Zavrieť

Porady

Porušujem zákon?

Chcem sa opýtať,či porušujem zákon,keď nezamestnávam fajčiarov a aj dovod neprijatia im uvediem FAJČENIE.Dúfam,že áno.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
Chcem sa opýtať,či porušujem zákon,keď nezamestnávam fajčiarov a aj dovod neprijatia im uvediem FAJČENIE.Dúfam,že áno.
Dufas ze ano? Ci dufas ze nie?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

http://www.euractiv.sk/cl/43/6678/Ak...acovat-nefajci

Kazdopadne by som to ale skor riesila tak, ze do ponuky prace /inzeratu/ uvediem ako jednu z podmienok na zamestnanca - Nefajciar, ako zbytocne prijimala nefajciarov na pohovor a vyhadzovala ich potom.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
Dufas ze ano? Ci dufas ze nie?
Dúfam,že áno.Lebo ak je zákon taký blbý,rád ho poruším.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
Dúfam,že áno.Lebo ak je zákon taký blbý,rád ho poruším.
Spokojnejsie by si spal keby si porusoval zakon ak by to bolo nezakonne, ako keby to bolo zakonne a neporusoval ho?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
http://www.euractiv.sk/cl/43/6678/Ak...acovat-nefajci

Kazdopadne by som to ale skor riesila tak, ze do ponuky prace /inzeratu/ uvediem ako jednu z podmienok na zamestnanca - Nefajciar, ako zbytocne prijimala nefajciarov na pohovor a vyhadzovala ich potom.
Dobrý článok.Ale može sa hocikto na hlavu postaviť,fajčiara nezamestnám.Mám na to právo.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
Spokojnejsie by si spal keby si porusoval zakon ak by to bolo nezakonne, ako keby to bolo zakonne a neporusoval ho?
NEROZLIŠUJEM,ČO JE ZÁKONNÉ,ALE ČO JE NORMÁLNE.ZÁKON NEMUSÍ MAŤ VŽDY PRAVDU.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
Dobrý článok.Ale može sa hocikto na hlavu postaviť,fajčiara nezamestnám.Mám na to právo.
Ak viem citat, tak nie je protizakonne nezamestnavat fajciarov.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
NEROZLIŠUJEM,ČO JE ZÁKONNÉ,ALE ČO JE NORMÁLNE.ZÁKON NEMUSÍ MAŤ VŽDY PRAVDU.
Napriek tomu ze zakon neporusujes, si ale myslim ze tvoj vyklad slova "normalne" moze byt trosku iny ako "normalne" pre niekoho ineho.

Ak aj v inych veciach uprednostnujes "normalne" pred "zakonne", tak vela stasia v podnikani
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
Napriek tomu ze zakon neporusujes, si ale myslim ze tvoj vyklad slova "normalne" moze byt trosku iny ako "normalne" pre niekoho ineho.

Ak aj v inych veciach uprednostnujes "normalne" pred "zakonne", tak vela stasia v podnikani
Hádam je fajčenie normálne?Len preto,že je rozšírené a bohužiaľ tolerované?????
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

mne je to jedno. ja som nefajciar.

len som chcela poradit. aj v tom aby si sa neriadil v podnikani tym co je pre teba normalne.... co ty vidis modre, niekto vidi zelene, a danovy urad zlte.... takze tak...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Neporusujes ziadne zakon, ja som to konzultoval s pravnikom. My mame tiez nefajciarsku firmu, tuto podmienku sme si dali uz do inzeratov. Dokonca mozem prepustit zamestnanca, ak ho uvidim fajcit vecer na ulici ci v bare.

Jediny zakon, ktory by prichadzal do uvahy, je zakon 365/2004 Z.z.

§6 (1) V súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania sa v pracovnoprávnych vzťahoch,obdobných právnych vzťahoch a v právnych vzťahoch s nimi súvisiacich zakazujediskriminácia osôb z dôvodu ich pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasovéhopôvodu, národnostného alebo etnického pôvodu, zdravotného postihnutia, veku alebo sexuálnej orientácie.

Fajciari tam nie su spominani, bolo by to naozaj absurdne, ak by niekto, kto je si privodi zavislost, ktorou obtazuje okolie a znizuje svoju pracobnu vykonnost pozival specialnu ochranu.

Na druhej strane si urcite uvedomujes, ze si tym zuzujes vyber uchadzacov, co moze byt v niektorych regionoch s vysokou zamestanostou problem. Ale ja si tiez myslim, ze je lepsie si poriadne vybrat ludi, s ktorymi chces spolupracovat (nie iba na zaklade kriteria nefajciar ale vo vseobecnosti) a radsej do ziskavani takych ludi investovat viac penazi, neskor sa to vrati.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
mne je to jedno. ja som nefajciar.

