Zavrieť

Porady

Nezdanitelna cast

Ak je zamestnanec u nas zamestnany ma manzelku na materskej aku nezdanitelnu cast si môze na manzelku uplatnit.
Usporiadat
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Pozri si Zákon o dani s príjmu, paragraf 11 odst. 1 písmeno b)
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
podľa zákona o dani z príjmov §11 ods.1 písm.b) suma zodpovedaj. 19,2-násobku sumy život.minima platného k 1.januáru príslušného zdaňovac.obdobia ročne na manželku žijúcu s daňovníkom v domácnsoti, ak nemá vlastný príjem v príslušnom zda§ovacom obodobí, ak má vlastný príjem nepresah. túto sumu ročne, nezdaniteľ. časť základu dane je rozdiel medzi touto sumou a vlastným príjmom manželky. Do vlastného príjmu sa nezhrňa zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne soc.dávky napr. rodič.príspevok, prídavok na dieťa, štipendium poskytov. študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie. Pokiaľ sú splnené tieto podmienky má nárok na celú nezdaniteľ.časť na manželku.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Takže, ak je na materskej celý rok, tak odpočitateľná položka bude 87 936,- , ale nesmie mať iný príjem, ak bude mať iný príjem do dpočitateľnej si dá len rozdiel medzi odpoč. položkou a príjmom.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
bredikova
Takže, ak je na materskej celý rok, tak odpočitateľná položka bude 87 936,- , ale nesmie mať iný príjem, ak bude mať iný príjem do dpočitateľnej si dá len rozdiel medzi odpoč. položkou a príjmom.
Áno pokiaľ nevykon.popri mater.inú zárob.činnosť tak má nárok jej manžel na odpočítateľ. položku na manželku 87 936,00. Ak by mala príjem napr.50 000,00 ročne tak manžel by si uplatniť odpočít. položku ( 87936-50000) = 37936,00
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Presne tak, ale to to všetko až na konci roka vo vyučtovaní. Počas roka sa nezdaniteľná časť na manželku neuplatňuje.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Neviete nahodou co je povazovane za statne socialne davky?
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
napr. Rodičovský príspevok, príspevok pri narodení dieťaťa, zaopatrovací príspevok, príspevok na pohreb, príspevok pestúnskej starostlivosti, prídavky na dieťa ....
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Rúbalová Renáta
Áno pokiaľ nevykon.popri mater.inú zárob.činnosť tak má nárok jej manžel na odpočítateľ. položku na manželku 87 936,00. Ak by mala príjem napr.50 000,00 ročne tak manžel by si uplatniť odpočít. položku ( 87936-50000) = 37936,00
Materský príspevok je považovaný za príjem. Takže tu by bola odpočítateľná položka iba rozdiel medzi 87 936 - materské). Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, takže nie je považovaný za príjem. Alebo sa niečo zmenilo?
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Evanka
Materský príspevok je považovaný za príjem. Takže tu by bola odpočítateľná položka iba rozdiel medzi 87 936 - materské). Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, takže nie je považovaný za príjem. Alebo sa niečo zmenilo?
Stále neviem pochopiť rozdiel medzi materským a rodičovským príspevkom. prosím o čo NAJLOPATISTICKEJŠIE vysvetlenie. Ď.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

moja, polopatisticky a zjednodušenie povedané: materskú dostáva žena cca pol roka od nástupu na materskú a rodičovský príspevok do troch rokov dieťaťa,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bredikova
Stále neviem pochopiť rozdiel medzi materským a rodičovským príspevkom. prosím o čo NAJLOPATISTICKEJŠIE vysvetlenie. Ď.
Materský príspevok trvá v dlžke 28 týždňov-v súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa a rodičovský príspevok začína v období po vyčerpaní MD a trvá až do 3 roku veku dieťaťa.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Myslela som si, ale keď tie pojmy sú podobné. Takže ak , poberala v tom to roku 3 mesiace materskú a potom len rodičovský, odpočítam od nezdaniteľného príjmu tie tri mesiace. OK?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bredikova
Myslela som si, ale keď tie pojmy sú podobné. Takže ak , poberala v tom to roku 3 mesiace materskú a potom len rodičovský, odpočítam od nezdaniteľného príjmu tie tri mesiace. OK?
Sumu materského príspevku odrátaš od nezdaniteľnej sumy a rozdiel uplatníš v odpočte.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Fajn! Dík. Zas som o čosi múdrejšia.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ak som niekoho pomýlila s mater.tak sa omlúvam, neviem čo mi bolo asi som bola prepracovaná.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Takže to platí tak, ako píše Tweety?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
bredikova
Takže to platí tak, ako píše Tweety?
Áno na 100% sa ešte raz omlúvam.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Mikolajova
Ak je zamestnanec u nas zamestnany ma manzelku na materskej aku nezdanitelnu cast si môze na manzelku uplatnit.
Ak spĺňa podmienky podľa §11 odst.1 písm b) zákona o Dani z príjmu tak nezdaniteľnú sumu na manželku 87 936,- korún.
Naposledy upravil sway : 03.11.05 at 17:26
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
sway
Ak spĺňa podmienky podľa §11 odst.1 písm b) zákona o Dani z príjmu tak nezdaniteľnú sumu na manželku 80 832,- korún.
Pozor! Nieje to na rok 2005 náhodou suma 87 936,- Sk ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bredikova
Pozor! Nieje to na rok 2005 náhodou suma 87 936,- Sk ?
Nie je to náhodou toľko, ale presne toľko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať