Zavrieť

Porady

Prosim vas, poradte ... mam prist este do prace?

Dobry den, chcela by som sa spytat. Krachuje nam firma. Sef stale nie je schopny povedat, ked skoncime, ale uz nam vravi, nech si hladame pracu. Dovolenka nam bola vypocitana do konca septembra. Potom by som sa chcela zamestnat niekde inde. Sef povedal, ze ked si najdeme pracu, ze nas pusti aj skor. Ide len o to, ze stale nemame papier, ze kedy koncime a ani datum vypovede. Jedine co mame je to, ze uz mame vypocitanu dovolenku do konca septembra. Rada by som dostala odstupne, peniazky sa vzdy zidu ... mam na ne pravo? a kedy mi teda konci pracovny pomer, kedze vypoved sme stale nepodpisovali? mame len vypocitanu dovolenku. Mam prist este 1.oktobra do prace? sef sa k tomu stle nechce vyjadrit a uz nevieme co si mame mysliet. Viete mi niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Na tvojom mieste si ale dám pozor na to, aby som mala schválený dovolenkový lístok (ked sa rušila naša firma, vypisovala som si ho dvojmo a jeden som si nechala pre seba). Aby ti nedali absenciu a potom po upozornení na to, okamžité ukončenie prac.pomeru z dôvodu hrubého porušenia prac.disciplíny § 68 ods.1 písm.b). Šef asi bude hladať spôsob, ako najviac ušetriť.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Je možné, že do 31.07.2010 dostanete výpovede, kde bude výpovedná lehota dva mesiace, čiže prac. pomer bude končiť 30.9.2010. Ak nedostanete, treba nastúpiť do práce 1.10...Na odstupné nárok máte..
    No dobre, takze mam prist do prace? a co ked nepodpiseme vypoved? ide o to, ze sef sa stale vyhovara, ze to ma este cas, a tu vypoved asi podpisovat nebudeme do 31.7, lebo sef je na dovolenke do polky augusta .. a nasa ekonomka je tiez prec a vratia sa az v auguste.
    Uz nevieme co si mame o tom mysliet. Proste chce, aby sme odisli sami a nic nam neda.
    Takze ked nepodpisem vypoved a dovolenku mam vypocitanu len do konca septembra, tak od oktobra si mam ziadat dalsie dni pripisat? alebo ako .. prosim este mi poradte

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Výpoveď nepodpisuješ, výpoveď dostávaš. Je to jednostranný akt. S niečím si to asi pletieš. Možno s dohodou.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Výpoveď vy nepodpisujete, iba jej prevzatie.. Ak nepodpíšete prevzatie, posiela sa doporučene poštu.. Vy si sami nedávajte žiadnu výpoveď, treba po skončení dovolenky nastúpiť do práce.. čerpanie dovolenky, určenej zamestnávateľom do 30.9..2010 dúfam máte na papieri...

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    svetluska opica Pozri príspevok
    No dobre, takze mam prist do prace? a co ked nepodpiseme vypoved? ide o to, ze sef sa stale vyhovara, ze to ma este cas, a tu vypoved asi podpisovat nebudeme do 31.7, lebo sef je na dovolenke do polky augusta .. a nasa ekonomka je tiez prec a vratia sa az v auguste.
    Uz nevieme co si mame o tom mysliet. Proste chce, aby sme odisli sami a nic nam neda.
    Takze ked nepodpisem vypoved a dovolenku mam vypocitanu len do konca septembra, tak od oktobra si mam ziadat dalsie dni pripisat? alebo ako .. prosim este mi poradte
    Krásne a pravdivo si si odpovedala.
    Nepodpísaním výpovede nič nevyriešiš, lebo výpoveď ani nepodpisuješ, iba jej prevzatie a ak prevzatie výpovede odmietneš podpísať, je to to isté, ako keby si ju podpísala.
    Asi myslíš dohodu o rozviazaní pracovného pomeru, tú podpisuje aj zamestnávateľ, aj zamestnanec. Pokiaľ v nej budú uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru podľa Zákonník prace § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) - tak ti vznikne nárok na odstupné.
    Na tvojom mieste by som zatiaľ nič neriešila. Šéf sa musí vyjadriť, ako si predstavuje ukončenie tvojho pracovného pomeru.
    ewita888 Pozri príspevok
    Výpoveď vy nepodpisujete, iba jej prevzatie.. Ak nepodpíšete prevzatie, posiela sa doporučene poštu.. Vy si sami nedávajte žiadnu výpoveď, treba po skončení dovolenky nastúpiť do práce.. čerpanie dovolenky, určenej zamestnávateľom do 30.9..2010 dúfam máte na papieri...

