Zavrieť

Porady

súbeh cestovného a odpisy

Cestujem každý deň do práce a späť (trvalý pracovný pomer) ale aj do svojej firmy, kde som zodp. vedúca, tou istou linkou SAD (autobusom). Môžem si dať cestovné lístka do nákladov svojej firmy? Dakujem za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja si myslim, ze cesta z bydliska do zamestnania a spat nie je danovy naklad. Este som sa nikdy ani nestretla s tym, ze by zamestnavatel preplacal zamestnancovi cestu do zamestnania. V pripade, ze sa dochadza do vlastnej firmy je to analogicke.

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Teoreticky by si to mohla dať do nákladov svojej firmy, ak máš sídlo svojho podnikania v mieste trvalého bydliska /to miesto odkiaľ každý deň cestuješ/ a tvoja predajňa alebo prevádzka je v tom mieste, kde dochádzaš. Dalo by sa to obhájiť tak, že chodíš kontrolovať svoju prevádzku, preberať tržby a pod. ale načo dráždiť DÚ, sú aj iné možnosti korekcie nákladov ako pár stovák mesačne za cestovné.

    súbeh cestovného a odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.