Zavrieť

Porady

Porušujem zákon?

Chcem sa opýtať,či porušujem zákon,keď nezamestnávam fajčiarov a aj dovod neprijatia im uvediem FAJČENIE.Dúfam,že áno.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

marleau Pozri príspevok
No to je jasné,čo si o nich myslím a každému to aj zdovodnim.

to som pochopila,

poukazala som na to, ze vyjadrujes svoj protest prave touto formou, lebo mozes,

(bez ohladu na to, ze tiez nesuhlasim so ziadnymi! navykovmi latkami,, aj ked patrim medzi fajciarov, zial)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

mona091 Pozri príspevok
na to, aby si niekoho neprijal, mozes najst xy roznych objektivnych dovodov, bez toho, aby si zdoraznil, ze nechces fajciarov,
ak chces dat najavo, ze nechces fajciarov, tak chces nahlas povedat, co si o nich myslis
Nemyslim, ze by bolo spravne a ferove maskovat skutocne dovody neprijatia. Nevidim dovod, preco by tak mal zamestnavatel konat, navyse, ak v tomto ohlade neporusuje zakon.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
Skús vysvetliť alebo polopate.
Ty si stale len "melies" svoje bez ohladu na to co ti kto napisal. To ze zakon neporusujes mas uz v prispevku cislo 3.

K tomu vsetkemu len dodavam, ze ako podnikatel by si sa mal riadit slovom zakonne viac ako slovom normalne. Lebo slovo normalne je velmi "subjektivne".

A viac sa mi k tomu uz nechce.

Skor mam z teba pocit, ze si chcel zalozit temu "nenavidim fajciarov", len si nevedel ako. Teda aspon z tvojich reakcii to tak citim. A neber to ako moj osobny utok, lebo ja som tiez nefajciar. To len keby fantazia pracovala.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

mona091 Pozri príspevok
to som pochopila,

poukazala som na to, ze vyjadrujes svoj protest prave touto formou, lebo mozes,

(bez ohladu na to, ze tiez nesuhlasim so ziadnymi! navykovmi latkami,, aj ked patrim medzi fajciarov, zial)
Ako,že možem?Toto je len diskusia,moj protest je v skutočnosti rozsiahlejší.A nezamestnám ani takého,čo je chránený v zákone.Jednu vec teda rozlišujem,ale zatiaľ neprezradím.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

misomiso Pozri príspevok
Nemyslim, ze by bolo spravne a ferove maskovat skutocne dovody neprijatia. Nevidim dovod, preco by tak mal zamestnavatel konat, navyse, ak v tomto ohlade neporusuje zakon.
Ja neviidm dovod preco zavolat fajciara na pohovor a potom ho vyhodit, ked mozem dat do inzeratu na ponuku prace nefajciarstvo ako jednu z poziadaviek na zamestnanca
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
Ty si stale len "melies" svoje bez ohladu na to co ti kto napisal. To ze zakon neporusujes mas uz v prispevku cislo 3.

K tomu vsetkemu len dodavam, ze ako podnikatel by si sa mal riadit slovom zakonne viac ako slovom normalne. Lebo slovo normalne je velmi "subjektivne".

A viac sa mi k tomu uz nechce.

Skor mam z teba pocit, ze si chcel zalozit temu "nenavidim fajciarov", len si nevedel ako. Teda aspon z tvojich reakcii to tak citim. A neber to ako moj osobny utok, lebo ja som tiez nefajciar. To len keby fantazia pracovala.
O tom je diskusia.O tom je táto téma.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
Ako,že možem?Toto je len diskusia,moj protest je v skutočnosti rozsiahlejší.A nezamestnám ani takého,čo je chránený v zákone.Jednu vec teda rozlišujem,ale zatiaľ neprezradím.
zeby normalne od nenormalneho?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
O tom je diskusia.O tom je táto téma.
O tom neni tato tema. tvoja otazka bola jasna a jednoducha. Ak chces off-topic zaloz si novu temu do neodbornej sekcie.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
Ja neviidm dovod preco zavolat fajciara na pohovor a potom ho vyhodit, ked mozem dat do inzeratu na ponuku prace nefajciarstvo ako jednu z poziadaviek na zamestnanca
Nedávam inzeráty,ľudia sa chodia sami pýtať a volajú mi aj cudzí,tam takúto podmienku dopredu neviem dať.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

zk24 Pozri príspevok
Ja neviidm dovod preco zavolat fajciara na pohovor a potom ho vyhodit, ked mozem dat do inzeratu na ponuku prace nefajciarstvo ako jednu z poziadaviek na zamestnanca
...by si sa cudovala, my sme to dali do inzeratu a ako sa ukazalo pri konkurze, prisli aj "prilezitostni" fajciari.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
zeby normalne od nenormalneho?
Keď ti to tak vychádza....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

misomiso Pozri príspevok
...by si sa cudovala, my sme to dali do inzeratu a ako sa ukazalo pri konkurze, prisli aj "prilezitostni" fajciari.
Potom tam treba dat podmienku na zamestnancov ktori vedia citat a vydrzia citat inzerat az do konca
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
O tom neni tato tema. tvoja otazka bola jasna a jednoducha. Ak chces off-topic zaloz si novu temu do neodbornej sekcie.
Každá téma sa časom vyvinie inak,ako bola myslená.O tom je diskusia.S jednou otázkou prichádzajú ďalšie.A túto tému som založil ja,nemusíš ju čítať.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24 Pozri príspevok
Potom tam treba dat podmienku na zamestnancov ktori vedia citat a vydrzia citat inzerat az do konca
Ešte raz.Nedávam inzeráty.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau Pozri príspevok
Každá téma sa časom vyvinie inak,ako bola myslená.O tom je diskusia.S jednou otázkou prichádzajú ďalšie.A túto tému som založil ja,nemusíš ju čítať.
Tak si precitaj etiketu porady.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marleau Pozri príspevok
Chcem sa opýtať,či porušujem zákon,keď nezamestnávam fajčiarov a aj dovod neprijatia im uvediem FAJČENIE.Dúfam,že áno.
neporušuješ § 13 Zákonníka práce, ani antidiskriminačný zákon
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Myslim, ze tato tema je vyriesena.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

misomiso Pozri príspevok
Nemyslim, ze by bolo spravne a ferove maskovat skutocne dovody neprijatia. Nevidim dovod, preco by tak mal zamestnavatel konat, navyse, ak v tomto ohlade neporusuje zakon.
- dovod je iba ludska slusnost
- aky vysledok bude, ak da zadavatel najavo svoju nenavist fajciarovi na
pohovore?
- fajkciara tak ci tak neprijme, ale nemusi ho preto provokovat
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať