Zavrieť

Porady

Faktúra do Čiech - projektové.práce

dobry den prajem vsetkym..
mam taky problem : ceska firma robi pre nas ako kooperant projekty na urcite stavby - územie SR. my sme takisto projektova firma. oni nam fakturuju bez dph ja dph vysporiadam u nas. teraz sme mali prvy krat taku situaciu ze fakturujeme my im za prepracovanie dokumentacie, ktoru nam zaslali. mam fakturovat s dph alebo bez dph?? som z toho teraz vedla bola som v tom ze takisto bez dph a oni si to vysporiadaju ale po precitani niektorych tem si neviem rady..dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Pozri zák. o DPH, § 15 ods. 2. Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Mala by si im to vystaviť s daňou, ak sa tieto práce vzťahujú k stavbe, ktorá je na Slovensku.

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    ono v podstate to nie je nehnutelnost jedna sa o modernizaciu zeleznicnych trati ale je to v podstate stavba tiez som zmenila nazor kedze miesto dodania je SR malo by to byt asi s DPH len som si nebola vobec ista..teraz hlavne ako to vysvetlim ceskej firme - ta by sa mala asi registrovat u nas na DU a pytat si to spat vsak??

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Podla §15,2 je miestom dodania sluzby vztahujucej sa na nehnutelnost vratane sluzieb realitnych kancelarii, znalcov, architektov a stavebneho dozoru je miesto, kde sa nehnutelnost nachadza... myslim si, ze sluzby projektovych prac na nehnutelnostiach by mali spadat pod tento odsek... z uvedeneho treba potom vychadzat z toho, ci sa predmetna projektova dokumentacia vztahuje k nehnutelnosti na Slovensku ... ak k slovenskej nehnutelnosti, fa by mala byt podla mojho nazoru vratane slovenskej DPH.... ak k zahranicnej nehnutelnosti, fa bude bez DPH...

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ceska firma sa nemusi v zmysle §5,1 registrovat na DU v SR ak vykonava na uzemi SR sluzby, pri ktorych osobou povinnou platit je prijemca podla §69,2-4... a prave tieto projektove sluzby, ktore vykonava pre vas spadaju pod tento paragraf....
    Naposledy upravil martinez : 04.11.05 at 07:21

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    ceska firma zatial vzdy povinnost preniesla na nas ak vystavovali faktury tak vystavovali bez dph s tym ze ja som si to tu samozdanila..len teraz je vlastne pripad opacny ze ja vystavujem fakturu teda s dph - ide o prepracovanie dokumentacie ktora sa tyka stavby na slovensku..ja dph zaplatim ale oni si ju budu predsa musiet pytat na dan. urade u nas?? ci nie??

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    no podla mojho nazoru asi moze poziadat o vratenie DPH slovensky DU, nakolko moze vychadzat z §56,1-2.... podla tychto odsekov ceska spolocnost :
    - je identifikovana pre dan v CR
    - nema v tuzemsku sidl ani stalu prevadzkaren a
    - dodala iba sluzby, pri ktorych je osobou povinnou platit dan prijemca §69,2-4

    takze podla mojho nazoru moze poziadat slovensky DU o vratenie DPH z vami vystavenej fa....

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    presne to som myslela dakujem velmi pekne vsetkym ktori to tu so mnou konzultovali..fakturu som uz spravila a dnes odoslem a spravnu) dakujem

    Faktúra do Čiech - projektové.práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.