Zavrieť

Porady

Prehrievanie? ,ale čoho?

Zdravím, mám taký problém: Ked spustím nejakú náročnejšiu hru( v mojom prípade World of Warcraft) ,tak prvých 10-25min. to pri šťastí funguje ako má FPS mám okolo 40. Po čase mi prudko klesnú na 8-10 FPS. Myslím si že problém bude v prehrievaní niečoho ale podľa programov Everest,Speed fan,PC Wizard , sa nemožem dozvedieť čím to može byť..na každom programe totižto ukazuje niečo iné..pridám sem aj screeny teplot. Neviem ale mám taký pocit akoby ked zapnem pc ventilatory šlapú a potom kus stíchnu a už mi to seká ,laguje..Diky za každú radu vopred.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

tommen Pozri príspevok
a tú virtuálnu pamať mám ako zvačšiť , na aké hodnoty?
Systém windows si určí odpuručanú max.virtuálnu pamäť.Treba iba zmeniť aby aj min. bol ako odporúčaná veľkosť,napr. min.4092 a max 4092.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Chobot Pozri príspevok
Koľko máš v PC fyzických HDD? Jeden? Dva?

Ak jeden, koľko máš logických diskov? Máš len C: alebo máš aj D:?

Ak máš len jeden fyzický aj logický disk (iba C, tak preinštalovaním sa ti všetko stratí, aj adresár moje dokumenty.

Neviem, koľko máš dokumentov (<4GB?), ale DVD by ti nestačilo? Ak nie, tak si kúp USB kľúč, napr. 16 GB a tam si to ulož. Dnes už nie sú drahé, stoja okolo 25-30 EUR, 8 GB len 10-15 EUR.
No ved toto mám len jeden HDD , jeden disk-C ale ide o to že ked som preinštalovával minule windows tak som si zalohoval veci na externy HDD ktory som si požičal , ale potom som zistil že mi nehalo celý program files priečinok..nechápem ako ale nehalo mi tam všetko v program files
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
No ved toto mám len jeden HDD , jeden disk-C ale ide o to že ked som preinštalovával minule windows tak som si zalohoval veci na externy HDD ktory som si požičal , ale potom som zistil že mi nehalo celý program files priečinok..nechápem ako ale nehalo mi tam všetko v program files
Záleží od typu inštalácie Windows. Pri spúšťaní sa ťa opýta, či chceš inštalovať nanovo alebo opraviť chyby. Pri novej inštalácii pýta formátovanie disku, vtedy stratíš všetky údaje na disku.

Ak opravuješ, tak niektoré adresáre zostanú, prepisuje najmä adresár Windows. Je to ale taká polovičná robota, zväčša takáto oprava nevydrží dlho. Ja som za novú a úplnú inštaláciu.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Chobot Pozri príspevok
Záleží od typu inštalácie Windows. Pri spúšťaní sa ťa opýta, či chceš inštalovať nanovo alebo opraviť chyby. Pri novej inštalácii pýta formátovanie disku, vtedy stratíš všetky údaje na disku.

Ak opravuješ, tak niektoré adresáre zostanú, prepisuje najmä adresár Windows. Je to ale taká polovičná robota, zväčša takáto oprava nevydrží dlho. Ja som za novú a úplnú inštaláciu.
Jj to idem zrejme tak spraviť,dal by si mi nejaký návod ako zálohovať súbory? Prípadne rozdeliť disk na dva a tak, ešte som to nerobil tak poprosím dáke rady ,diky
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
Jj to idem zrejme tak spraviť,dal by si mi nejaký návod ako zálohovať súbory? Prípadne rozdeliť disk na dva a tak, ešte som to nerobil tak poprosím dáke rady ,diky
Ako zálohovať súbory? Záleží od toho, koľko ich máš. Najjednoduchšie a najlacnejšie je napáliť ich na DVD disky.

Ako rozdeliť disk na 2 logické jednotky?

