Zavrieť

Porady

Faktúra z USA

Ahoj poraďci viete mi prosím poradiť ako postupovať ohľadom dph keď mi prišla faktúra za služby z USA je to za školenie, faktúra prišla bez dane ale na faktúre neuviedli ani ich ič dph ani naše navyše prišla len elektronicky, ešte som sa s tým nestretla, keďže tam nie sú uvedené ič dph asi by sme mali odviesť dph ale poradíte prosím ako sa to účtuje? ked mám samozdanenie účtujem:
518/321
343/395
395/343
a toto bude ako ak nemám nárok na odpočet dph?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďci viete mi prosím poradiť ako postupovať ohľadom dph keď mi prišla faktúra za služby z USA je to za školenie, faktúra prišla bez dane ale na faktúre neuviedli ani ich ič dph ani naše navyše prišla len elektronicky, ešte som sa s tým nestretla, keďže tam nie sú uvedené ič dph asi by sme mali odviesť dph ale poradíte prosím ako sa to účtuje? ked mám samozdanenie účtujem:
    518/321
    343/395
    395/343
    a toto bude ako ak nemám nárok na odpočet dph?
    Samozdanenie vykonávaš len v prípade ak prijmeš tovar , príp. službu od dodavatela z EU /. Pri službe , ktorá bola dodaná v USA nedodanuješ nič. V prípade prijatia tovaru z USA by ti DPH vyrubila colnica.
    ucetni_fantozzi
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    Samozdanenie vykonávaš len v prípade ak prijmeš tovar , príp. službu od dodavatela z EU /. Pri službe , ktorá bola dodaná v USA nedodanuješ nič. V prípade prijatia tovaru z USA by ti DPH vyrubila colnica.
    toto je blbost, vid §69 ods. 3 zakona o DPH - zdanitelna osoba... ...je povinna platit dan pri sluzbe... ...dodanej zahranicnou osobou z tretieho statu, ak je miesto dodania sluzby podla §15 ods. 1 v tuzemsku...
    ucetni_fantozzi
    zdanenie prebieha tak, ako to naznacujes, ja nepouzivam ani ucet 395, ale rovno 343.odpocet/343.samozdanenie. v pripade, ze nie je narok na odpocet, neuctujes na MD 343 ale prislusny naklad

    SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

    SPECTRUM
    Ako mám samozdaniť faktúru z USA za nákup licencie cez eshop, kde už je vyčíslená 20% DPH ? Aj suma bola uhradená vrátane DPH. Ja som z tohto "blbá". Poradí mi niekto ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.