Zavrieť

Porady

Prehrievanie? ,ale čoho?

Zdravím, mám taký problém: Ked spustím nejakú náročnejšiu hru( v mojom prípade World of Warcraft) ,tak prvých 10-25min. to pri šťastí funguje ako má FPS mám okolo 40. Po čase mi prudko klesnú na 8-10 FPS. Myslím si že problém bude v prehrievaní niečoho ale podľa programov Everest,Speed fan,PC Wizard , sa nemožem dozvedieť čím to može byť..na každom programe totižto ukazuje niečo iné..pridám sem aj screeny teplot. Neviem ale mám taký pocit akoby ked zapnem pc ventilatory šlapú a potom kus stíchnu a už mi to seká ,laguje..Diky za každú radu vopred.
Usporiadat
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

nejde mi sem pridať link lebo nemám 15príspevkov
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kedy naposledy bol Tvoj PC (ventilátor) čistený dôkladne od prachu?
Častou príčinou prehrievania PC je zanesený, zaprášený ventilátor...
1 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Vyzerá to naozaj na prehrievanie. Jedna z možností ako to vyriešiť je - ako písala vyššie arizona - vyčistiť PC.
Druhá možnosť je, že nie je dostatočný "prievan" v skrinke, teplý vzduch sa nevyfukuje von dostatočne rýchlo a postupne stúpa teplota (a pri terajších horúčavách o to viac).
Nič si nenapísal o tvojej skrinke, o tom ako je chladená, či máš prachové filtre na skrinke a podobne. Znečistené prachové filtre by tiež mohli spôsobovať podobný problém.
Tiež nepíšeš či sa to takto správalo vždy, alebo len v poslednej dobe, ako dlho je asi PC v prevádzke - podľa toho by sa dalo usúdiť kde by mohol byť problém. Neškodil by popis hardvéru - procesor, RAM, grafika, výkon a značka napájacieho zdroja.
Naposledy upravil Stevo5 : 16.07.10 at 10:07
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

oka čiže:
Procák : Intel pentium4 2,66GHz,Grafika NVIDIA GF 6600agp 8x 256Mb,Harddisk 160GB,Zdroj 350W,doska Syntax S648, ram 1,512 GB.

Na bedni mám dva otvory na vyfukovanie vzduchu.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Jeden mas na privod chladneho vzduchu z vonka, ten mas v predu a jeden mas na odvod tepleho vzduchu, ten je v zadu. Este zvykne byt na bocnici kvoli grafike, ale ten nieje vsade.
Ak si si ventilatory montoval sam, tak pozri ci si ich dal dobre. Neviem to vysvetlit, ale ta peknejsia cast ventilatoru vzduch vtahuje a ta skaredsia fuka. Jednoducho ak zapnes fan, tak hned zistis, ktora taha a ktora fuka. Tak prever ci to mas tak namontovane,
V predu taha a vzadu fuka.
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Aký máš operačný systém? Ja keď som mal na notebooku XP, tak sa mi prehrial a zreštartoval. Nainštaloval som malý softík a bolo po probléme. Daný program monitoruje teplotu a podľa potreby zapína, zrýchľuje chladenie. Pozri sa na nete po niečom ak nenájdeš, tak ti niečo pozriem ja. Teraz používam Win 7 a tento program už nie je potrebný, chladenie funguje tak ako má. Viem NB je niečo iné ako PC, ale teraz už veľa vecí možno vyriešiť správny softwarom.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

noo to znie dobre, hej aj na to som sa chcel spýtať,nebude to aj niečím možno v BIOSE? nejaká zlá konfigurácia,nastavenie otáčok podla potreby..?

Hodíš mi sem ten program prosím ťa? , diky
Naposledy upravil tommen : 17.07.10 at 11:19
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

V biose nie, bios ovláda iba statický hardware, chladenie je dynamický hardware. Pošlem ti link na soft, ktorý som používal na notebooku, a pozriem ti niečo aj na PC. Vyskúšaj obidva.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

oka skusim
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

tommen Pozri príspevok
oka skusim

a čo mám v nom robiť ?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Procesor a grafika je to čo sa najčastejšie prehrieva.Začal by som tým že dám novú pastu na procesor a vyčistím ventilátor na chladiči procesora.Zmerám teplotu pred a po vyčistení.Ventilátor na grafike stačí vyčistiť.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

No a tu sa dostávam ku problému. Kupoval som aj nový chladič na procák pred tyždnom a pol ,no prehrieva sa to..može sa stať že aj ked je chladenie na procaku upevnené na pevno tak že by nedoliehal nejako na procesor?

A grafiku som kompletne povyfukoval od prachu.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pasta je nato aby vyrovnala nerovnosti a aby bol dobrý odvod tepla medzi procesorom a chladičom.Záleži aj na tom aký je to chladič či dokáže ten procesor ochladiť pri záťaži.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

kde može byť potom zrada?
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

ešte pár príspevkov a hadam mi pojde sem dať linky na screeny..
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

pasta je tam nanesená za 2e taká na jedno použitie..moc je tam nebolo ale vraj sa tam pasty nemá dávať ako na chleba s nutelou..
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Akú ma teplotu procesor a grafika.Chladič je aký ?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Co keby si skusil preinstalovat Win. Mozno je nieco dos****e
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

tommen Pozri príspevok
a čo mám v nom robiť ?
nič, len to nainštaluj, to si robí všetko samo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať