne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Janiela Pozri príspevok
V roku 2009 sa uvažovalo o zatepľovaní bytového domu na jeseň 2010 ako najbližší možný termín, to viem presne, zúčastňovala som sa každej schôdze nakoľko som bola 9 rokov predsedom a práve kvôli pasivite som až na 4-tý pokus zložila funkciu - samozrejme vďaka PORADE a cenným radám PORAĎÁKOV.

2 schôdze sa uskutočnili vo februári s nulovým rozhodnutím, pretože nakoľko som sa nemohla zúčastniť schôdzí, tak som sa vždy slušne opýtala, čo dialo, aj keď zo zákona má predseda oznámiť výsledok schôdze - myslím do 5-tich dní. Prepáč CHOBOT, ale takýto tón si si mohol odpustiť. Je mi ľúto, že sa mi dostalo takej nevraživej odpovede. Čítam tu skoro všetky príspevky, zvlášť pred tým, kým založím novú tému, no netušila som že sa mi dostane takej nemilej odpovede.
Kľudne stačilo napísať, že nemám na nič nárok. Nakoniec ja si svoje dosky predám, ľutujem len ostatných zvyšných, ktorým firma ich dosky zhabala bez toho aby im ich vrátila. Aj ostatní včera vyvalili oči nad tým, ako je to s doskami. Akurát dva byty sa nám presne tak vysmiali do očí ako teraz ty mne.
Ospravedlňujem sa za úlet, zle som ťa zo zadania otázky odhadol, preto ešte raz.

Je v záujme vlastníka, aby si zistil podrobnosti ohľadne stavebného zámeru. Nikto nemôže zodpovedať za to, že si si objednala parapety, hoci ich nebudeš potrebovať, lebo v projekte sú zahrnuté nové.

Nie je povinnosťou predsedu SVB každého vlastníka upozorňovať na nejaké skutočnosti ohľadne výmeny okien. Naopak, ty by si sa mala aktívne informovať o projekte, mohla si do projektu aj nahliadnuť.

Takže nemáš nárok na finančnú náhradu za staré, tebou objednané parapetné dosky.

Môj prvý príspevok vymažem.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Janiela Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím vás o radu. Som bezradná, čo robiť s parapetnými doskami. Našu bytovku začali zatepľovať bez toho aby sme stihli vymeniť staré okná za nové - dátum zahájenia stavby nebol vopred oznámený. Hneď v ten deň, keď sa začalo stavať lešenie som urýchlene objednala nové okná (ktoré som plánovala meniť až v lete). Okná sú osadené, všetko je v poriadku, len čo s parapetnými doskami? Nebola som upozornená, že parapetné dosky sa dodávajú spolu so zatepľovaním. Schôdze som sa nemohla kvôli študijným povinnostiam zúčastniť a ani pri osobnom rozhovore s predsedníčkou spoločenstva som na túto skutočnosť nebola upozornená. Myslím, že mi vznikla škoda. za ktorú by predseda mal niesť zodpovednosť. Som z toho smutná. Viac bytov tak narýchlo menilo okná, no s upozornením, že osadiť okná ale bez dosiek - ako som sa dozvedela včera. ďakujem za každú radu.
Prajem pekný deň.
Ahoj Janiela!

Neviem čo Ti napísal chobot, ale nezaslúžila si si to.

Vieš ono je to to, hŕŕŕŕ a potom bŕŕŕŕ!

Trocha toho masla má na hlave každý.

My, Slováci sme národ holubičí! Ale, ak sa jedná o peniaze máme každého v .....

Aj tá firma, ak si jej povedala prečo meníš okná, zateplenie. Tak mohla vedieť, že stena narastie o 10-12 cm. A parapety mohla spraviť o to širšie. Bolo by to v poriadku. Alebo povedať, parapety sú vám zbytočné! Pozri si faktúru o koľko by firma prišla.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ten projekt som ešte dávala robiť ja, kde o parapetných doskách reč nebola,pretože mi to na schôdzi neprešlo. Ako som sa včera dozvedela nakoniec je projekt kdesi "zabudnutý", robíme to celé bez stavebného povolenia a pod. Parapety mám v poriadku. Bohužiaľ, ak som prišla o peniaze tak som prišla, len mi to prišlo trochu "ľúto". Dokonca, sú tu ešte tri byty, ktoré okná ešte ani nestihli objednať, a to je už horšie, pretože záruka zateplenia je predsa len záruka. Ďakujem za odpovede.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

To je v poriadku, že Ty. Ale ak projektant dal 8 - 10 polystyrén, tak musel naprojektovať o tých 8 - 10 + 5 cm odkvap šíršie parapety. Ak tvoje parapety prekryjú zateplenie v dostatočne je to v poriadku, ak nie, sú nevhodne, treba nové.

