Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Vie mi niekto poradiť?Uzavreli sme zo zamestnancom dohodu o vykonaní práce na 3 mesiace ale tých 350 hodín stanovených zákonom ešte nevyčerpal.Mohli by sme to predlžiť nejakým dodatkom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    anicka29 Pozri príspevok
    nie som expert na zmluvy a keď sa nemýlim dohoda o pracovnej činnosti už nieje,ale nech povedia skúsenejší ja to nejak nesledujem, pretože zamestnávame na prac.zmluvu len toto bola taká výnimka.
    viď § 228a ZP
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
    (2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.
    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    rodina1, Ingrid G., terezamaria, Danielle369, zdenka131
    5

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    anicka29 Pozri príspevok
    a to sa môže u toho istéto zamestnávateľa?Musí byť nejaký čas pauza/aspoň 1 deň alebo nie.
    Vďaka.Si pre mňa veľká pomoc a šetríš mi veľa času.
    Dá sa dodatkom predĺžiť. Ak by sa urobila pauza, bolo by potrebné odhlášku RLFO a znova prihlášku. Zbytočná papierova vojna.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anicka29 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť?Uzavreli sme zo zamestnancom dohodu o vykonaní práce na 3 mesiace ale tých 350 hodín stanovených zákonom ešte nevyčerpal.Mohli by sme to predlžiť nejakým dodatkom?
    Ak dohoda ešte trvá, stačí urobiť jej dodatok.

    gabiga je offline (nepripojený) gabiga

    gabiga
    anicka29 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť?Uzavreli sme zo zamestnancom dohodu o vykonaní práce na 3 mesiace ale tých 350 hodín stanovených zákonom ešte nevyčerpal.Mohli by sme to predlžiť nejakým dodatkom?
    350 hodin nevycerpal? Dohoda o vykonani prace sa uzatvara na konkretnu ulohu, ktora je jasne vymedzena. Pokial tuto ulohu este nedokoncil, radsej by som pripravila dodatok k existujucej dohode o vykonani prace. Nebolo by v poriadku robit novu dohodu o vykonani prace s tou istou pracovnou naplnou tomu istemu cloveku.
    Ked sa ukonci jedna dohoda o vykonani prace, je prirodzeny predpoklad, ze bud bola praca uz vykonana/dokoncena alebo ju nestihol v dohodnutej dobe vykonat a vtedy zamestnavatel od nej odstupil.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anicka29 Pozri príspevok
    nie som expert na zmluvy a keď sa nemýlim dohoda o pracovnej činnosti už nieje,ale nech povedia skúsenejší ja to nejak nesledujem, pretože zamestnávame na prac.zmluvu len toto bola taká výnimka.
    Istý čas nebola, ale už dávnejšie je v ZP naspäť.

    gabiga je offline (nepripojený) gabiga

    gabiga
    anicka29 Pozri príspevok
    nie som expert na zmluvy a keď sa nemýlim dohoda o pracovnej činnosti už nieje,ale nech povedia skúsenejší ja to nejak nesledujem, pretože zamestnávame na prac.zmluvu len toto bola taká výnimka.
    dohoda o pracovnej cinnosti bola opatovne "zavedena" este v septembri 2007!!!

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    a to sa môže u toho istéto zamestnávateľa?Musí byť nejaký čas pauza/aspoň 1 deň alebo nie.
    Vďaka.Si pre mňa veľká pomoc a šetríš mi veľa času.

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    pardon tá odpoveď patrila pre Petacuckova

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    anicka29 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť?Uzavreli sme zo zamestnancom dohodu o vykonaní práce na 3 mesiace ale tých 350 hodín stanovených zákonom ešte nevyčerpal.Mohli by sme to predlžiť nejakým dodatkom?
    Nerozumiem podčiarknutému ...
    Pracovnú úlohu, na ktorú bola dohoda uzatvorená nevykonal v dohodnutom období ?

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    to obdobie bolo len tak odhadom.Keďže u jedného zamestnávateľa môže odpracovať ročne len 350 h tak sme chceli ušetriť na odvodoch aspoň za nejaké obdobie v roku/dohoda bola na 3 mesiace/.Je vodič a prácu nemal nepretržite niečo bol aj doma tak mu ešte ostalo 50 hodín,ktoré môžeme využiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anicka29 Pozri príspevok
    to obdobie bolo len tak odhadom.Keďže u jedného zamestnávateľa môže odpracovať ročne len 350 h tak sme chceli ušetriť na odvodoch aspoň za nejaké obdobie v roku/dohoda bola na 3 mesiace/.Je vodič a prácu nemal nepretržite niečo bol aj doma tak mu ešte ostalo 50 hodín,ktoré môžeme využiť.
    Ide vôbec o výkon práce, na ktorú môže by uzatvorená dohoda o vykonaní práce ? Nemala byť s pracovníkom uzatvorená dohoda o pracovnej činnosti (opakovaná činnosť) ?

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    nie som expert na zmluvy a keď sa nemýlim dohoda o pracovnej činnosti už nieje,ale nech povedia skúsenejší ja to nejak nesledujem, pretože zamestnávame na prac.zmluvu len toto bola taká výnimka.

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    Ďakujem všetkým za odpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.