    ano, ano ... mam to na vyplatnej paske napisane. Ze vypocet dni dovolenky do konca septembra. Myslela som, ze vypoved podpisujem aj ja, ze suhlasim .. no dobre, tak budem cakat, lebo uz ma to hneva. Aj tak som chcela dat vypoved, ale tak ok .. chcem teraz peniaze, ked mozem nieco vytrieskat, tak preco nie ..
    Llívia Pozri príspevok
    Krásne a pravdivo si si odpovedala.
    Nepodpísaním výpovede nič nevyriešiš, lebo výpoveď ani nepodpisuješ, iba jej prevzatie a ak prevzatie výpovede odmietneš podpísať, je to to isté, ako keby si ju podpísala.
    Asi myslíš dohodu o rozviazaní pracovného pomeru, tú podpisuje aj zamestnávateľ, aj zamestnanec. Pokiaľ v nej budú uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru podľa Zákonník prace § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) - tak ti vznikne nárok na odstupné.
    Na tvojom mieste by som zatiaľ nič neriešila. Šéf sa musí vyjadriť, ako si predstavuje ukončenie tvojho pracovného pomeru.
    .. no ale ide o to, ze ja si uz hladam pracu .. vzdy v septembri chodime na dovolenku. Teraz mi zostali dva dni dovolenky, takze potrebujem vediet ci sa na tu dovolenku dostanem, alebo nie .. to je vlastne cele. Velmi ma stve to, ze sef sa stale nedokaze vyjadrit. Stale nevie dat datum kedy koncime. Uz som bola aj na par pohovoroch a je fakt dost trapne povedat, kedy by som mohla nastupit, ale tak vzdy dam datum az od oktobra. No nic, asi som fakt taka sprosta, ze to riesim, ale ja chcem to odstupne.. ked uz je sanca a sef sa stale nevie vymacknut

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Výpočet dní dovolenky je jedna vec, jej čerpanie druhá.. dal vám čerpanie dovolenky do konca septembra na papieri?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    svetluska opica Pozri príspevok
    .. no ale ide o to, ze ja si uz hladam pracu .. vzdy v septembri chodime na dovolenku. Teraz mi zostali dva dni dovolenky, takze potrebujem vediet ci sa na tu dovolenku dostanem, alebo nie .. to je vlastne cele. Velmi ma stve to, ze sef sa stale nedokaze vyjadrit. Stale nevie dat datum kedy koncime. Uz som bola aj na par pohovoroch a je fakt dost trapne povedat, kedy by som mohla nastupit, ale tak vzdy dam datum az od oktobra. No nic, asi som fakt taka sprosta, ze to riesim, ale ja chcem to odstupne.. ked uz je sanca a sef sa stale nevie vymacknut
    Tak už ťa nechápem ani ja.. máš dva dni dovolenky, a čerpať ju máte do konca septembra? to ako???
    ewita888 Pozri príspevok
    Výpočet dní dovolenky je jedna vec, jej čerpanie druhá.. dal vám čerpanie dovolenky do konca septembra na papieri?
    no ano, prave preto, ze mne zostali uz len dva dni. Teraz si beru kolegyne, takze robim jak debil za dve, ale ok. Proste povedal, ze nech si to minieme co najskor. Vraj viac ako 5 dni jednej nepreplati. Ja uz neviem. Citim, ze nas chce osr*t. Ja to tak nenecham. Ja chcem ist na dovolenku a skor by mi bodlo, kedy som uz bola nezamestnana. Preto aj stale odkladame vyber dovolenky a datum. Nechcem dat vypoved sama, kedze nemam potom pravo na odstupne a ked uz mam len 2 dni dovolenky, tak sa mi to oplati ist na neplatene volno. No nic, proste na neho pritvrdime a uvidime .. dakujem vsetkym velmi pekne ze odpovede .. v tomto som fakt mimo
    ewita888 Pozri príspevok
    Tak už ťa nechápem ani ja.. máš dva dni dovolenky, a čerpať ju máte do konca septembra? to ako???
    No na zaciatku roka som bola na par dnoch mimo SR. Mam narok na 20 dni dovolenky do roka. A do konca roka mi vychadzala dovolenka este 11 dni, ale vypoctom, dokedy pracujeme, mi vyslo, ze mam uz len 4 dni dovolenky do konca septembra. Dva dni som si minula kvoli festivalu a zostali mi 2. Mizerne dva dni .. =(