len som chcela poradit. aj v tom aby si sa neriadil v podnikani tym co je pre teba normalne.... co ty vidis modre, niekto vidi zelene, a danovy urad zlte.... takze tak...
To znamená,že nerobím dobre,keď tolerujem zlo?Ja kašlem na zákon,ak je blbý.Raz (ešte ako zamestnancovi) mi prišla do výrobnej haly nejaká kontrola (bol som vedúci) a jeden z nich (taký malý chlapík-gašparko) ešte húlil a už bol vo dverách do kancelárie.Nečakal som a malý šiel za golier von,bez upozornenia.Myslíš,že som mal problémy?NIE!
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

misomiso: Teraz si ho nepotesil. Ja z neho citim, ze on chce aby to bolo protizakonne a mohol s hrdostou zakon porusit Ze to nie je protizakonne uz vie
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

na to, aby si niekoho neprijal, mozes najst xy roznych objektivnych dovodov, bez toho, aby si zdoraznil, ze nechces fajciarov,
ak chces dat najavo, ze nechces fajciarov, tak chces nahlas povedat, co si o nich myslis
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
To znamená,že nerobím dobre,keď tolerujem zlo?Ja kašlem na zákon,ak je blbý.Raz (ešte ako zamestnancovi) mi prišla do výrobnej haly nejaká kontrola (bol som vedúci) a jeden z nich (taký malý chlapík-gašparko) ešte húlil a už bol vo dverách do kancelárie.Nečakal som a malý šiel za golier von,bez upozornenia.Myslíš,že som mal problémy?NIE!
Omg. Ty si nepochopil ani jeden moj prispevok. Pekny vecer.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

misomiso Pozri príspevok
Neporusujes ziadne zakon, ja som to konzultoval s pravnikom. My mame tiez nefajciarsku firmu, tuto podmienku sme si dali uz do inzeratov. Dokonca mozem prepustit zamestnanca, ak ho uvidim fajcit vecer na ulici ci v bare.

Jediny zakon, ktory by prichadzal do uvahy, je zakon 365/2004 Z.z.

§6 (1) V súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania sa v pracovnoprávnych vzťahoch,obdobných právnych vzťahoch a v právnych vzťahoch s nimi súvisiacich zakazujediskriminácia osôb z dôvodu ich pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasovéhopôvodu, národnostného alebo etnického pôvodu, zdravotného postihnutia, veku alebo sexuálnej orientácie.

Fajciari tam nie su spominani, bolo by to naozaj absurdne, ak by niekto, kto je si privodi zavislost, ktorou obtazuje okolie a znizuje svoju pracobnu vykonnost pozival specialnu ochranu.

Na druhej strane si urcite uvedomujes, ze si tym zuzujes vyber uchadzacov, co moze byt v niektorych regionoch s vysokou zamestanostou problem. Ale ja si tiez myslim, ze je lepsie si poriadne vybrat ludi, s ktorymi chces spolupracovat (nie iba na zaklade kriteria nefajciar ale vo vseobecnosti) a radsej do ziskavani takych ludi investovat viac penazi, neskor sa to vrati.
Zužujem,ale na to nedoplácam.Dvaja kvoli tomu prestali fajčiť,lebo chceli u mňa robiť.Dnes mi ďakujú a aj ma obdivujú,ako si viem urobiť poriadok a osoh (dvojnásobný) majú aj oni.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
Omg. Ty si nepochopil ani jeden moj prispevok. Pekny vecer.
Skús vysvetliť alebo polopate.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

mona091 Pozri príspevok
na to, aby si niekoho neprijal, mozes najst xy roznych objektivnych dovodov, bez toho, aby si zdoraznil, ze nechces fajciarov,
ak chces dat najavo, ze nechces fajciarov, tak chces nahlas povedat, co si o nich myslis
No to je jasné,čo si o nich myslím a každému to aj zdovodnim.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

marleau Pozri príspevok
NEROZLIŠUJEM,ČO JE ZÁKONNÉ,ALE ČO JE NORMÁLNE.ZÁKON NEMUSÍ MAŤ VŽDY PRAVDU.
Mas pravdu, podnikatelia, ktori sa riadili sedliackym rozumom a vlastnym svedomim to dotiahli vacsinou dalej, ako ti, ktori sa riadili prisne zakonmi. Je pravda, ze zakony netvoria vzdy ti najschopnejsi ludia zospolocnosti, nemusia byt vzdy dobre.

Na druhej strane je dobre zakony poznat. Inak - to plati aj o zakonoch vo vseobecnosti - napriklad o zakonoch umeleckej tvorby. Myslim ze nejaky architekt povedal, ze zakony mozno porusovat, ale nie ignorovat. Ak si papr. hoci aj hudobny skladatel, a porusis pravidlo, prtetoze ho chces v urcitom kontexte porusit, je to O.K. ak ho porusis preto, ze si nevzelany a nepoznas ho, je to pruser.

Myslim, ze podobne plati aj o dodrziavani a péorusovani legislativy. Najdes tu kopec prispevkov ortodoxnych poradakov, ktorym sa jezia vlasy a prskaju uz pri akejkolvek zmienke o poruseni cohokolvek, no v inych ich prispevkoch najdes dost dokozov, ze predpisy, ktore sa im samym nehodia tiez casto obchadzaju.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

marleau Pozri príspevok
No to je jasné,čo si o nich myslím a každému to aj zdovodnim.

to som pochopila,

poukazala som na to, ze vyjadrujes svoj protest prave touto formou, lebo mozes,

(bez ohladu na to, ze tiez nesuhlasim so ziadnymi! navykovmi latkami,, aj ked patrim medzi fajciarov, zial)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať