Zavrieť

Porady

Uplatenie DPH zo staršieho mesiaca v roku 2010

Ahojte , chcela by som sa opýtať ak mi teraz odovzdali pokladničné bloky za mesiac marec 2010, môžem si z nich uplatniť DPH v 07/2010. Viem, že v prípade faktúr je to možné až do konca roka, ale ako je to s pokladničnými dokladmi?
Naposledy upravil Dav : 27.07.10 at 08:26
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

babi2 je offline (nepripojený) babi2

babi2
Zaúčtujem a bloky uložím v takom slede a s takým dátumom, ako ich vyplácam

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
jued Pozri príspevok
Ahojte , chcela by som sa opýtať ak mi teraz odovzdali pokladničné bloky za mesiac marec 2010, môžem si z nich uplatniť DPH v 07/2010. Viem, že v prípade faktúr je to možné až do konca roka, ale ako je to s pokladničnými dokladmi?
V uplatneni nároku na odpočet nie je žiaden rozdiel.

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin Richard
Táto otázka bola vyriešená vo veľa témach, len nie vždy sa to dá nájsť podľa názvu:
http://www.porada.sk/t144447-neuplatnenie-dph.html

Poprosím o označenie najlepšej odpovede a tým aj uzavretie témy zadávateľom.

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku durisovad
Blocky budes uctovat teraz, tak aj DPH si mozes uplatnit. Len by ma trochu zaujimalo, ako sa sleduje stav penazi v pokladni, ked sa od marca neuctovalo.

babi2 je offline (nepripojený) babi2

babi2
My väčšinou zálohy na DN nedávame, a keď mi konateľ prinesie zabudnutý bloček po 2 mesiacoch, tiež ho nevyhodím. A o pokladni účtujeme priebežne

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tamila
Je určite rozdiel aj v tom, či ide o veľkú alebo menšiu firmu. Účtujem firmu, kde robí najviac nákupov sám konateľ a ten nakupuje zo svojich peňazí, až neskôr to vyúčtuje v pokladni. Takže ja mám často veľa starých, často aj pokrčených bločkov.

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ivenka
Mňa by ale zaujímalo v akom časovom slede sú potom pokl.bločky poukladané. Zaučtujem ich do marca a dph preučtujem až do júla ? Práve s tým mám problém, že dokladám stále bločky v rámci mesiaca a musím sa vracať spätne k starším dátumom. Ako to riešite ?

Uplatenie DPH zo staršieho mesiaca v roku 2010

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.