Zavrieť

Porady

Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Presne tohoto som sa bál...
Dúfam, že takýto krok sa im niekoľkonásobne vypomstí. Ešte som ho krúžkoval a žena by mala na budúci rok rodiť, je mi na zvracanie, ale tak nám treba keď sme j*bnutí ... podľa článku by nás obrali za dva roky o 2750 eur, to je lepší biznis ako BMG horizont :-))))))))))

toto je človek, ktorý pomáhal mamičkám, za čo si ho váži/lo veľmi veľa ľudí, sám mám jeho videoškolenia nahraté na USB kľúči.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
linko1 Pozri príspevok
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/...tie-dieta.html
tak toto nechápem, prečo šetriť na nesprávnom mieste.... čo vy na to?
Tak je to smutné , čo k tomu dodať .Moja dcéra má v novembri termín pôrodu, tak som zvedavá ako to dopadne , ak to je tak, ako píšu .Najmä budem zvedavá na účinnosť zákona ,ale predpokladám, že spätne im nebudú nič ponižovať a rušiť .Mladým rodinám to ozaj nepomôže, ak štát spraví takýto krok .
Naposledy upravil Zita5 : 03.08.10 at 11:29
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

sakra, kde sú tie predvolebné vyhlásenia rôznych strán že materská má nahradiť 100 % výpadok príjmu pracujúcej rodičky ....
toto je už aj na mňa moc...
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nebrala by som to až tak tragicky. http://www.cas.sk/clanok/175703/takt...i-dietata.html
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

matka ktorá nebude mať možnosť popri dieťati pracovať /čo je väčšina matiek/ tak príde za 2 roky podľa uvedeného článku o zhruba 2750 eur, chápem že pre niekoho sú to drobné...
1 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tweety Pozri príspevok
Nebrala by som to až tak tragicky. http://www.cas.sk/clanok/175703/takt...i-dietata.html
prečo nie az tak tragicky, za tie peniaze si veľa mamičiek nakupilo vybavu pre babatko, a tak ked sa to rozdeli tak nema sancu velmi a tiez som troska sklamana z p. Mihala, chodila som skoro na všetky jeho školenia, nielen o DNP a materskej a myslela som si ze je to fakt človek ktory chce pomoct. V jednom članku sa vyjadril ze je nenormalne ze niekore rodiny musia vyzit zo 400 eur, ze on ma len hypoteku zdaleka vyššiu a aj to malo čo mali rodiny s detmi im zoberu. Som zvedava ako to dopadne z DNP ked aj o tom spekuluju.
4 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja si myslím že s DNP to dopadne rovnako, už kdesi v rádiu som začul že sa sťažoval že "veľa ľudí to využíva" - asi pred týždňom, hoci žiaden písaný článok na nete som o tom nenašiel...

- treba iba tajne dúfať, že to neprejde...
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Nandrolon Pozri príspevok
Presne tohoto som sa bál...
Dúfam, že takýto krok sa im niekoľkonásobne vypomstí. Ešte som ho krúžkoval a žena by mala na budúci rok rodiť, je mi na zvracanie, ale tak nám treba keď sme j*bnutí ... podľa článku by nás obrali za dva roky o 2750 eur, to je lepší biznis ako BMG horizont :-))))))))))

toto je človek, ktorý pomáhal mamičkám, za čo si ho váži/lo veľmi veľa ľudí, sám mám jeho videoškolenia nahraté na USB kľúči.

veď práve , nepáči sa mi, že hneď siahajú na tie najzranitelnejšie skupiny ako sú práve narodené deti a mamičky na materskej... je to smutné...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pán Miháľ potrebuje mesačne 5 - 6 tis. eur a mamičkám dá 180 ?
http://drotovan.blog.sme.sk/c/236333...v-akvariu.html
http://www.pluska.sk/slovensko/rozho...tisic-eur.html
Naposledy upravil Nandrolon : 03.08.10 at 12:43
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

linko1 Pozri príspevok
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/...tie-dieta.html
tak toto nechápem, prečo šetriť na nesprávnom mieste.... čo vy na to?
Dlho tu bol len základný príspevok pri narodení dieťaťa a štandardný rodičovský príspevok. Bývalá vláda, aby sa zapáčila ľuďom a vybudovala si obraz politikov milujúcich malé deti zaviedla príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa a zvýšený RP. Viem, že to pomohlo mnohým rodičom na RD.

