Zavrieť

Porady

do 2 alebo 3 štvrťroku?

Ahojte všetci, potrebujem rýchlu radu a nehnevajte sa prosím že som nehladala v minulých príspevkoch.

udaje na doslej fakture:

datum vystavenia: 30,6,2010
datum splatnosti: 30,7,2010
datum odoslania: 13.7.2010
datum dodania: 30.6.2010

- mam to dať do 2/4? trochu ma mýli ten datum odoslania, a co keby som uz mala podane DPH? tak potom do 3/4? dakujem este raz J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Nárok na odpočet DPH máš v 2. štvrťroku, ale môžeš hocikedy do konca roka. Predpokladám, že je to faktúra slovenská.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    Súvislosti s touto témou nedá mi opýtať sa niekoho, kto mal daňovú kontrolu na DPH, ako to riešite keď vám niekto dá bločky z RP neskoro, tak, že ich nestihnete dať do obdobia zd. plnenia?
    Daň na výstupe- plnenie musí byť v mesiaci zdaniť. plnenia, ak nie je, tak dodaniť cez DDP, daň na vstupe najskôr v deň dodania, najneskôr do konca roka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka 24 Pozri príspevok
    Ahojte všetci, potrebujem rýchlu radu a nehnevajte sa prosím že som nehladala v minulých príspevkoch.

    udaje na doslej fakture:

    datum vystavenia: 30,6,2010
    datum splatnosti: 30,7,2010
    datum odoslania: 13.7.2010
    datum dodania: 30.6.2010

    - mam to dať do 2/4? trochu ma mýli ten datum odoslania, a co keby som uz mala podane DPH? tak potom do 3/4? dakujem este raz J.
    Nárok na odpočet vzniká dátumom dodania.

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    ano, je slovenska ale pocula som ze dátum dodania ma byt aj datum dph, myslite ze by to preslo keby som to trebars dala az do 4/4? a dakujem za rychlu odpoved ste vsetci skvelí. J.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Janka 24 Pozri príspevok
    ano, je slovenska ale pocula som ze dátum dodania ma byt aj datum dph, myslite ze by to preslo keby som to trebars dala az do 4/4? a dakujem za rychlu odpoved ste vsetci skvelí. J.
    DPH si môžeš uplatniť kedykoľv ek do konca kal. roka

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Súvislosti s touto témou nedá mi opýtať sa niekoho, kto mal daňovú kontrolu na DPH, ako to riešite keď vám niekto dá bločky z RP neskoro, tak, že ich nestihnete dať do obdobia zd. plnenia?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Tweety Pozri príspevok
    Daň na výstupe- plnenie musí byť v mesiaci zdaniť. plnenia, ak nie je, tak dodaniť cez DDP, daň na vstupe najskôr v deň dodania, najneskôr do konca roka.
    Bojím sa z takýchto bločkov(na vstupe) ako napr. za nákup PHM, uplatniť DPH neskôr ako je zd. plnenie. Bola som na školení, kde lektorka tvrdila, že veď ide o výdaj peňazí v hotovosti, tak aj doklad sme museli mať v danom období, iné je to u faktúr. Preto som sa pýtala, či to niekto tak robí a mal už kontrolu na DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    Bojím sa z takýchto bločkov(na vstupe) ako napr. za nákup PHM, uplatniť DPH neskôr ako je zd. plnenie. Bola som na školení, kde lektorka tvrdila, že veď ide o výdaj peňazí v hotovosti, tak aj doklad sme museli mať v danom období, iné je to u faktúr. Preto som sa pýtala, či to niekto tak robí a mal už kontrolu na DPH
    To je síce pravda, doklad zaúčtuješ do účt. obdobia, ale dph si môžeš uplatniť aj neskôr.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    prepáč teraz nechápem, ato ako?
    Tak, že do evidencie dph ho zapíšeš neskôr.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    a ešte jedna otázky ma napadla v súvislosti DPH, ak máte z dial. známky len bloček z RP, a k bločku kde je rozpísaná DPH sa nemôžete dostať ako to účtujete?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    a ešte jedna otázky ma napadla v súvislosti DPH, ak máte z dial. známky len bloček z RP, a k bločku kde je rozpísaná DPH sa nemôžete dostať ako to účtujete?
    Neuplatnená dph je nedaňovým nákladom.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Môžem sa opýtať, ak je fa zaplatená 15.45.2010, dodanie 31.3.2010, môžem uplatniť dph na vstup v 2 kvartály?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Viťa Pozri príspevok
    Môžem sa opýtať, ak je fa zaplatená 15.45.2010, dodanie 31.3.2010, môžem uplatniť dph na vstup v 2 kvartály?
    V 45 mesiaci? Toľko ich do roka nie je. ALe uplatniť môžeš v 2Q. PS: ak si čakala na zaplatenie dph z faktúry, aby si si mohla uplatniť odpočet, tak si čakala márne, táto podmienka je už dávno zrušená.

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    To robí to teplo. Viem, že tá podmienka už dávno nie je, ale priniesli mi papiere za 2 kvartál teraz aj s tou faktúrou. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.