Zavrieť

Porady

Kanárske ostrovy

Bývalá spolužiačka cez zimu alebo na budúci rok niekedy nás pozvala na Kanárske ostrovy, kde momentálne žije a pracuje. Bolo by to na týždeň, avšak my by sme tam chceli zostať min. ešte ten týždeň, aby sme si to poriadne užili.
Vedel by nám niekto poradiť ako cestovať - keby sme cestu chceli sami vybaviť, príp. akou cestovnou kanceláriou a kam?
Usporiadat
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

Ahojte, nakoľko tu je už otvorená téma Kanárske ostrovy, nejdem otvárať ďalšiu. Hádam sa nájde niekto kto odpovie, keďže pred tým ostala slečna bez odpovede

Chceme si objednať zájazd na Kanárske ostrovy, presnejšie na ostrov Gran Canaria. Letenky už mám kúpené, len sa neviem rozhodnúť s ubytovaním. Mám 2 oblasti, kde som našla ubytko, ktoré sa nám páči, len nevieme či sa rozhodnúť pre oblasť Puerto Rico, kde sú 2 menšie pláže, ktoré sú z predu ako keby polo uzavreté skalami a vlastne je tam spravený priechod pre lode (výhodu vidím v tom, že sa bude dať kúpať a nemusíme sa báť vĺn, len sú fakt menšie), druhú oblasť ktorá sa mi páčila - Playa del Inglés, kde sú síce nádherné rozľahlé pláže, avšak nakoľko ostrov obklopuje atlantický ocená, bojíme sa trochu veľkých vĺn a toho, že budeme na dovolenke a nebude sa dať kúpať.
Moja otázka vlastne je, či niekto z vás, kto už navštívil tento ostrov mi vie povedať, či tam rátať skôr s veľkými vlnami, alebo je tam ten oceán skôr pokojnejší. Viem, že to závisí aj od počasia a stačí jedna búrka na mori, ale to sa môže stať aj v chorvátsku medzi ostrovmi, skôr mi ide o taký pocit, aký ste mali za celý týždeň dovolenky, prípadne či ste navštívili niektorú z týchto oblastí a viete napísať dojmy.

Ďakujem
Naposledy upravil simbata : 28.12.10 at 09:36
Puerto Rico 1.jpg  
puerto rico 2.jpg  
playa-del-ingles-beach.jpg  
Playa_del_Ingles_beach_F.jpg  
1/1
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
simbata Pozri príspevok
Ahojte, nakoľko tu je už otvorená téma Kanárske ostrovy, nejdem otvárať ďalšiu. Hádam sa nájde niekto kto odpovie, keďže pred tým ostala slečna bez odpovede

Chceme si objednať zájazd na Kanárske ostrovy, presnejšie na ostrov Gran Canaria. Letenky už mám kúpené, len sa neviem rozhodnúť s ubytovaním. Mám 2 oblasti, kde som našla ubytko, ktoré sa nám páči, len nevieme či sa rozhodnúť pre oblasť Puerto Rico, kde sú 2 menšie pláže, ktoré sú z predu ako keby polo uzavreté skalami a vlastne je tam spravený priechod pre lode (výhodu vidím v tom, že sa bude dať kúpať a nemusíme sa báť vĺn, len sú fakt menšie), druhú oblasť ktorá sa mi páčila - Playa del Inglés, kde sú síce nádherné rozľahlé pláže, avšak nakoľko ostrov obklopuje atlantický ocená, bojíme sa trochu veľkých vĺn a toho, že budeme na dovolenke a nebude sa dať kúpať.
Moja otázka vlastne je, či niekto z vás, kto už navštívil tento ostrov mi vie povedať, či tam rátať skôr s veľkými vlnami, alebo je tam ten oceán skôr pokojnejší. Viem, že to závisí aj od počasia a stačí jedna búrka na mori, ale to sa môže stať aj v chorvátsku medzi ostrovmi, skôr mi ide o taký pocit, aký ste mali za celý týždeň dovolenky, prípadne či ste navštívili niektorú z týchto oblastí a viete napísať dojmy.