Už teraz je jasné, že to, čo nasľubovala predchádzajúca vláda, nie je možné finančne zvládať. Chápem, že sa ozývajú kritické hlasy tých ľudí, ktorých sa to bytostne dotýka. Ak by zrušili vianočný príspevok dôchodcom, tak by to mladým rodičom nevadilo, ozvali by sa dôchodcovia.

Na dobré sa ľahko zvyká. Ale ak na to nie sú peniaze, tak to nemôže fungovať. Ani pred pár rokmi neboli tieto príspevky a mladé rodiny sa zabezpečili. Kvôli tomu neskrachuje žiadna rodina. Naša malá sa narodila pár mesiacov pred tým, než sa schválil tento príspevok a dalo sa. Je zvrátené plánovať potomstvo podľa toho, či štát dáva príspevky pri narodení alebo nie. Nemôžeme očakávať, že nejaká sociálna výhoda bude poskytovaná večne.

Verím, že sa to vykompenzuje niekde inde. Radšej by som bol, keby sa podporila stránka príjmu - teda rodiny, kde rodič alebo rodičia pracujú. Alebo keby sa zrušila milionárska daň (už názov je hovadina, platia ju aj tí, čo nemali príjem ani polovicu z názvu v SKK).

Pripomína mi to Grécko - tiež si zvykli na výhody, čo im vláda priehrštím nadelila. Teraz, keď majú o to prísť, tak sa búria. O nich si povieme - žili si ako prasa v žite, teraz nech sa uskromnia. A my sa nemôžeme uskromniť?

Netvrdím, že som tou zmenou nadšený (veď možno sa to dotkne aj našej rodiny), ale viem to akceptovať a pochopím to.
Naposledy upravil Chobot : 11.10.10 at 09:36
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nandrolon Pozri príspevok
Pán Miháľ potrebuje mesačne 5 - 6 tis. eur a mamičkám dá 180 ?
http://drotovan.blog.sme.sk/c/236333...v-akvariu.html
http://www.pluska.sk/slovensko/rozho...tisic-eur.html
A nebodaj závidíš niekomu, že má príjem 5 tis. EUR?

A k tomu blogu - nech človek povie čokoľvek, vždy sa nájde niekto, kto to skritizuje alebo prekrúti v jeho neprospech. Z toho, čo p. Mihál povedal, to nevyznelo tak, ako to napísal p. Drôtovan vo svojom blogu.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
nie, ja to neviem pochopiť a ani akceptovať ak sa diery v rozpočte látajú znižovaním rôznych almužien / či už sú to prídavky pre mamičky alebo dôchodcov/

skutočne existujú aj iné zdroje z ktorých sa dá nielen uškrtiť ale aj nasporiť
viď napr sekcia verejné obstarávanie - štátne zákazky
7 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Chobot Pozri príspevok
Dlho tu bol len základný príspevok pri narodení dieťaťa a štandardný rodičovský príspevok. Bývalá vláda, aby sa zapáčila ľuďom a vybudovala si obraz politikov milujúcich malé deti zaviedla príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa a zvýšený RP. Viem, že to pomohlo mnohým rodičom na RD, ale podporili tým najmä nárast rómskej populácie.

Už teraz je jasné, že to, čo nasľubovala predchádzajúca vláda, nie je možné finančne zvládať. Chápem, že sa ozývajú kritické hlasy tých ľudí, ktorých sa to bytostne dotýka. Ak by zrušili vianočný príspevok dôchodcom, tak by to mladým rodičom nevadilo, ozvali by sa dôchodcovia.

Na dobré sa ľahko zvyká. Ale ak na to nie sú peniaze, tak to nemôže fungovať. Ani pred pár rokmi neboli tieto príspevky a mladé rodiny sa zabezpečili. Kvôli tomu neskrachuje žiadna rodina. Naša malá sa narodila pár mesiacov pred tým, než sa schválil tento príspevok a dalo sa. Je zvrátené plánovať potomstvo podľa toho, či štát dáva príspevky pri narodení alebo nie. Nemôžeme očakávať, že nejaká sociálna výhoda bude poskytovaná večne.

