Zavrieť

Porady

co s poslednou fa za leasing???

prosim o radu my sme akurat v 05/2010 dosplacali leasing a teraz v 07/2010 mi dosla posledna faktura na ktorej je napisane odpredavame vam vozidlo v sume 25 eur + 19% DPH po zaplateni vam posleme doklady k prepisu vozidla ako mam zauctovat tuto faktúru ja som myslela ze na základe splaátkoveho kalendara doplatim splatky a je koniec neviete mi poradit ako to zauctovat velka vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    na účte LZ si mala mař aj túto cenu 25 EUR, mala byř súčasřou OC a odpisovala by sa.
    faktúru by si zaúčtovala 474/321.
    Správne by bolo opraviť účtovanie, sumu, ktorá by z tých 25 EUR bola odpísaná v minulých rokoch, dáš na pripočitateľné=nedaňové náklady.
    Je to papračka, ale dá sa a je to správnejšie, ako to zaúčtovať napr. na 501.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    a DPH z tej poslednej fa si mozem uplatnit, tak to dam teda mimo danovych nakladov lebo to tam pravdepodobne nebolo zahrnute ucto som prebrala od druhej uctovnicky

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si si mohla odpočítať zo splátok, tak môžeš aj z poslednej faktúry a naopak. Hodnota predmetu LZ na odpisovanie v každom prípade bola bez DPH.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Mala som taký istý problém v JÚ, tiež som prebrala účtovníctvo a keď mi došla posledná faktúra bola som paff. Celú sumu som dala mimo základu dane - nákup majetku /išlo o osobné auto do 31.12.2009/.

    co s poslednou fa za leasing???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.