Ďakujem
Playa de Ingles , jednoznačne .Vlny niesu problém akurát vietor a studená voda /max.22c v auguste/
1 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

pivko Pozri príspevok
Playa de Ingles , jednoznačne .Vlny niesu problém akurát vietor a studená voda /max.22c v auguste/
Studená voda nie je pre nás problém, a 22C mi nepríde málo a ďakujem za odpoveď.
Nám sa tiež Playa de Ingles pozdávalo viac a to z dôvodu, že z toho čo som si naštudovala, tak tam je viac nákupných centier (objednávame si apartmán bez stravy) a je tam aj čulý nočný život a taký ten dovolenkový ruch. Ešte musím vyriešiť problém cesty: Letisko-Hotel a bude to hotové Už len ten júl aby bol a budem spokojná
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
simbata Pozri príspevok
Studená voda nie je pre nás problém, a 22C mi nepríde málo a ďakujem za odpoveď.
Nám sa tiež Playa de Ingles pozdávalo viac a to z dôvodu, že z toho čo som si naštudovala, tak tam je viac nákupných centier (objednávame si apartmán bez stravy) a je tam aj čulý nočný život a taký ten dovolenkový ruch. Ešte musím vyriešiť problém cesty: Letisko-Hotel a bude to hotové Už len ten júl aby bol a budem spokojná
Na kanároch je bezcolné pásmo tak že tam sú lacné taxíky a hlavne auta v požičovni. Auto si kľudne požičiaš na letisku za cca 20 EUR/den a vrátiť ho možeš aj na inom mieste v tej istej agentúre.
2 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

pivko Pozri príspevok
Na kanároch je bezcolné pásmo tak že tam sú lacné taxíky a hlavne auta v požičovni. Auto si kľudne požičiaš na letisku za cca 20 EUR/den a vrátiť ho možeš aj na inom mieste v tej istej agentúre.
Tak to je pozitívna správa. Sme 4, tak sme aj uvažovali, že by sme sa možno aj taxíkom odviezli do hotela (prílet je 22:45) a už na cestu domov to možno šupneme aj nejakou linkou na letisko. Na nete som našla , že km je približne za 1,5 Eura, ale tak na mieste uvidíme. Na stránke letiska som sa toho veľa nedozvedela. Ešte mám dosť času na naštudovanie. Pre nás bola priorita, aby sme čím skôr zarezervovali ubytovanie a tie ostatné veci už dogooglim. Mám na to 1/2 roka. Popozerám aj to požičiavanie auta, ak by to bolo za takú nízku cenu, tak to máme lepšie ako taxi.
Ďakujem "pivko" za cenné rady
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nikdy som tam nebol ale.V Chorvácku aj Grécku by som mal obavy vstúpiť do mora pri prístavoch.Veľakrát tam bola hnusná špinavá mastná voda od olejov ,nafty a všetkého možného čo tam z tých člnov vyhadzovali do mora.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Super pláž umelo vytvorená navozením piesku je pri Puerto Ricu - pláž Amadores ,ale tam sa v pohode dá dostať autom z požičovne ,alebo busom , potom určite nevynechaj výlet do Puerto Mogán , najlepšie v sobotu keď sú tam trhy.Nezabudni na Playa Melonáres /milionárov/ v Maspalomas a príľahlé nákupné centrum. Výlety sa oplatí napr. Palmitos park , Aqua park + zobrať auto a obehnúť ostrov. V hlavnom meste toho veľa nieje tak že isť tam akurát ak na nákupy.Pre Gran Canáriu mám osobne slabosť , je to podľa mňa RAJ NA ZEMI bol som tam už cca 10x
PlayaAmadores.jpg  
1 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

Pivko, jedna lepšia správa od teba ako druhá
My sme sa tento rok náhodne rozhodli pre Gran Canariu, pretože keď človek pozerá ceny v cestovkách, tak by sme museli patriť do vyššej vrstvy, aby sme si to dovolili. Lenže keď som si našla letenku a zarezervujeme si ubytko, tak to je fakt paráda cena.
Tie výlety čo si mi odporučil si pozriem na mape a určite niečo zrealizujeme. Vyzerá to fakt super.
A môžem sa spýtať, kde si býval? či chodíš stále iba cez cestovnú kanceláriu?
Ja som si našla 2 *** hotely v Puerto Rico ale hore na skale, síce výhľad aj hotel úžasný, len neviem ako dlho nás bude baviť chodiť po schodoch.
A v Playa de Ingles sa mi pozdávali bungalovy Doňa Rosa ktoré sú priamo pri pláži. Podľa obrázkov to vyzerá byť taký štandard ale poloha je úžasná.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
simbata Pozri príspevok
Pivko, jedna lepšia správa od teba ako druhá
My sme sa tento rok náhodne rozhodli pre Gran Canariu, pretože keď človek pozerá ceny v cestovkách, tak by sme museli patriť do vyššej vrstvy, aby sme si to dovolili. Lenže keď som si našla letenku a zarezervujeme si ubytko, tak to je fakt paráda cena.
Tie výlety čo si mi odporučil si pozriem na mape a určite niečo zrealizujeme. Vyzerá to fakt super.
A môžem sa spýtať, kde si býval? či chodíš stále iba cez cestovnú kanceláriu?
Ja som si našla 2 *** hotely v Puerto Rico ale hore na skale, síce výhľad aj hotel úžasný, len neviem ako dlho nás bude baviť chodiť po schodoch.
A v Playa de Ingles sa mi pozdávali bungalovy Doňa Rosa ktoré sú priamo pri pláži. Podľa obrázkov to vyzerá byť taký štandard ale poloha je úžasná.
Podľa mňa práve cez cestovku je to lacnejšie ako individuálne. Samozrejme že nie cez našu Posledné roky chodím stále last minute CK http://www.rudolfreisen.cz/ podobná CK ako airstop ,ale má lepšie ceny. Voľakedy dávno pred cca 15 rokmi mal dobré ceny aj Fisher , týždňovka do jeho aprtmánov v Taurite bola za 9.000 Skk
kde su tie časy
Naposledy som bol pred 2 rokmi na 3 týždne , 3* hotel+polpenzia = 810 Eur.
koľko stáli letenky?
Tieto apt.sú za slušnú cenu a výborná poloha:
daj do googla apt. valentin marieta gran canaria.
A nákupy ,jednoznačne tu:http://www.anjoca.com/en/sc-atlantico-vecindario.php
je to na dialnici medzi Las Palmas a Playa de Ingles.
Naposledy upravil pivko : 28.12.10 at 12:19
1 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Palmitos park určite nevynechaj, je to nádhera, hlavne pavilón motýľov...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A papagáj show.
0 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

