Zavrieť

Porady

Ocenovanie majetku - nakladne vozidla

Dobry den

chcem predat firem vozidla. Existuju nejake tabulky, podla ktorych mozem dane vozidla predat? Napriklad ak mam vozidlo doodpisovane, mozem ho predat za 1 euro? Ak mam vozidlo este neodpisane, musim ho predat za zostatkovu cenu, alebo ho mozem predat pod cenu?
S akou hodnotou budu doodpisovane auta vstupovat do novej firmy?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adulique Pozri príspevok
    Dobry den

    chcem predat firem vozidla. Existuju nejake tabulky, podla ktorych mozem dane vozidla predat? Napriklad ak mam vozidlo doodpisovane, mozem ho predat za 1 euro? Ak mam vozidlo este neodpisane, musim ho predat za zostatkovu cenu, alebo ho mozem predat pod cenu?
    S akou hodnotou budu doodpisovane auta vstupovat do novej firmy?

    Dakujem
    Vozidlo môžeš predať za momentálnu trhovú cenu, nezáleží, či je plne odpísané, alebo nie je. Pri predaji záleží na dohode medzi obami stranami. Do novej firmy MV vstúpi s cenou obstarania, t.j. s predajnou cenou + nákladmi na jeho obstaranie. Len tak , sme v téme dph.

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    dakujem tweety.... avsak mozem aj pod trhovu hodnotu? Ide o to, ze to predavam z jednej moje firmy do druhej a nechcem zbytocne vysoke ceny hadzat. Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adulique Pozri príspevok
    dakujem tweety.... avsak mozem aj pod trhovu hodnotu? Ide o to, ze to predavam z jednej moje firmy do druhej a nechcem zbytocne vysoke ceny hadzat. Dakujem
    Pozri ešte raz môj predch. príspevok.

    zuzanaIII. je offline (nepripojený) zuzanaIII.

    zuzanaIII.
    Ešte by som upozornila na §22 ods.8 a ods. 9 DPH. Ak to chcete predať za 1 EUR spoločnosti príbuznej, či sa náhodou nenájdete medzi osobami, ktoré majú osobitný vzťah k platiteľovi definovanom práve v spomínanom §.

    Ocenovanie majetku - nakladne vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.