Robili sme. Stavebné nebolo treba, len oznámiť. Ale projekt treba. Aj pri tej záruke, na základe čoho chcete reklamovať, že tam malo byť to a to a nie je to tam? Alebo potom všetky podrobnosti treba, aby boli v zmluve o dielo.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ďakujem za odpovede. Prajem pekný horúci deň. :-)
0 0
MIJANA MIJANA

MIJANA je offline (nepripojený) MIJANA

Janiela Pozri príspevok
Ten projekt som ešte dávala robiť ja, kde o parapetných doskách reč nebola,pretože mi to na schôdzi neprešlo. Ako som sa včera dozvedela nakoniec je projekt kdesi "zabudnutý", robíme to celé bez stavebného povolenia a pod. Parapety mám v poriadku. Bohužiaľ, ak som prišla o peniaze tak som prišla, len mi to prišlo trochu "ľúto". Dokonca, sú tu ešte tri byty, ktoré okná ešte ani nestihli objednať, a to je už horšie, pretože záruka zateplenia je predsa len záruka. Ďakujem za odpovede.
Nechápem, ako sa dá zatepľovať bez výmeny parapetných dosiek. A táto výmena musí byť predsa zahrnutá aj v projekte, nemôže o tom predsa rozhodovať zhromaždenie vlastníkov bytov. Za takéto veci predsa nesie zodpovednosť projektant. My sme tiež zatepľovali našu bytovku (2 vchody po 23 bytov) na základe projektu a mali sme na to aj stavebné povolenie a po zateplení aj kolaudáciu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

To nikto netvrdí. U nás tiež sa strečkovalo. Zateplíme, nezateplíme, zateplíme. Nezateplíme, tak som si dal vymeniť okná. Za tri roky sa zateplovalo. Moja chyba, keby som si dal spraviť parapety o pätnásť centimetrov širšie mal by som pokoj, ale nedal, tak mi museli dať nové a ja som ich zaplatili.

U nich ide o to, že sa pustili do toho hŕŕŕ. A dôsledky sa dostavili. Všetko stojí peniaze, aj zbytočné veci!
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
MIJANA Pozri príspevok
Nechápem, ako sa dá zatepľovať bez výmeny parapetných dosiek. A táto výmena musí byť predsa zahrnutá aj v projekte, nemôže o tom predsa rozhodovať zhromaždenie vlastníkov bytov. Za takéto veci predsa nesie zodpovednosť projektant. My sme tiež zatepľovali našu bytovku (2 vchody po 23 bytov) na základe projektu a mali sme na to aj stavebné povolenie a po zateplení aj kolaudáciu.
U nás je možné všetko. Neviem, čo na to povedať. Aj farbu vybrali 3 členovia, len tak večer po tme pri pive, pričom my ostatní sa to dozvedáme na ulici, ja konkrétne od susedy, ktorá chce, aby som s tým "niečo" ako bývalý predseda urobila. Rozmýšľam, či nie je lepšie byť pasívny a mať pokoj. Najnovšie som nepriateľ č. 1, pretože som trvala na tom, že balkóny sú súčasťou fasády a na vlastné náklady si ho nemienim dať opraviť - čo som si pre istotu overila nielen v zákone, ale aj tu na Porade. Ale to je vlastne mimo témy a nechcem tu vyzerať ako nešťastník ktorý žaluje. Ešte raz ďakujem za odpovede.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Janiela Pozri príspevok
U nás je možné všetko. Neviem, čo na to povedať. Aj farbu vybrali 3 členovia, len tak večer po tme pri pive, pričom my ostatní sa to dozvedáme na ulici, ja konkrétne od susedy, ktorá chce, aby som s tým "niečo" ako bývalý predseda urobila. Rozmýšľam, či nie je lepšie byť pasívny a mať pokoj. Najnovšie som nepriateľ č. 1, pretože som trvala na tom, že balkóny sú súčasťou fasády a na vlastné náklady si ho nemienim dať opraviť - čo som si pre istotu overila nielen v zákone, ale aj tu na Porade. Ale to je vlastne mimo témy a nechcem tu vyzerať ako nešťastník ktorý žaluje. Ešte raz ďakujem za odpovede.
Balkóny, ktoré patria k bytu, nie sú súčasťou fasády (v tom zmysle, že nie sú spoločnými priestormi). Ale máš pravdu, ich opravy sa hradia z fondu opráv (teda mali by sa).
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Llívia Pozri príspevok


Balkóny, ktoré patria k bytu, nie sú súčasťou fasády (v tom zmysle, že nie sú spoločnými priestormi). Ale máš pravdu, ich opravy sa hradia z fondu opráv (teda mali by sa).
Správne, balkóny nie sú súčasťou fasády. Sú súčasťou nosných konštrukcii. Podľa novely zákona sa musia hradiť z FOaÚ.