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Aha, už chápem.. Ja som myslela, že máš mať dovolenku v kuse do konca septembra.. ale ty si máš dovtedy vyčerpať len zvyšok.. no takto, keď chceš odstupné, musíš čakať na výpoveď od neho.. a chodiť do práce.. bohužial..

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Na tvojom mieste by som čakala. Ak ti doručí výpoveď do konca júla, výpovedná doba plynie od 1.8. do 30.9. Ak nedoručí, predĺži sa to o mesiac. Ak by ti dal dohodu o rozviazaní pracovného pomeru, z dôvodu skončenia pracovného pomeru podľa Zákonník prace § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) - tak ti vznikne nárok na odstupné a môžeš odísť skôr, keď sa dohodneš a ísť v septembri na dovolenku.
    ewita888 Pozri príspevok
    Aha, už chápem.. Ja som myslela, že máš mať dovolenku v kuse do konca septembra.. ale ty si máš dovtedy vyčerpať len zvyšok.. no takto, keď chceš odstupné, musíš čakať na výpoveď od neho.. a chodiť do práce.. bohužial..
    ja som to vedela, zmrd .. no nic, diky moc .. ale este otazka, tak na dovolenku po septembri si mozem narokovat, nie? nech mi kazdy mesiac pripisu z dovolenku to naco mam narok za jeden mesiac a mozno sa tam aj dostanem v decembri. V egypte bude asi teplo =)) DIky moc za odpoved a strpenie so mnou .. v tomto nie som zbehla.
    ewita888 Pozri príspevok
    Nárok na dovolenku máš 20 dní za rok.. toť vsjo...

    ale keby som to pocitala do konca decembra, tak mam este 9 dni. Lenze tym, ze ekonomka nam vypocitala dovolenku do konca pracovneho pomeru, co je september, tak mi zostali len 4. A tym sa pytam, ze ked budem pracovat aj po septembri, ci mi nieco pripocitaju k tej znizenej dovolenke. Stale neviem ci sa chapeme.
    Ci mam narok na nejake dni z dovolenky, kedze budem pracovat dlhsie ako mi bola vypocitana dovolenka, kvoli tomu, ze mame koncit??
    brčko Pozri príspevok
    Na tvojom mieste si ale dám pozor na to, aby som mala schválený dovolenkový lístok (ked sa rušila naša firma, vypisovala som si ho dvojmo a jeden som si nechala pre seba). Aby ti nedali absenciu a potom po upozornení na to, okamžité ukončenie prac.pomeru z dôvodu hrubého porušenia prac.disciplíny § 68 ods.1 písm.b). Šef asi bude hladať spôsob, ako najviac ušetriť.

    myslim, ze uz setri. Robime ako kone, to co kedy robilo cele oddelenie. Teraz sme na to dve. Plat nezvyseny, niekolko nasobne viac prace .. ale nebudem sa rozculovat .. setri uz teraz kde sa da ..

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    svetluska opica Pozri príspevok
    ale keby som to pocitala do konca decembra, tak mam este 9 dni. Lenze tym, ze ekonomka nam vypocitala dovolenku do konca pracovneho pomeru, co je september, tak mi zostali len 4. A tym sa pytam, ze ked budem pracovat aj po septembri, ci mi nieco pripocitaju k tej znizenej dovolenke. Stale neviem ci sa chapeme.
    Ci mam narok na nejake dni z dovolenky, kedze budem pracovat dlhsie ako mi bola vypocitana dovolenka, kvoli tomu, ze mame koncit??
    Ak tam budeš do konca roka, máš nárok na 20 dní.. samozrejme, že ti ju musí dopočítať..
    ewita888 dakujem, dakujem .. to som chcela vediet.
    Este to vyuzijem aj volno na navstevu doktora. Vsetko si obehnem a nie ako kazdy rok na konci roka =)) dakujem este raz, pomohla si mi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.