Zavrieť

Porady

Dovolenka pri ukončení prac. pomeru

Prosím o radu, ak zamestnanec dá zamestnávateľovi výpoveď a má celú minuloročnú dovolenku + 19 dní za tento rok, čo celkom činí 44 dní dovolenky.
Ak vo výpovedi uvedie, že počas výpovednej doby chce čerpať dovolenku môže mu to zamestnávateľ zrušiť a požadovať, aby chodil do práce aj počas výpovednej doby.
Celý minulý rok dovolenku nečerpal, ale nárok na ňu mu vznikol, pretože súd rozhodol o neplatnosti výpovede.
Keďže už má inú prácu a na pôvodné miesto nemôže nastúpiť po správoplatnení rozsudku podal výpoveď sám z vlastnej vôle a chce si vyčerpať dovolenku počas plynutia výpovednej doby.
Musí zamestnávateľ zamestnancovi, o ktorom vie, že končí pracovný pomer a má nevyčerpanú dovolenku a žiada o túto dovolenku, umožniť čerpanie tejto dovolenky?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    O čerpaní dovolenky rozhoduje zamestnávateľ. Pokiaľ zamestnancovi čerpanie neodsúhlasil, zamestnanec by mal rešpektovať túto skutočnosť. Netreba zakladať dve témy na tú istú otázku. Už Ti odpovedali v téme:
    Re: Neplatná výpoveď a nárok na dovolenku

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Veronika ospravedlňujem sa, ale riešim to v takom strese, že už som aj zabudla, že včera som sa na to isté už v jednej téme pýtala, lebo už som písala okrem porady aj na iné portály a už v tom sama strácam prehľad.
    Ešte raz sa ospravedlňujem všetkým poraďákom.

    Dovolenka pri ukončení prac. pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.