Verím, že sa to vykompenzuje niekde inde. Radšej by som bol, keby sa podporila stránka príjmu - teda rodiny, kde rodič alebo rodičia pracujú. Alebo keby sa zrušila milionárska daň (už názov je hovadina, platia ju aj tí, čo nemali príjem ani polovicu z názvu v SKK).

Pripomína mi to Grécko - tiež si zvykli na výhody, čo im vláda priehrštím nadelila. Teraz, keď majú o to prísť, tak sa búria. O nich si povieme - žili si ako prasa v žite, teraz nech sa uskromnia. A my sa nemôžeme uskromniť?

Netvrdím, že som tou zmenou nadšený (veď možno sa to dotkne aj našej rodiny), ale viem to akceptovať a pochopím to.
Aj ja akceptujem a chápem už kopec rokov , myslím že nie si jediný .
Ja neviem o akej zvrátenosti tu píšeš .Ja si myslím , že ľudia čo do tohto systému stále dávajú a dávajú , tak si okrem iného zaslúžia , aby tento systém aj dával aj im .

Stále sa kričalo, že tu je malá pôrodnosť .Ja sa ani nečudujem .....prečo by aj mala byť vysoká pôrodnosť , ak štát nechce vyjsť v ústrety mladým rodinám .Však nemusím pripomínať , kde na okolo sa pozrieš , tak tí mladí ľudia buď sú nezamestnaní , alebo podnikatelia im dávajú minimálnu mzdu alebo ich nútia si vytvárať živnosť .To nie je zvrátené ?
Ďalej už ani nebudem písať , lebo asi by som to neukormidlovala.Ale výraz zvrátenosť je dosť silný ,preto aj moja odozva.
13 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Dlho tu bol len základný príspevok pri narodení dieťaťa a štandardný rodičovský príspevok. Bývalá vláda, aby sa zapáčila ľuďom a vybudovala si obraz politikov milujúcich malé deti zaviedla príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa a zvýšený RP. Viem, že to pomohlo mnohým rodičom na RD, ale podporili tým najmä nárast rómskej populácie. No len aby nárast populácie nepodporilo práve toto, zvýšiť rodičovský príspevok zo 164 eur na 185 tj. o cca 20 eur, prečo by sme nerodili.

Tá ktorá robí, vie že z toho dieťa nezabezpečí takže asi nebude rodiť, tá čo nerobí, pre ňu je to královský príjem .. zadarmenko.

Už teraz je jasné, že to, čo nasľubovala predchádzajúca vláda, nie je možné finančne zvládať. No neviem, ja som to pochopila tak, že vezmem z kopy A ( príspevok pri narodení a zvýšený rodičovský ) a presuniem na kopu B ( rovný príspevok pre všetkých ) , kua zase len ochechule sa budú mať dobre čo nepriniesli do štátnej kasy nič a len čerpajú. Chápem, že sa ozývajú kritické hlasy tých ľudí, ktorých sa to bytostne dotýka. Ak by zrušili vianočný príspevok dôchodcom, tak by to mladým rodičom nevadilo, ozvali by sa dôchodcovia.

Na dobré sa ľahko zvyká. Určite Ale ak na to nie sú peniaze, tak to nemôže fungovať. Samozrejme máš pravdu, nezabúdaj ide len o presun peňazí, takže niekde tie peniaze stále sú. Ani pred pár rokmi neboli tieto príspevky a mladé rodiny sa zabezpečili. Kvôli tomu neskrachuje žiadna rodina.
v texte
Podľa mňa príspevok na druhé a tretie dieťa rozcical trošku rodičov. S príspevkom na to prvé dieťa v rodine, som súhlasila. Tá myšlienka sa mi páčila, lebo výbavička je drahá. A skromnejší rodič, ak nakúpi pre jedno bábo tak na tých veciach odchová aj dalšie.
0 0
ady23 ady23

