Zavrieť

Porady

darovacia zmluva

Dobry den, chcel by som darovat 1/6 domu mojej sestre, ktora ma 17 rokov, mozte mi prosim povedat/napisat, co vsetko budem k tomu potrebovat? Som laik, ale musim to spravit, pretoze idem rozbiehat vlastnu s.r.o. a nechcem ohrozit ostatnych obyvatelov, co su doma, ak by s.r.o. nesla, za skoru odpoved Vam vsetkym dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    len podotýkam, že ak má sestra 17 rokov, tak ju pri podpise zmluvy zastupuje jej zákonný zástupca a jeho úkon musí byť schválený súdom

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Už to tu dnes bolo. http://www.porada.sk/t25827-darovaci...nutelnost.html
    len predmetom darovania nebude cela nehnutelnost ale podiel 1/6

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    A doplním ešte ak by náhodou zákonní zástupcovia boli spoluvlastníci nehnutelnosti ktorá sa ide darovať neplnoletého zastupuje kolízny opatrovník. Viď napr.: http://www.porada.sk/t52472-kolizny-opatrovnik.html Myslel som to v zmysle, ze aj oni su darci a preto ich zaujem "zbavit sa" nehnutelnosti moze byt v rozpore so zaujmom dietata, ktore by zastupovali

    Aj keď v tomto prípade tomu asi tak nebude.
    Naposledy upravil Andy Kralik : 20.07.10 at 15:53 Dôvod: Doplnené ako som to myslel :)

    J4kub je offline (nepripojený) J4kub

    J4kub
    dakujem vam za odpovede, vzor darovacej zmulvy som nasiel, len som nikde nenasiel tlacivo na zastupovanie, co musi byt overene sudom, najdem ho tu niekde?

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    to je normálny návrh na súd - na schválenie úkonu zákonného zástupcu za maloletú

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    J4kub Pozri príspevok
    dakujem vam za odpovede, vzor darovacej zmulvy som nasiel, len som nikde nenasiel tlacivo na zastupovanie, co musi byt overene sudom, najdem ho tu niekde?
    Asi by som sa poradil s pravnikom ci vo vasom konkretnom pripade kolizny opatrovnik bude treba. Kolizny opatrovnik zastupuje dieta vtedy, ak by mohlo dôjsť k rozporu záujmov medzi rodičmi a zastupovaným dieťaťom.

    Bol by treba, ak by rodicia chceli darovat svoj podiel na nehnutelnosti svojmu dietatu, alebo kupit jeho podiel a pod.

    Ak ty ako dospely darujes svoj podiel svojej sestre, myslim ze by ju mohli zastupovat jej rodicia. Ale radsej sa poradit s pravnikom.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    kolízny opatrovník tu potrebný nbude, ak má ako zákonného zástupcu rodiča

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.