pivko Pozri príspevok
Podľa mňa práve cez cestovku je to lacnejšie ako individuálne. Samozrejme že nie cez našu Posledné roky chodím stále last minute CK http://www.rudolfreisen.cz/ podobná CK ako airstop ,ale má lepšie ceny. Voľakedy dávno pred cca 15 rokmi mal dobré ceny aj Fisher , týždňovka do jeho aprtmánov v Taurite bola za 9.000 Skk
kde su tie časy
Naposledy som bol pred 2 rokmi na 3 týždne , 3* hotel+polpenzia = 810 Eur.
koľko stáli letenky?
Letenky stáli pre 4 osoby 480 Eur aj nejaké drobné - iba s príručnou batožinou ( do 10 Kg ) + si doplatíme 1 kufor čo bude bohate stačiť, nakoľko ideme iba na 7 nocí.
Ale keď vidím tú tvoju cenu, tak je ozaj veľmi nízka
Ubytovanie sme si našli buď za 333 Eur/4osoby apartmán s dvomi spálňami bez stravy, a izbu za 420Eur/2osoby all inclusive.
1 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- bez dopravného prostriedku, pokiaľ však nemienite preležať x dní na miestnej pláži, pokladám pobyt z časti za stratu času a vyhodené peniaze
- keď túžite byť aspoň niekoľko dní nezávislí a poznať rôzne kúty ostrova, kam sa nedostanete autobusom, tak sa nemusíte báť myšlienky požičania auta z autopožičovne
- keď sa rozhodnete pre požičanie auta, určite sa oplatí zarezervovať si auto na viac dní v autopožičovni na letisku (je ich tam viacej) v časovom predstihu cez ineternet
Naposledy upravil olybaba : 28.12.10 at 12:40
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Možeš mi jednu doniesť a aj jedno pivko.
Gran Canaria 2007 M + S 039.jpg  
Gran Canaria 2007 M + S 040.jpg  
Gran Canaria 2007 M + S 041.jpg  
Gran Canaria 2007 M + S 070.jpg  
Gran Canaria 2007 M + S 143.jpg  

Gran Canaria 2007 M + S 003.jpg  
1/1
0 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

čo by si chcel priniesť??
Ako tak pozerám na to mäsko, tak to all inclusive balíme ta het
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
No predsa tú nohu.
0 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

Tak tá príručná batožina by mi na to akurát možno stačila
0 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

Ak ťa môžem ešte poprosiť o pomoc, nejako asi zle hľadám, alebo čo, len aj keď pozerám autopožičovne na letisku, tak mi tam vyskakujú obrovské ceny.
Ak vieš, vedel by si mi poradiť konkrétnu spoločnosť, príp. ako to je s tým taxi, lebo aj to keď hľadám na transfer z letiska, tak vyskakujú hrozné ceny.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aj ja, aj ja chcem takú nožku, aspoň jednúúúmňáám
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tu si pozerala?
http://www.grancanariaairportcarhire...FYeWzAoddwauYQ
A letenky 480 EUR pre všetkých??? alebo jedna? aká spoločnosť? odkial odlet? Za 120 by to bola super cena, ani sa mi nechce veriť.
Naposledy upravil pivko : 29.12.10 at 07:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať