Zavrieť

Porady

DPH v leasingu

Ahojte mám ešte otázku.Máme auto na leasing aleasingová spoločnosť nám poslala splátk.kal.a viac sa nami nezaoberá.Mám dávať do nákladov na základe splátk.kalendára alebo platby.Počula som že zvyknú chodiť faktury ale nám nič nechodí.Zaplatili sme leasing neskôr o mesiac tak kedy sito mám dať do nákladov?Trápi ma hlavne DPH ku ktorému dátumu to mám dať.Ďakujem za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    anicka29 Pozri príspevok
    a poradíš mi ešte či je to vporiadku keď som si odpočítala DPH v deň splatnosti splátky,ale splátka išla neskôr?A ešte jedna otázka ale to je už iný splátkový máme tam deň splatnosti splátky 5.ho a deň ZP je 31.alebo30. podľa mesiaca a zaplatím trebars 9.ho ,ku ktorému dátumu si mám urobiť predpis/poistné a DPH/
    každá odpoveď je pre začiatočníka prínosom
    vďaka.
    Podľa § 49 ods.1 zákona o DPH právo na odpočítanie dane z tovarov a zo služieb vzniká platiteľovi dane v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vzniká daňová povinnosť. Podľa odseku 2 citovaného ustanovenia, môže si platiteľ odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa ods. 3 a 7. Podľa § 49 ods. 2 písm. a/ zákona o DPH platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané. Podľa § 51 ods.1 písm. a/ zákona o DPH môže platiteľ dane uplatniť právo na odpočítanie dane, ak má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71.
    Z uvedeného vyplýva, že platiteľ si môže uplatniť právo na odpočítanie dane pri splnení vecných a časových podmienok v zmysle ustanovení §§ 49 až 51, pričom úhrada faktúry nie je podmienkou pre uplatnenie práva na odpočítanie dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anicka29 Pozri príspevok
    a poradíš mi ešte či je to vporiadku keď som si odpočítala DPH v deň splatnosti splátky,ale splátka išla neskôr? Je. Už nárok na odpočet dph nie je podmienený jej zaplatením. A ešte jedna otázka ale to je už iný splátkový máme tam deň splatnosti splátky 5.ho a deň ZP je 31.alebo30. podľa mesiaca a zaplatím trebars 9.ho ,ku ktorému dátumu si mám urobiť predpis/poistné a DPH/ Koncom mesiaca.
    každá odpoveď je pre začiatočníka prínosom
    vďaka.
    Odpovede tučnými písmenkami.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anicka29 Pozri príspevok
    Ahojte mám ešte otázku.Máme auto na leasing aleasingová spoločnosť nám poslala splátk.kal.a viac sa nami nezaoberá.Mám dávať do nákladov na základe splátk.kalendára alebo platby.Počula som že zvyknú chodiť faktury ale nám nič nechodí.Zaplatili sme leasing neskôr o mesiac tak kedy sito mám dať do nákladov?Trápi ma hlavne DPH ku ktorému dátumu to mám dať.Ďakujem za každú odpoveď
    Účtuješ na základe splátkového kalendára.

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    Ano na základe splátkového kalendára.Máme 3 leasingové spoločnosti ale ani jedna nám neposiela faktúry

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anicka29 Pozri príspevok
    Ano na základe splátkového kalendára.Máme 3 leasingové spoločnosti ale ani jedna nám neposiela faktúry
    A načo? Veď ak splátkový splňa všetky náležitosti faktúry, tak je to OK.

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    a poradíš mi ešte či je to vporiadku keď som si odpočítala DPH v deň splatnosti splátky,ale splátka išla neskôr?A ešte jedna otázka ale to je už iný splátkový máme tam deň splatnosti splátky 5.ho a deň ZP je 31.alebo30. podľa mesiaca a zaplatím trebars 9.ho ,ku ktorému dátumu si mám urobiť predpis/poistné a DPH/
    každá odpoveď je pre začiatočníka prínosom
    vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.