ady23 je offline (nepripojený) ady23

Xanti Pozri príspevok
v texte
Podľa mňa príspevok na druhé a tretie dieťa rozcical trošku rodičov. S príspevkom na to prvé dieťa v rodine, som súhlasila. Tá myšlienka sa mi páčila, lebo výbavička je drahá. A skromnejší rodič, ak nakúpi pre jedno bábo tak na tých veciach odchová aj dalšie.
Súhlasím so všetkým čo Xanti napísala, avšak posledný bod sa mi nepáči. Možno príspevok na druhé, tretie dieťa rozcical rodičov, ktorý majú deti po sebe, ale ja napr. plánujem druhé dieťa po 17 tich rokoch, tak bohužial po takej dobe, nemám pre bábo naozaj nič a vtedy by ten príspevok bodol.
3 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ady23 Pozri príspevok
Súhlasím so všetkým čo Xanti napísala, avšak posledný bod sa mi nepáči. Možno príspevok na druhé, tretie dieťa rozcical rodičov, ktorý majú deti po sebe, ale ja napr. plánujem druhé dieťa po 17 tich rokoch, tak bohužial po takej dobe, nemám pre bábo naozaj nič a vtedy by ten príspevok bodol.
Ady máš samozrejme pravdu,
taký príspevok pre 2 a 3 dieťa nemal podľa mňa zmysel ak šlo o reťazové pôrody, tu rozcical rodičov. V tvojom prípade je to iné, lebo ty už výbavičku dávno nemáš, kočík zožrali myši a postieľku červotoče.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Xanti, nemôžem súhlasiť s tvojím príspevkom.
Píšeš:
No len aby nárast populácie nepodporilo práve toto, zvýšiť rodičovský príspevok zo 164 eur na 185 tj. o cca 20 eur, prečo by sme nerodili.
Tá ktorá robí, vie že z toho dieťa nezabezpečí takže asi nebude rodiť, tá čo nerobí, pre ňu je to královský príjem .. zadarmenko.

Ty si robila nejakú štatistiku, že Rómky začali viac rodiť? Tak ukáž, lebo ja som takú nevidela. 20 EUR ako kráľovský príjem - myslíš si, že sú Rómovia padnutí na hlavu a nič si nevedia zrátať? 20 EUR ako kráľovský príjem?
Haló, spamätajte sa! Problém nie je v Rómoch, ale v tom, že všetky vlády pred.bali peniaze na rôznych .... Alebo mi chcete tvrdiť, že ak sa napr. na budúci rok narodí o 1.000 Rómov menej, tak to našu ekonomiku vytrhne z biedy a bude aj na zvýšenie rodičovského príspevku?!

No neviem, ja som to pochopila tak, že vezmem z kopy A ( príspevok pri narodení a zvýšený rodičovský ) a presuniem na kopu B ( rovný príspevok pre všetkých ) , kua zase len ochechule sa budú mať dobre čo nepriniesli do štátnej kasy nič a len čerpajú.
S tými ochechulami si to riadne prehnala!!! Sú Rómovia, ktorí pracujú a prispievajú do "spoločného", ale keď ich vidieť nechceš, tak ich neuvidíš. V tvojom ponímaní by museli byť "ochechulami" aj invalidní dôchodcovia, ktorí tiež v živote nikdy ani halierom, ani centom do "spoločného" neprispeli a len berú a berú. To ti nevadí?
Tiež prispievam do spoločného a mám z toho prd.

Nie všetci mladí ľudia, a dovolím si tvrdiť, že ani väčšina mladých ľudí, nechce dieťa kvôli peniazom. Jednoducho, je to taký trend presúvať materstvo do vyššieho veku. Mňa by ani 100-násobok rodičovského príspevku nepresvedčil o tom, že mám mať dieťa.