Pri novej inštalácii Windowsu ti systém ponúka rôzne možnosti. V prvom rade zruš všetky jednotky na disku, celý ho komplente sformátuj a potom vytvor 2 oddiely, jeden systémový o veľkosti 50-60 GB (pre Window XP by to malo stačiť). Tento bude mať automaticky označenie C: a na neho naintaluješ Windows.

Zvyšok disku budeš mať na dokumenty a prípadne si tam môžeš inštalovať hry.

Presný návod, ako pri inštalácii rozdeliť disk na 2 jednotky ti nebudem popisovať, daj si vyhľadať na nete, návodov nájdeš habadej, aj so screenshotmi, prípadne na Youtube nájdeš aj videonávody na to.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

No nejak som to preinštalova , čo je už horšie problém ostal..
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Chobot Pozri príspevok
Vo Win XP je to:

Nastavenie > Ovládací panel > Systém > záložka Spresnenie > časť Výkon - Nastavenie > nové okno (3 záložky) záložka Spresnenie > časť Virtuálna pamäť - Zmeniť > nové okno, v ktoríom si môžeš ručne zvoliť veľkosť virtuálnej pamäte.

Idem sa skusiť pohrať ešte s tou pamaťou, lebo ja som tam mal nastavené Vlastné hodnoty a tie boli : 2042 a max. 4092 tak nejak...teraz som dal že system nech si určí, a o kros dozadu som dal vačší výkon na virovnávaciu pamať, uvidím čo to spraví..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
No nejak som to preinštalova , čo je už horšie problém ostal..
Tak to bude, ako som predpokladal, že železo nestíha. Bude treba asi upgradnuť hardvér.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Chobot Pozri príspevok
Tak to bude, ako som predpokladal, že železo nestíha. Bude treba asi upgradnuť hardvér.

No..to by isto pomohlo ale stále mi nejde do hlavz že to aj pred rokom a pol takto šlo a nejak som to napravil nvm jak , a takto niekoľko x mi to robilo a stale som niečo špekuloval a nejak sa to podarilo opraviť..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
No..to by isto pomohlo ale stále mi nejde do hlavz že to aj pred rokom a pol takto šlo a nejak som to napravil nvm jak , a takto niekoľko x mi to robilo a stale som niečo špekuloval a nejak sa to podarilo opraviť..
A hraješ stále tú istú hru?
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Chobot Pozri príspevok
A hraješ stále tú istú hru?

No viac menej...hej hej nič iné
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

myslím že už si spomínam ,niečo takéto som riešil drivermi na grafiku asi..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
No viac menej...hej hej nič iné
AK to hraješ cez net, tak možno aj grafická náročnosť WoW sa mohla medzičasom zmeniť. A HW, čo vyhovoval predtým, nemusí teraz.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Chobot Pozri príspevok
AK to hraješ cez net, tak možno aj grafická náročnosť WoW sa mohla medzičasom zmeniť. A HW, čo vyhovoval predtým, nemusí teraz.
No bol nový datadisk na tú hru Wrtah of the lich King ten som hrával a tam som mával super fps..a potom tiež toto začalo robiť a teraz som sa vrátil k staršiemu datadisku hry- The Burning Crusade. Toto som hrával aj predtým a tiež raz to šlo super a potom zasa tento problém.


Nemože sa stať že nejak nedolieha chladenie na procáku a koli tomu sa prehrieva napr. grafika? (len moja teoria ) Myslím si že to bude tá grafika..
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

tommen Pozri príspevok
Nemože sa stať že nejak nedolieha chladenie na procáku a koli tomu sa prehrieva napr. grafika? (len moja teoria ) Myslím si že to bude tá grafika..
Ak nedolieha chladenie na procáku ,tak kvôli tomu sa určite nebude prehrievať grafika.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

ok toto som chcel počuť
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

zistil by som to tak keby som zapojil nejakú inú AGP kartu a ako by sa to správalo..škoda že si nemám od koho požičať takto musím na to nejak prísť bez toho
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ale veď sa pozri na teplotu grafiky.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Diky všetkým , vyzerá to že som to zažehnal..defragmentoval som disk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať