Zavrieť

Porady

Zrážky zo mzdy

dobrý deň kolegovia, chcem poprosiť o fundovanú radu. jedna moja zamestnankyňa si zobrala pôžičku a nespláca ju. Prišiel mi list zo spoločnosti na zrážku zo mzdy vo výške 78,90 eur. To som jej aj zo mzdy zrazila, a po čase prišiel ďalší list s požiadavkou zrážok zo mzdy ale na sumu 84,11. Ja trubka som si ale nevšimla že sú to dve spoločnosti a milá zamestnankyňa ma neráčila informovať. Ja som jej vykonala v ďalšom mesiaci zrážku vo výške 84,11. Pri kontrole účtovných dokladov som si všimla že sú to dve pôžičky dvoch spločností. Chcem to dať na poriadok, tak som vyrovnala splátku za dva mesiace za zamestnankyňu z prostriedkov zamestnávateľa 2x78,90. toto jej mám v pláne zraziť z výplaty za júl v auguste. Problém mám len ten, že neviem presne koľko jej môžem zraziť aby som jej zachovala životné minimum. Prosím Vás poraďte mi.
Hrubá mzda za rok 2010 je: 677,53 eur za mesiac
V auguste za júl jej mám zraziť spolu: 241,91
78,90 (za jún čo bolo vyplatené z prostr.zamestnávateľa)
78,90 (za júl)
84,11 (za júl druhá spoločnosť)

Poraďte mi prosím či sa to dá zraziť naraz, prípadne poradiť postup výpočtu.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    V tabuľke je potrebné opraviť životné minimum, ktoré je od 1.7.2010 185,38 EUR.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    tabuľka od poradáčky: zita4 /dúfam,že som dobre napísala nick

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    jelenka Pozri príspevok
    dobrý deň kolegovia, chcem poprosiť o fundovanú radu. jedna moja zamestnankyňa si zobrala pôžičku a nespláca ju. Prišiel mi list zo spoločnosti na zrážku zo mzdy vo výške 78,90 eur. To som jej aj zo mzdy zrazila, a po čase prišiel ďalší list s požiadavkou zrážok zo mzdy ale na sumu 84,11. Ja trubka som si ale nevšimla že sú to dve spoločnosti a milá zamestnankyňa ma neráčila informovať. Ja som jej vykonala v ďalšom mesiaci zrážku vo výške 84,11. Pri kontrole účtovných dokladov som si všimla že sú to dve pôžičky dvoch spločností. Chcem to dať na poriadok, tak som vyrovnala splátku za dva mesiace za zamestnankyňu z prostriedkov zamestnávateľa 2x78,90. toto jej mám v pláne zraziť z výplaty za júl v auguste. Problém mám len ten, že neviem presne koľko jej môžem zraziť aby som jej zachovala životné minimum. Prosím Vás poraďte mi.
    Hrubá mzda za rok 2010 je: 677,53 eur za mesiac
    V auguste za júl jej mám zraziť spolu: 241,91
    78,90 (za jún čo bolo vyplatené z prostr.zamestnávateľa)
    78,90 (za júl)
    84,11 (za júl druhá spoločnosť)

    Poraďte mi prosím či sa to dá zraziť naraz, prípadne poradiť postup výpočtu.ďakujem
    Pozri tu:
    http://www.porada.sk/t54710-p54-zraz...-exekucia.html

    jelenka je offline (nepripojený) jelenka

    jelenka
    ďakujem len v tej tabuľke sa neviem veľmi orientovať. Zamestnankyňa je rozvedená s dospelými deťmi, ktoré s ňou nežijú v domácnosti, má 50 rokov. môže mi niekto posunúť postup výpočtu? v tej tabuľke sa fakt neviem zorientovať....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.