Môj názor na výšku rodičovského príspevku: mal by byť vo výške čistej mzdy vypočítanej z minimálnej mzdy (cca 267 EUR).
Vyrátal už niekto, koľko týmto štát ušetrí? Neviem, či si pamätáte, bolo to už viac rokov dozadu - bola debata o tom, aby sa rodičovský príspevok zvýšil na úroveň životného minima (alebo minimálnej mzdy? Nepamätám si to presne.), čo bolo zamietnuté, lebo štát na to nemal 80 mil. SKK! Pri rozpočte XY miliárd SKK je to smiešna suma v porovnaní s tým, ako pomôže rodinám. A samozrejme, že sa tieto peniaze dostanú naspäť k štátu cez dane z príjmov, DPH, spotrebné dane atď., veď všetci nakupujeme, využívame služby, nikto nežije zo vzduchu.
Vie mi niekto odpovedať, prečo sa vždy šetrí na takýchto nevhodných miestach namiesto toho, aby napr. si poslanci znížili plat, aby štátni zamestnanci tiež nemali kdejaké neprimerané odmeny, príplatky...
Naposledy upravil Llívia : 03.08.10 at 16:41
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Chobot Pozri príspevok
Dlho tu bol len základný príspevok pri narodení dieťaťa a štandardný rodičovský príspevok. Bývalá vláda, aby sa zapáčila ľuďom a vybudovala si obraz politikov milujúcich malé deti zaviedla príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa a zvýšený RP. Viem, že to pomohlo mnohým rodičom na RD, ale podporili tým najmä nárast rómskej populácie.

Už teraz je jasné, že to, čo nasľubovala predchádzajúca vláda, nie je možné finančne zvládať. Chápem, že sa ozývajú kritické hlasy tých ľudí, ktorých sa to bytostne dotýka. Ak by zrušili vianočný príspevok dôchodcom, tak by to mladým rodičom nevadilo, ozvali by sa dôchodcovia.

Na dobré sa ľahko zvyká. Ale ak na to nie sú peniaze, tak to nemôže fungovať. Ani pred pár rokmi neboli tieto príspevky a mladé rodiny sa zabezpečili. Kvôli tomu neskrachuje žiadna rodina. Naša malá sa narodila pár mesiacov pred tým, než sa schválil tento príspevok a dalo sa. Je zvrátené plánovať potomstvo podľa toho, či štát dáva príspevky pri narodení alebo nie. Nemôžeme očakávať, že nejaká sociálna výhoda bude poskytovaná večne.

Verím, že sa to vykompenzuje niekde inde. Radšej by som bol, keby sa podporila stránka príjmu - teda rodiny, kde rodič alebo rodičia pracujú. Alebo keby sa zrušila milionárska daň (už názov je hovadina, platia ju aj tí, čo nemali príjem ani polovicu z názvu v SKK).

Pripomína mi to Grécko - tiež si zvykli na výhody, čo im vláda priehrštím nadelila. Teraz, keď majú o to prísť, tak sa búria. O nich si povieme - žili si ako prasa v žite, teraz nech sa uskromnia. A my sa nemôžeme uskromniť?

Netvrdím, že som tou zmenou nadšený (veď možno sa to dotkne aj našej rodiny), ale viem to akceptovať a pochopím to.
Ja som vzdy chcela deti viac a budem ich mat aj bez tych prispevkov len prečo potom ked doma po nociach chcem robit mi to vlada zakazuje, resp. mi zoberie RP? Ved to je len na prilepšenie, na ukor mojho spanku ale hlavne ze oni maju tisice eur my sa tu byjeme o 10 a 100 a aj to nam nedovolia
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

hanelie Pozri príspevok
nie, ja to neviem pochopiť a ani akceptovať ak sa diery v rozpočte látajú znižovaním rôznych almužien / či už sú to prídavky pre mamičky alebo dôchodcov/

skutočne existujú aj iné zdroje z ktorých sa dá nielen uškrtiť ale aj nasporiť
viď napr sekcia verejné obstarávanie - štátne zákazky
na pomoc grecku sa hrnie nasa vlada, ale aby podporili vlastnych ludi to nie, peniaze sa najdu aj na vselijake pomniky, akcie pre smotanku ale obyčajni ludia stale vyjdu naprazdno. Viem ze akokolvek by sa vlada aj v dobrom snazila, určite ju niekto skritizuje, to uz je raz tak.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tinika Pozri príspevok
Ja som vzdy chcela deti viac a budem ich mat aj bez tych prispevkov len prečo potom ked doma po nociach chcem robit mi to vlada zakazuje, resp. mi zoberie RP? Ved to je len na prilepšenie, na ukor mojho spanku ale hlavne ze oni maju tisice eur my sa tu byjeme o 10 a 100 a aj to nam nedovolia
no ved prave toto chcu zrušiť, už by ti nemali nič zobrať, ke´d budeš pracovať popri rodičovskej
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať