Zavrieť

Porady

Treba podpis na fakture?

Digitalna doba .. dostal som fakturu z DE v PDF, mam si ju vraj vytlacit a to je vsetko. Papier neposlu.

OTAZKY:
1. Napiste mi dovody, preco by to nemusel DU alebo ina kontrola uznat?
2. Mozem vystavovat faktury bez podpisu aj u nas? [napriklad automaticka fakturacia z internetoveho obchodu...]
3. Raj pre podvody alebo konecne serozne podnikanie?

Odpovede:
1. Jasne ze si to zaradim, neriesim, ale chcem pocut negativa
2. ... ze kam az moze zajst "aproximacia EU prava", ked v DE sa to da, tak preco by to nemalo ist aj u nas?
3. Podla mna aj tak vzdy rozhoduje krizova kontrola na obe strany ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bryan
    Digitalna doba .. dostal som fakturu z DE v PDF, mam si ju vraj vytlacit a to je vsetko. Papier neposlu.
    OTAZKY:
    1. Napiste mi dovody, preco by to nemusel DU alebo ina kontrola uznat?
    2. Mozem vystavovat faktury bez podpisu aj u nas? [napriklad automaticka fakturacia z internetoveho obchodu...]
    3. Raj pre podvody alebo konecne serozne podnikanie?
    Odpovede:
    1. Jasne ze si to zaradim, neriesim, ale chcem pocut negativa
    2. ... ze kam az moze zajst "aproximacia EU prava", ked v DE sa to da, tak preco by to nemalo ist aj u nas?
    3. Podla mna aj tak vzdy rozhoduje krizova kontrola na obe strany ...
    V § 71 zákona o DPH pri vymenúvaní podrobností, čo musí fa obsahovať, som nenašla nič o podpise .

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Z Nemecka chodli faktúry bez podpisu a dokonca aj bez pečiatky už v roku 1993 a DÚ to uznával.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kačena I.
    Z Nemecka chodli faktúry bez podpisu a dokonca aj bez pečiatky už v roku 1993 a DÚ to uznával.
    My máme v evidencii fa z Francúzska tiež už poriadne dlho , ale ešte som na žiadnej nevidela pečiatku, hoci podpis tam je.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bryan
    ... no jasne, a co tak ficat si takto bez podpisov u nas? Brani tomu nieco?
    Teoreticky by tomu asi nič nebránilo. Otázka zostáva , čo so zaužívanou dlhoročnou praxou ?

    Jendo je offline (nepripojený) Jendo

    Jendo
    Polemizovali sme s audítorom a zhodli sme sa na tom, že v súčasnej dobe elektronických podpisov nie je potrebný ani podpis (ručný) ani pečiatka. Aj daniari nám to odobrili. Ale mne starej škole to bude chýbať. Pre mňa to bola určitá kultúra v správaní.

    Treba podpis na fakture?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.