Zavrieť

Porady

stravne listky

Poskytujeme stravne listky zamestnancom v hodnote 3 Eura. Prispevok zo SF je 0,3 a prispevok z odborov 0,12.
Aku sumu plati zamestnanec?
Dakujem, len sa chcem uistit..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    AnnaČ Pozri príspevok
    Nastúpila som do zamestnania a stravné lístky som nedostala. Kolegyňa mi oznámila, že už 2 mesiace jej z výplaty strhli za stravné lístky, ale im ich nedali. Teraz dostanem prvú výplatu a som zvedavá, či budem mať aj ja zrážku za stravné lístky. Môže takto zamestnávateľ postupovať?

    To, že zamestnanec podpísal súhlas so zrážkou zo mzdy za SL je začiatok. Zamestnávateľ ale nemá právo požičiavať si vaše finančné prostriedky spôsobom - zrážka áno, SL nie. A mzdový účtovník podľa mňa nemá právo vykonať zrážku bez vážneho podkladu, na ktorom zamestnanec podpísal prevzatie SL.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Stefan2005, jacekova, nela07, Anja111, Andyke, mzdarka renca
    6

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Katka1010 Pozri príspevok
    Poskytujeme stravne listky zamestnancom v hodnote 3 Eura. Prispevok zo SF je 0,3 a prispevok z odborov 0,12.
    Aku sumu plati zamestnanec?
    Dakujem, len sa chcem uistit..
    Zamestnávateľ si môže dať do nákladu 1,98 €, čo je 55% zo stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín, ktoré je momentálne stanovené na 3,60 €. Ak by to bolo tak, potom by zamestnanec, vo Vašom prípade doplácal 0,60 €
    Pozri aj tu
    http://www.porada.sk/t141351-stravny...2-70-a-zd.html

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katka1010 Pozri príspevok
    ak pride fa za stravne listky, zauctuje sa 213,343/321
    a pri vydani SL zamestnancom zamestnavatel neodvadza DPH?
    Ak máš na mysli stravenky, tie sa fakturujú bez dph, daň je len zo sprostredkovania, takže pri spotrebe o dph neúčtuješ. Nákup straveniek: 213/321,sprostredkovanie 518,343/321.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Zamestnávateľ platí 55 % = 1,65 EUR.
    T.j. 3 EUR - 1,65 (zamestnávateľ) - 0,30 (SF) - 0,12 (odbory) = 0,93 EUR/ ks platí zamestnanec.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Katka1010 Pozri príspevok
    Poskytujeme stravne listky zamestnancom v hodnote 3 Eura. Prispevok zo SF je 0,3 a prispevok z odborov 0,12.
    Aku sumu plati zamestnanec?
    Dakujem, len sa chcem uistit..
    Z hodnoty stravneho listka 3,-€ si moze dat zamestnavatel do priamych nakladov 55% t.j. 1,65 € + SF 0,3 € + 0,12€=0,93€ cize zamestnanec si platí 0.93€ z hodnoty 3,-€-roveho stravneho lístka.

    Katka1010 je offline (nepripojený) Katka1010

    Katka1010
    Moze zamestnavatel poskytovat aj teple jedlo aj stravne listky?samozrejme , ze nie na ten isty den

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Katka1010 Pozri príspevok
    Moze zamestnavatel poskytovat aj teple jedlo aj stravne listky?samozrejme , ze nie na ten isty den
    Je len na zamestnávateľovi, akou formou zabezpečí stravovanie zamestnancov. Ak to vyhovuje zamestnancom, môže aj kombinovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nandrolon Pozri príspevok
    My máme stravné lístky v hodnote 2,90 eur a doplácame 1,1 eur...
    Takže zamestnanec môže doplácať aj viac...
    príspevok zamestnávatela je najmenej 55 % z ceny SL. Max. výška daňového výdavku zamestnávatela je 55 % z ceny stravného pri prac. ceste, v súčasnosti 55 % z 3,60€/deň.

    Váš zamestnávatel prispieva viac ako 55 % ceny SL.

    Katka1010 je offline (nepripojený) Katka1010

    Katka1010
    ak pride fa za stravne listky, zauctuje sa 213,343/321
    a pri vydani SL zamestnancom zamestnavatel neodvadza DPH?

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Katka1010 Pozri príspevok
    su spolocnosti ktore si neuctuju sprostredkovanie?
    Po vzájomnej dohode áno. My sme prešli od jednej spoločnosti k druhej, lebo nám dali nižší poplatok a následne sa ozvali z tej prvej, že nám nebudú účtovať poplatok ak od nich budeme nakupovať lístky.

    AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

    AnnaČ
    Nastúpila som do zamestnania a stravné lístky som nedostala. Kolegyňa mi oznámila, že už 2 mesiace jej z výplaty strhli za stravné lístky, ale im ich nedali. Teraz dostanem prvú výplatu a som zvedavá, či budem mať aj ja zrážku za stravné lístky. Môže takto zamestnávateľ postupovať?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    My máme stravné lístky v hodnote 2,90 eur a doplácame 1,1 eur...
    Takže zamestnanec môže doplácať aj viac...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    neprispieva viac, lebo nám dopláca aj SF, prispieva minimum čo mu prikazuje zákon...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.