Pravdu má Janiela, nie tí pivári.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sito Pozri príspevok
Správne, balkóny nie sú súčasťou fasády. Sú súčasťou nosných konštrukcii. Podľa novely zákona sa musia hradiť z FOaÚ.

Pravdu má Janiela, nie tí pivári.
Janiela má pravdu, ale kto bude mať pravdu, ak jej odpadne kus betóna z poškodeného balkóna (alebo rovno celý balkón, ako sa prednedávnom stalo) a prizabije suseda bývajúceho pod ňou? To, že sa opravy balkónov hradia z FOaÚ, je síce pravda, ale druhá pravda je, ako to skutočne s tými opravami je (že často vo fonde nie je toľko peňazí, vlastníci opravu neodsúhlasia, lebo jeden balkón má a druhý nie a z tých smiešnych platieb do fondu, ktoré sú až od 1.4.2010... Takže, ak niekoho jej balkón prizabije, keďže jeho vlastníčkou je ona, tak bude mať problém ona, nie ich SVB za to, že neodsúhlasilo opravu balkónov.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie Janiela! Ak nahlási havarijný stav a umožní jeho opravu.

SVB, vlastníci pod správou zo zákona nemôžu rozhodovať o oprave balkónov, Tak rozhodol parlament. Ale sú povinní zabezpečiť peniaze na opravu balkónov, zo zákona.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sito Pozri príspevok
Nie Janiela! Ak nahlási havarijný stav a umožní jeho opravu.

SVB, vlastníci pod správou zo zákona nemôžu rozhodovať o oprave balkónov, Tak rozhodol parlament. Ale sú povinní zabezpečiť peniaze na opravu balkónov, zo zákona.
Nesúhlasím. Parlament nikomu nezakázal uhradiť opravu balkóna zo svojho.
Vlastník predsa musí zabezpečiť, aby jeho vec (v tomto prípade balkón), neohrozovala život a majetok iných. Nemôže sa zbaviť viny, pretože vo FPÚaO nebolo dostatok financií na opravu, príp. že vlastníci opravu jeho balkónu neschválili.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Llívia Pozri príspevok


Nesúhlasím. Parlament nikomu nezakázal uhradiť opravu balkóna zo svojho.
Vlastník predsa musí zabezpečiť, aby jeho vec (v tomto prípade balkón), neohrozovala život a majetok iných. Nemôže sa zbaviť viny, pretože vo FPÚaO nebolo dostatok financií na opravu, príp. že vlastníci opravu jeho balkónu neschválili.
Ak to vlastnici neschvalili, prebrali tym rozhodnutim na seba aj zodpovednost, ak havarijnym stavom sposobi balkon niekomu skodu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ivka70 Pozri príspevok
Ak to vlastnici neschvalili, prebrali tym rozhodnutim na seba aj zodpovednost, ak havarijnym stavom sposobi balkon niekomu skodu.
Ako môžu vlastníci na seba prebrať zodpovednosť za škodu, ktorú spôsobí cudzí majetok?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ale ich majetok je v dome, ten nie je ich majetkom?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sito Pozri príspevok
Ale ich majetok je v dome, ten nie je ich majetkom?
Nerozumiem.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Janiela Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím vás o radu. Som bezradná, čo robiť s parapetnými doskami. Našu bytovku začali zatepľovať bez toho aby sme stihli vymeniť staré okná za nové - dátum zahájenia stavby nebol vopred oznámený. Hneď v ten deň, keď sa začalo stavať lešenie som urýchlene objednala nové okná (ktoré som plánovala meniť až v lete). Okná sú osadené, všetko je v poriadku, len čo s parapetnými doskami? Nebola som upozornená, že parapetné dosky sa dodávajú spolu so zatepľovaním. Schôdze som sa nemohla kvôli študijným povinnostiam zúčastniť a ani pri osobnom rozhovore s predsedníčkou spoločenstva som na túto skutočnosť nebola upozornená. Myslím, že mi vznikla škoda. za ktorú by predseda mal niesť zodpovednosť. Som z toho smutná. Viac bytov tak narýchlo menilo okná, no s upozornením, že osadiť okná ale bez dosiek - ako som sa dozvedela včera. ďakujem za každú radu.
Prajem pekný deň.
Viniť predsedu zo spôsobenia údajnej škody na parapetných doskách v dôsledku toho, že neoznámil každému v dome, čo chceli meniť okná pred zateplením je prinajmenšom viac ako zvláštne. O to viac mi príde zvláštna táto otázka od expredsedu, ktorý dal vypracovať projekt zateplenie a ktorý by mal byť s projektovou dokumentáciou podrobne oboznámený.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Llívia Pozri príspevok
Nerozumiem.
Môžem za to, že ich byty sú v niečom zabalené? Obal im nepatrí?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať