Zavrieť

Porady

nesprávna fakturácia služieb

Dobrý deň,
klient vystavil faktúry za služby v mesiaci máj nesprávnemu odberateľovi- slovenská sro na slovesnku, pekne s dph.
Teraz prišiel, že tie faktúry mali byť vystavené na nemeckú firmu.
Tak by som vystavila voči slovenskej firme dobropisy, dátum dodania by bol dnešný a na nemca vyství faktúry. Tie sú bez DPH.
Prosím vás, uvažujem správne? Ide mi o ten dopad na DPH.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Urobili sme to tak ako uvazujes a nemali sme problem, mali sme na to obdobie kontrolu DPH. Je potrebne sa tvarit, ze pre Slovaka islo o uplne zrusenie sluzby (par. 25a). Na nemcov asi nesplnite podmienku 15 dni po dodani sluzby a este je potrebne pozriet aky to ma dopad na suhrnny vykaz, ak ta sluzba patri pod par.15. Tam predpokladam dodatocne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ano, súhlasím, treba sa patrične tváriť - ked ide o zrušenie dodávky tak dbp. je namieste, v prípade nemca závisí ako sa dohodnete s preukázaním dodania tovaru.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, kedže sa chyba stala na tvojej strane, nejde o reklamáciu, opravu dokladov podľa mňa treba vykonať spätne, teda aj s dodatočnými DP

    nesprávna fakturácia služieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.